Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

OSIEM BRAMEK GWARDII

Gwardia Jurand Bank Szczytno, podobnie jak Błękitni, na początku sezonu większość spotkań rozgrywała na własnym stadionie. Po serii trzech meczów w Szczytnie przyszedł czas wyjazdu do Wipsowa, gdzie czekało ich starcie z miejscowym Tempem. Starcie bardzo wysoko wygrane.

Piłkarze Gwardii imponują w ostatnim czasie formą strzelecką, więc przed meczem można było być niemal pewnym, że i tym razem bramek nie zabraknie. Potwierdzenie tego mieliśmy już w czwartej minucie, kiedy to młody stoper Jakub Poździak dał prowadzenie swojemu zespołowi. Nie opadły jeszcze emocje po pierwszej bramce, a już trzy minuty później wynik podwyższył Mariusz Miłek.

W 9. minucie mieliśmy już 3:0 dla Gwardii, a gola zdobył Szymon Chrzanowski. Na kolejną bramkę piłkarze ze Szczytna kazali czekać swoim kibicom „aż” ponad dwadzieścia minut, kiedy to do siatki trafił Michał Kwiecień. Kilka minut przed przerwą sędzia odgwizdał jedenastkę dla gospodarzy i po skutecznym wykorzystaniu rzutu karnego do przerwy mieliśmy 4:1 dla Gwardii.

Kwadrans po wznowieniu gry swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Szymon Chrzanowski. Kilkanaście minut później bramkarz Tempa Wipsowo nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym rywala i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”, a jedenastkę na kolejnego gola zamienił ponownie „Chrzanu”.

Chwilę potem drugą bramkę w tym meczu zdobyli gospodarze. W końcówce meczu Gwardia zdobyła kolejne dwa gole, a ich strzelcami byli Paweł Kobus oraz Igor Nurkowski, i tym samym ustalili wynik spotkania na 8:2 dla zespołu ze Szczytna.

Tempo Ramsowo/Wipsowo – Gwardia Jurand Bank Szczytno 2:8

Bramki: 4’ Jakub Poździak, ‘7 Mariusz Miłek, ‘9 Szymon Chrzanowski, ‘33 Michał Kwiecień, ‘60 Szymon Chrzanowski, ‘76 Szymon Chrzanowski, ‘80 Igor Nurkowski, ‘82 Paweł Kobus.

99. Paweł Skrajny – 96 Kamil Świercz, 5. Jakub Poździak, 16. Daniel Włodkowski – 2. Przemysław Ciebień, 11. Gabriel Sachajczuk, 3. Mariusz Miłek, 10. Rafał Krajza, 6. Michał Kwiecień, 8. Szymon Chrzanowski – 35. Maciej Balcerzak.

Na boisku pojawili się również: Michał Murawski, Paweł Kobus, Łukasz Krajza, Igor Nurkowski, Michał Zaborowski.