Reklama


Reklama

Za transport dzieci... do prokuratury


Nad wójtem Sławomirem Ambroziakiem rozwinęły się policyjne, czarne chmury. Już był przesłuchiwany w sprawie organizacji dowozu uczniów do gminnych szkół. Rzecz jednak w tym, że tu „złoczyńcą” jest zasadniczo przewoźnik, przynajmniej według gminnej dokumentacji. Nad sprawą debatowali radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy.Przetargi na dowóz uczniów gmina ogłasza raz w roku, najczęściej w grudniu. Wtedy wyłoniony przewoźnik świadczy usługę przez rok kalendarzowy, a nie szkolny. Opracowane są trzy trasy dowozu i każda z tych tras stanowi odrębny przedmiot przetargu. Transport tegoroczny, na wszystkich trasach, zapewniła sobie firma aż z Mikołajek Pomorskich.


Reklama

 

- Wszystko zaczęło się od skarg od mieszkańców, że ten transport nie jest wykonywany jak należy – mówi Sławomir Ambroziak. - Że za małe samochody, że godziny nie te... A wymagania i przepisy są precyzyjne. Wykonawca świadczący usługę musi ją realizować zgodnie z tym, w jaki sposób została ona opisana i określona w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

Problem dotyczył jednej z tras dowozu, a gdy po kontrolach okazało się, że zarzuty są uzasadnione, gmina rozwiązała z przewoźnikiem umowę właśnie na tę trasę. - Obecnie dzieci dowozi przewoźnik zastępczy, ogłosiliśmy nowy przetarg i od 1 czerwca dowozem zajmie się firma, która go wygra.

Reklama

 

To jednak nie rozwiązało problemu, przynajmniej formalnie. Przewoźnik z Mikołajek Pomorskich nie pogodził się z tymi decyzjami. Jak mówili radni podczas ostatniej sesji, niektórych nękał telefonami, naciskał, przekonywał, że on sam jest w porządku, a gmina i wójt nie. Groził, że swoją krzywdą zainteresuje organy ścigania.

 

- I chyba to zrobił, chociaż ja oficjalnej informacji o tym nie mam – mówi Ambroziak. - Dostałem tylko wezwanie na przesłuchanie przez policję z zaleceniem, bym dostarczył też wszelkie możliwe dokumenty urzędowe związane z tą sprawą.Komentarze do artykułu

rodzic ucznia

Od kad tu mieszkamy dzieciaki wozila firma pana K. i bylo wszystko calkowicie wporzadku , zawsze wszystko na czas , dobra atmosfera , dzieciaki dopilnowane . Za to co ostani przwoznik odwala to zgroza , busy to jakies zdezelowane pseudookejki w ktorych dzieciaki ledwo sie mieszcza , z plecakami jest taki scisk ze glowa mala , do tego te busy nowego przewoznika zabieraja wiecej dzieci niz przewiduje ilosc miejsc w nich , malo to bezpieczne ... Przeciez byly akcje ze przewoznik z mikolajek musial podstawiac innego busa bo ten ktorym dzieci jechaly nie nadawal sie do jazdy

Uczennica

Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)

Ola

Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .

mieszkaniec

właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!

kinga

a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?

Mieszkaniec

Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady

Mieszkanka

Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...

Mieszkaniec

Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.

Xxx

Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-12-23 19:53:33

Fikcyjna bomba w budynku prokuratury

 • Środa, 2019-09-11 13:06:40

Gmina zadbała o transport do Olsztyna

 • Niedziela, 2019-03-03 20:15:44

Kuriozalny donos do prokuratury

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02