Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Dalszy transport – dopłaca wojewoda


Jedyna linia autobusowa, utworzona w ramach rządowego programu obecnie wiedzie już nie tylko do „krzyżówek” w Dłużku, ale dalej – do Zgniłochy w gminie Purda. - To efekt porozumienia zawartego z wójtem tej gminy – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Podobne połączenie autobusowe wiodące do stacji PKP w Pasymiu jeszcze jest, nazwijmy to, w fazie organizacyjnej.Linia autobusowa prowadząca z Jedwabna przez Czarny Piec, Lipniki do Dłużka, została uruchomiona ponad dwa lata temu, z wykorzystaniem rządowego programu rozwoju lokalnej komunikacji.

 

W skrócie, od strony finansowej, polega to na tym, że trzeba najpierw znaleźć chętnego przewoźnika, który trasę będzie obsługiwał i uzyskać zapewnienia od potencjalnych pasażerów, że z usługi będą korzystać. Przewoźnik robi kalkulację ceny biletów, która to cena w znacznej mierze tych potencjalnych pasażerów by zniechęciła.


Reklama

 

I tu wkraczają dwa budżety: państwowy i gminny, dokładając po trochu do każdego przejechanego kilometra.

 

- Początki nie były ciekawe, bo dotacja rządowa, jak się ostatecznie okazało, wynosiła zaledwie 80 groszy. Obecnie jest to 3 złote do każdego kilometra, do którego my, jako gmina, dokładamy kolejne 1,5 zł – mówi wójt Ambroziak.

 

Reklama

- W naszym przypadku nie ma większego problemu z pasażerami, a przynajmniej nie było do czasu pandemii. Mieszkańcy tej części gminy nie mieli praktycznie żadnego dogodnego połączenia z Olsztynem, a dzięki tym dofinansowywanym kursom byli na odpowiednią godzinę dowożeni do drogi krajowej, gdzie znajdował się przystanek autobusów jadących do Olsztyna. Obecnie dojeżdżają aż do Zgniłochy i tam się przesiadają.Komentarze do artykułu

Gdzie diabeł mówi dobranoc , odcięci od świata.

A może by tak Waplewo-Dżwiersztyny-Jurgi-Grom tą trasą , zamiast na Pasym PKP.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama