Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wspomnienie o Stanisławie Kacprzaku


Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Może i nie ma. Ale jak odchodzi ktoś o wielkim apetycie i radości życia, i pewnego rodzaju jowialności, której nie powstydziłby się sam sienkiewiczowski Jan Zagłoba to jakoś tak do końca trudno w to uwierzyć. Odszedł Stanisław Kacprzak, wieloletni przewodniczący rady nadzorczej GS SCH Szczytno, działacz Kół Rolniczych, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Płozach i Lipowcu, członek Rady Parafialnej, a także Kółka Różańcowego.Absolwent Technikum Rolniczego w Karolewie i studiów inżynieryjnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Muzyk, gawędziarz, pasjonat historii, polityk a przede wszystkim społecznik o wielkim sercu, zaangażowaniu, życzliwości i wspaniałym poczuciu humoru. Człowiek, który mimo wielu trosk, problemów ze zdrowiem, zawsze szedł przez życie z wielką radością i wiarą w Bożą opatrzność, a także w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

 

Zawsze miał wiele planów i pomysłów na przyszłość. Trudno uwierzyć, że już Go nie ma, widocznie Bóg potrzebował dobrego organizatora tam u siebie i wezwał Stanisława na wieczną wartę i służbę. Zmiana pokoleniowa niby jest czymś nieuniknionym, jednak w ciągu ostatnich lat krajobraz Lipowca mocno się zmienił. Odeszli ludzie, którzy tworzyli ten krajobraz i tę rzeczywistość i zwyczajnie po ludzku jest wielki żal.

 

My wszyscy znający Ś.P. Stanisława z różnych działań i organizacji jako koledzy, druhowie, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele zapamiętamy Go z tej życzliwości, humoru, niesamowitych metafor, serdeczności i umiejętności rozwiewania i rozwiązywania nawet największych trosk i problemów. Spoczywaj w pokoju i do zobaczenia kiedyś tam. Łatwiej się odchodzi wiedząc, że po tamtej stronie czeka naprawdę super ekipa.


Reklama

Rafał Szumny

 

 

Tak Pana Stanisława zapamiętali bliscy, żona Katarzyna z dziećmi:

 

"Ze wzruszeniem słuchaliśmy podczas uroczystości pogrzebowej naszego drogiego Taty tego, w jaki sposób zapamiętały go osoby, z którymi pracował i współdziałał społecznie. Obok chęci pomocy innym i budowania lokalnej społeczności, był przede wszystkim oddany rodzinie. Nauczyliśmy się od niego, że rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu, jest fundamentem, skałą, na której opieramy naszą codzienność.

 

Wiemy, że w razie kłopotów czy trudnych chwil zawsze możemy się zwrócić do najbliższych. To jest niezwykła siła, która na co dzień daje poczucie przynależności do wyjątkowej wspólnoty, pełnej bezwarunkowej miłości.

 

Zapamiętaliśmy Tatę jako człowieka o niezwykłej pogodzie ducha, duszę towarzystwa, dziadka, z którym była najlepsza zabawa. Miał też bardzo dużo serca dla zwierząt, które naturalnie do niego lgnęły i uznawały za swojego właściciela. Był ogromnie przywiązany do ziemi, rolnictwa, natury. Jego wielką pasją była historia, którą cały czas zgłębiał, a swoją wiedzę przekazywał później dzieciom i wnukom. Był wielkim patriotą, dla którego hasło Bóg, Honor, Ojczyzna było dewizę życiową. Wartości te były cały czas obecne w jego codzienności. Zawsze mogliśmy liczyć na Tatę.

Reklama

 

Czuliśmy od niego wsparcie w naszych wyborach, zachętę do samorozwoju i kształcenia, do ciągłego poszerzania horyzontów i ciekawości świata. Każdy, nawet najmniejszy sukces zasługiwał na pochwałę i poklepanie po plecach. Tata poświęcił na nasze wychowanie i wykształcenie większość życia i wiemy, że dał nam wszystko, co miał najlepszego, zarówno materialnie, jak i emocjonalnie"

 

Żona Katarzyna, synowie Zbigniew i Marcin, córki Małgorzata, Wioletta i Paulina z rodzinami.Komentarze do artykułu

Jadwiga Wróblewska

Miałam zaszczyt pracować w GS Sch z Panem Stanisławem wspaniały człowiek

Dorota

Odszedł naprawdę wartościowy człowiek. Codziennie o jakiej kolwiek godzinie wyjeżdżając z drogi prowadzącej do mojego domu, zawsze w jego pokoju-biurze świeciła się lampka przy biurku , zawsze pracował. Teraz tego światełka brak...

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-04-26 10:53:49

Wspomnienie o Marku Barnowskim

 • Sobota, 2018-12-29 15:31:12

Wspomnienie o Zofii Żarnoch

 • Piątek, 2017-11-17 13:10:18

Wspomnienie teatralnych spektakli

 • Środa, 2015-12-16 12:45:11

„Wojenne” wspomnienie pana Henryka

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama