Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Życiówka Martyny oraz medale Karoliny i Juliana

Świetny występ w 7. edycja Grand Prix Warmii i Mazur Olsztyn w pływaniu zanotowali podopiecznych trenera Sławomira Szczerbala. Nasi pływacy rywalizowali z 600 młodymi zawodnikami z Polski i Litwy.

Pierwsze medale na międzynarodowych zawodach zdobyły najlepsze żabkarki: Karolina Piechowicz i Martyna Pieńkowska. Zdobyły odpowiednio złoty i brązowy medal na 50 m. Dodatkowo Martyna w swoim ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Polski 14 lat, poprawiła swój rekord życiowy o kilka setnych sekundy.

Drugi dzień rywalizacji w pływalni Aquasfera w Olsztynie dał szczycieńskiemu klubowi następne chwile do radości. W konkurencji 100 m stylem klasycznym kolejne złoto dołożyła Martyna Pieńkowska. W kategorii 14 lat i starsi ustanowiła fantastyczny rekord życiowy 1;14.00, poprawiając stary aż o 2,16 sekundy. Był to też ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Poznaniu.

Z kolei jej młodszy o cztery lata kolega klubowy Julian Matras wywalczył brązowy medal, również w tej samej konkurencji. Julek poprawił swój rekord życiowy i uległ jedynie dwóm zawodnikom z Litwy.

Poza naszymi medalistami startowali też: Lena Dykty, Joanna Klobuszeńska, Emilia Ludwicka, Natalia Nowicka, Matylda Frajher, Lena Lipska, Alicja Niezgoda, Hanna Niezgoda, Hanna Rubak, Zuzanna Radawiec, Alicja Walc, Kornelia Bagińska-Waloszek, Wojciech Wąsik, Patryk Żelaznowski, Duda Antoni i Mikołaj Mackiewicz.