Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Za transport dzieci... do prokuratury


Nad wójtem Sławomirem Ambroziakiem rozwinęły się policyjne, czarne chmury. Już był przesłuchiwany w sprawie organizacji dowozu uczniów do gminnych szkół. Rzecz jednak w tym, że tu „złoczyńcą” jest zasadniczo przewoźnik, przynajmniej według gminnej dokumentacji. Nad sprawą debatowali radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy.Przetargi na dowóz uczniów gmina ogłasza raz w roku, najczęściej w grudniu. Wtedy wyłoniony przewoźnik świadczy usługę przez rok kalendarzowy, a nie szkolny. Opracowane są trzy trasy dowozu i każda z tych tras stanowi odrębny przedmiot przetargu. Transport tegoroczny, na wszystkich trasach, zapewniła sobie firma aż z Mikołajek Pomorskich.

 

- Wszystko zaczęło się od skarg od mieszkańców, że ten transport nie jest wykonywany jak należy – mówi Sławomir Ambroziak. - Że za małe samochody, że godziny nie te... A wymagania i przepisy są precyzyjne. Wykonawca świadczący usługę musi ją realizować zgodnie z tym, w jaki sposób została ona opisana i określona w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

Problem dotyczył jednej z tras dowozu, a gdy po kontrolach okazało się, że zarzuty są uzasadnione, gmina rozwiązała z przewoźnikiem umowę właśnie na tę trasę. - Obecnie dzieci dowozi przewoźnik zastępczy, ogłosiliśmy nowy przetarg i od 1 czerwca dowozem zajmie się firma, która go wygra.


 

To jednak nie rozwiązało problemu, przynajmniej formalnie. Przewoźnik z Mikołajek Pomorskich nie pogodził się z tymi decyzjami. Jak mówili radni podczas ostatniej sesji, niektórych nękał telefonami, naciskał, przekonywał, że on sam jest w porządku, a gmina i wójt nie. Groził, że swoją krzywdą zainteresuje organy ścigania.

 

- I chyba to zrobił, chociaż ja oficjalnej informacji o tym nie mam – mówi Ambroziak. - Dostałem tylko wezwanie na przesłuchanie przez policję z zaleceniem, bym dostarczył też wszelkie możliwe dokumenty urzędowe związane z tą sprawą.Komentarze do artykułu

rodzic ucznia

Od kad tu mieszkamy dzieciaki wozila firma pana K. i bylo wszystko calkowicie wporzadku , zawsze wszystko na czas , dobra atmosfera , dzieciaki dopilnowane . Za to co ostani przwoznik odwala to zgroza , busy to jakies zdezelowane pseudookejki w ktorych dzieciaki ledwo sie mieszcza , z plecakami jest taki scisk ze glowa mala , do tego te busy nowego przewoznika zabieraja wiecej dzieci niz przewiduje ilosc miejsc w nich , malo to bezpieczne ... Przeciez byly akcje ze przewoznik z mikolajek musial podstawiac innego busa bo ten ktorym dzieci jechaly nie nadawal sie do jazdy

Uczennica

Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)

Ola

Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .

mieszkaniec

właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!

kinga

a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?

Mieszkaniec

Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady

Mieszkanka

Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...

Mieszkaniec

Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.

Xxx

Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2019-09-11 13:06:40

Gmina zadbała o transport do Olsztyna

 • Niedziela, 2019-03-03 20:15:44

Kuriozalny donos do prokuratury


Komentarze

 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
  Autor: Lucjan
  2019-09-16 14:28:18
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
  Autor: Krajan
  2019-09-15 14:29:28
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
  Autor: dr
  2019-09-15 10:37:50
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-09-15 09:38:00
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
  Autor: massakra
  2019-09-14 17:35:27
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
  Autor: Jerzy
  2019-09-14 14:40:43
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
  Autor: Bogdan
  2019-09-14 09:24:26
 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-14 08:49:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
  Autor: Aaa
  2019-09-14 06:07:43
 • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
  A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
  Autor: Śmieszek
  2019-09-13 17:12:30