Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Wspomnienie o świętej pamięci Czesławie Wierzuku


Nie pamiętam pierwszego spotkania ze Ś.P. Czesławem Wierzukiem, bo znałam Go prawie całe życie. Najpierw był tatą kolegi, do którego domu wpadaliśmy z niezapowiadaną wizytą. Później nasze drogi połączyła praca.Był moim pierwszym nauczycielem zawodu, samorządu. Gdy skończyłam studia zatrudnił mnie jako stażystkę, później pod jego czujnym okiem zdobywałam kolejne doświadczenia. Był szefem niezwykłym, bardzo wymagającym, ale przy tym niezwykle życzliwym, który jak nikt inny angażował się w sprawy pracowników i ich rodzin.

 

Wiedział o naszych problemach, o troskach naszych bliskich i zawsze robił wszystko, by je rozwiązać. Dzięki niemu do pracy przychodziło się z radością, choć wiadomo było, że będzie wymagał. Traktował nas jednak nie jak pracowników, ale jak bliskich. To dzięki niemu byliśmy jak rodzina, a on był jak nasz ojciec. Chwalący przy innych, karcący na osobności. Pomagał nam rozwijać skrzydła, ale pilnował, byśmy nie zachłysnęli się sukcesem. Nauczył nas nie tylko lubić ludzi, ale też kochać gminę. Bo gmina była Jego wielką miłością.

 

 

To On jako wójt wybudował kanalizację, dzięki Niemu powstała pierwsza w powiecie oczyszczalnia ścieków. Był wizjonerem, nie znał zwrotu „nie da się”. Pamiętam, jak krokami (mówił że stawia metrowe), mierzył, ile asfaltu trzeba wylać, ile kilometrów sieci trzeba położyć. Bardzo cenił sobie spółdzielczość, dlatego zabiegał o otwarcie w gminie Banku Spółdzielczego, o to, żeby GS działał sprawnie.

 

 

Jego wielkim marzeniem, niestety niezrealizowanym, było wybudowanie basenu w Dźwierzutach. Jako radny powiatowy walczył o powstanie szpitala. Gdy nasze drogi zawodowe już się rozeszły, zawsze mówił „Sylwia, pamiętaj o szpitalu i o sześćsetce”. Do końca żył sprawami gminy i jej mieszkańców, dla których zawsze miał czas, otwarte drzwi i serce.

 

 

Imponował mi nie tylko dobrocią, ale też pracowitością. Wstawał rano, robił obrządek, przebierał się i jechał do urzędu, a po pracy wsiadał na kombajn, karmił świnie. A przy tym był troskliwym ojcem, który po śmierci żony musiał samodzielnie zaopiekować się dwoma synami. Nigdy nie narzekał, że Mu ciężko, że jest zmęczony. To On słuchał trosk innych.

 

 

Dziś, gdy przyszedł czas, że muszę Go pożegnać przed oczami staje mi wiele wspomnień. Jak stoi w polu, bo znów nie zatankował samochodu do pełna i dzwoni z prośbą, żebym dowiozła mu kanister benzyny; jak podczas pielenia ziemniaków odebrałam od Niego telefon, że musimy się pilnie spotkać, bo chce, żebym wstąpiła do PSL-u; pamiętam Jego głośny, radosny śmiech i słowa „Sylwia, jesteś dla mnie jak córka”.

 

 

Drogi Czesławie, żegnam Cię dziś z wielkim żalem, ale też z ogromną wdzięcznością za to, że pojawiłeś się w moim życiu, że nauczyłeś pracy, ale i dorosłego życia. Dziękuję za każdy dzień, spotkanie, za każdą rozmową. Miałeś rację mówiąc, że jestem jak córka, bo Ty byłeś dla mnie jak drugi ojciec…

 

 

Arku, droga rodzino i przyjaciele Ś.P. Czesława, mieszkańcy gminy Dźwierzuty, pragnę złożyć Wam najszersze kondolencje po stracie wyjątkowej osoby. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Są. Drugiego takiego Czesława nie będzie….

 

Sylwia Jaskulska

 

 

 Komentarze do artykułu

Anka

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Wstyd, że władze Gminy Dźwierzuty, a konkretnie wójt Szydlik i przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty p. Nosek nie stanęli na wysokości zadania i w imieniu mieszkańców gminy nie pożegnali człowieka, który większość swojego życia poświęcił dla jej rozwoju i dla nas jej mieszkańców. Totalne zlekceważenie dorobku i zasług ś.p zmarłego. Czy to tylko brak kultury politycznej??? Chyba coś więcej.... Drodzy Państwo. Warto pamiętać o jednym : KARMA WRACA ....

mieszkaniec

Znam wielu prostych ludzi , których szanuję za prostotę życia codziennego i niestety również wykształconych prostaków, nieliczących się z nikim. Nie znalazła się jedna osoba aby pożegnać byłego wójta? Wstyd, wstyd........

Była mieszkanka

Dzień po odejściu Ś.P. Czesława Wierzuka w Dźwierzutach odbywała się sesja Rady Gminy. Na początku uczczono pamięć Zmarłego. Przewodniczący rady ogłosił minutę ciszy i powiedział o Ś.P. Czesławie że była to osoba, która przez wiele lat pracowała w urzędzie gminy. Tylko tyle „pracowała w urzędzie gminy”, ani słowa że przez 20 lat był WÓJTEM, GOSPODARZEM TEJ GMINY!!! Ani słowa że teraz był RADNYM POWIATOWYM i CZŁONKIEM ZARZĄDU POWIATU. Takie są FAKTY, można obejrzeć w transmisji z sesji 19 grudzień! Wiemy że stosunki zmarłego Wójta z obecną Wójtową i jej ekipą były kiepskie. Ale przewodniczący zlekceważył dużą grupę wyborców i pokazał brak podstawowej kultury!!! Dowiedziałam się, że na pogrzebie nikt z gminy też nie zabrał głosu i nie pożegnał !!! To skandaliczna postawa! Pycha kroczy przed upadkiem.

Emilia

Pamiętam jak poszłam spytać o dowóz syna do przedszkola miał trzy lata i jest niepełnosprawmy powiedział że to załatwi i po synka przyjerzdzał bus . Spoczywaj w pokoju.

Krzysztof

Piękne wspomnienie o dobrym człowieku. Niech Mu ziemia lekką będzie. Cześć Jego Pamięci ...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama