Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Wspomnienie o Stanisławie Kacprzaku


Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Może i nie ma. Ale jak odchodzi ktoś o wielkim apetycie i radości życia, i pewnego rodzaju jowialności, której nie powstydziłby się sam sienkiewiczowski Jan Zagłoba to jakoś tak do końca trudno w to uwierzyć. Odszedł Stanisław Kacprzak, wieloletni przewodniczący rady nadzorczej GS SCH Szczytno, działacz Kół Rolniczych, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Płozach i Lipowcu, członek Rady Parafialnej, a także Kółka Różańcowego.Absolwent Technikum Rolniczego w Karolewie i studiów inżynieryjnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Muzyk, gawędziarz, pasjonat historii, polityk a przede wszystkim społecznik o wielkim sercu, zaangażowaniu, życzliwości i wspaniałym poczuciu humoru. Człowiek, który mimo wielu trosk, problemów ze zdrowiem, zawsze szedł przez życie z wielką radością i wiarą w Bożą opatrzność, a także w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

 

Zawsze miał wiele planów i pomysłów na przyszłość. Trudno uwierzyć, że już Go nie ma, widocznie Bóg potrzebował dobrego organizatora tam u siebie i wezwał Stanisława na wieczną wartę i służbę. Zmiana pokoleniowa niby jest czymś nieuniknionym, jednak w ciągu ostatnich lat krajobraz Lipowca mocno się zmienił. Odeszli ludzie, którzy tworzyli ten krajobraz i tę rzeczywistość i zwyczajnie po ludzku jest wielki żal.

 

My wszyscy znający Ś.P. Stanisława z różnych działań i organizacji jako koledzy, druhowie, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele zapamiętamy Go z tej życzliwości, humoru, niesamowitych metafor, serdeczności i umiejętności rozwiewania i rozwiązywania nawet największych trosk i problemów. Spoczywaj w pokoju i do zobaczenia kiedyś tam. Łatwiej się odchodzi wiedząc, że po tamtej stronie czeka naprawdę super ekipa.


Reklama

Rafał Szumny

 

 

Tak Pana Stanisława zapamiętali bliscy, żona Katarzyna z dziećmi:

 

"Ze wzruszeniem słuchaliśmy podczas uroczystości pogrzebowej naszego drogiego Taty tego, w jaki sposób zapamiętały go osoby, z którymi pracował i współdziałał społecznie. Obok chęci pomocy innym i budowania lokalnej społeczności, był przede wszystkim oddany rodzinie. Nauczyliśmy się od niego, że rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu, jest fundamentem, skałą, na której opieramy naszą codzienność.

 

Wiemy, że w razie kłopotów czy trudnych chwil zawsze możemy się zwrócić do najbliższych. To jest niezwykła siła, która na co dzień daje poczucie przynależności do wyjątkowej wspólnoty, pełnej bezwarunkowej miłości.

 

Zapamiętaliśmy Tatę jako człowieka o niezwykłej pogodzie ducha, duszę towarzystwa, dziadka, z którym była najlepsza zabawa. Miał też bardzo dużo serca dla zwierząt, które naturalnie do niego lgnęły i uznawały za swojego właściciela. Był ogromnie przywiązany do ziemi, rolnictwa, natury. Jego wielką pasją była historia, którą cały czas zgłębiał, a swoją wiedzę przekazywał później dzieciom i wnukom. Był wielkim patriotą, dla którego hasło Bóg, Honor, Ojczyzna było dewizę życiową. Wartości te były cały czas obecne w jego codzienności. Zawsze mogliśmy liczyć na Tatę.

Reklama

 

Czuliśmy od niego wsparcie w naszych wyborach, zachętę do samorozwoju i kształcenia, do ciągłego poszerzania horyzontów i ciekawości świata. Każdy, nawet najmniejszy sukces zasługiwał na pochwałę i poklepanie po plecach. Tata poświęcił na nasze wychowanie i wykształcenie większość życia i wiemy, że dał nam wszystko, co miał najlepszego, zarówno materialnie, jak i emocjonalnie"

 

Żona Katarzyna, synowie Zbigniew i Marcin, córki Małgorzata, Wioletta i Paulina z rodzinami.Komentarze do artykułu

Jadwiga Wróblewska

Miałam zaszczyt pracować w GS Sch z Panem Stanisławem wspaniały człowiek

Dorota

Odszedł naprawdę wartościowy człowiek. Codziennie o jakiej kolwiek godzinie wyjeżdżając z drogi prowadzącej do mojego domu, zawsze w jego pokoju-biurze świeciła się lampka przy biurku , zawsze pracował. Teraz tego światełka brak...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28