Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wojownicy Zembrzuskiego walczyli w Szczecinku


W Szczecinku odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów PZK. W zawodach wzięło udział blisko 440 zawodników z prawie 80 klubów z całej Polski. SKKK reprezentowało 7 zawodników. Przywieźli medale.Turnieje Polskiego Związku Karate są najważniejszymi imprezami sportowymi w kraju, biorąc pod uwagę rangę zawodów, liczbę startujących zawodników, klubów i organizacji kyokushin oraz poziom sportowy. Zdobycie medalu na zawodach PZK nie jest więc łatwe. Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate regularnie biorą w nich udział i często wracają z tarczą, podobnie było i w tym roku.

 

Do Szczecinka wybrało się 7 wojowników ze Szczytna, jednak tylko trzem dane było stanąć na podium. Najlepiej spisał się junior Aleksander Orzoł zajmując drugie miejsce w kat do 50 kg. Stoczył trzy pojedynki i tylko w finale uległ przeciwnikowi z Leżajska.

 

 

Następny zawodnik SKKK, to junior młodszy Olaf Szempliński. W kat pow. 60 kg również trzy razy wychodził na matę lecz walkę półfinałową przegrał z zawodnikiem z Warszawy i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Jan Rogala, junior młodszy kat. do 40 kg to kolejny przedstawiciel naszego miasta, który wrócił do Szczytna z brązowym medalem na szyi. Wszyscy nasi reprezentanci próbowali swoich sił w konkurencji kata, ale tylko Jaś Rogala zakwalifikował się do rundy finałowej gdzie ostatecznie zajął 7 miejsce.


 

- Cała trójka zaliczyła w tym roku bardzo udany sezon, przypomnę tylko, że Olaf w marcu wygrał Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz MP Północnej, Olek na MP Północnej zdobył dwa srebrne medale a Jaś w MP Wschodniej był drugi i trzeci a w MP Północnej drugi – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – takie wyniki dają zawodnikom motywację do dalszej pracy, a nam trenerom podziękowanie za czas poświęcony zawodnikom. Cieszy i to, że do 85 wzrosła liczba medali zdobytych przez zawodników SKKK w zawodach rangi mistrzowskiej.

 

Pozostałym reprezentantom SKKK nie udało się przedostać do strefy medalowej. Stoczyli po dwa lub trzy pojedynki, lecz w decydujących starciach to przeciwnicy okazywali się lepiej przygotowani. Do 85 wzrosła liczba medali zdobytych przez zawodników SKKK w zawodach rangi mistrzowskiej.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski

  • Piątek, 2018-10-19 09:52:31

Wojownicy wkroczyli do Wagnera (zdjęcia)

  • Sobota, 2017-12-16 12:02:14

Młodzi wojownicy Katany zadziwiają

  • Wtorek, 2017-06-13 13:07:02

Wojownicy Katany z medalami

  • Wtorek, 2017-06-13 12:59:03

Judocy Gwardii walczyli w Olsztynie

  • Środa, 2015-11-18 13:11:54

Gołymi rękoma walczyli o życie kolegi


Komentarze