Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wojownicy Zembrzuskiego walczyli w Szczecinku


W Szczecinku odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów PZK. W zawodach wzięło udział blisko 440 zawodników z prawie 80 klubów z całej Polski. SKKK reprezentowało 7 zawodników. Przywieźli medale.



Turnieje Polskiego Związku Karate są najważniejszymi imprezami sportowymi w kraju, biorąc pod uwagę rangę zawodów, liczbę startujących zawodników, klubów i organizacji kyokushin oraz poziom sportowy. Zdobycie medalu na zawodach PZK nie jest więc łatwe. Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate regularnie biorą w nich udział i często wracają z tarczą, podobnie było i w tym roku.

 

Do Szczecinka wybrało się 7 wojowników ze Szczytna, jednak tylko trzem dane było stanąć na podium. Najlepiej spisał się junior Aleksander Orzoł zajmując drugie miejsce w kat do 50 kg. Stoczył trzy pojedynki i tylko w finale uległ przeciwnikowi z Leżajska.

 

 

Następny zawodnik SKKK, to junior młodszy Olaf Szempliński. W kat pow. 60 kg również trzy razy wychodził na matę lecz walkę półfinałową przegrał z zawodnikiem z Warszawy i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Jan Rogala, junior młodszy kat. do 40 kg to kolejny przedstawiciel naszego miasta, który wrócił do Szczytna z brązowym medalem na szyi. Wszyscy nasi reprezentanci próbowali swoich sił w konkurencji kata, ale tylko Jaś Rogala zakwalifikował się do rundy finałowej gdzie ostatecznie zajął 7 miejsce.


 

- Cała trójka zaliczyła w tym roku bardzo udany sezon, przypomnę tylko, że Olaf w marcu wygrał Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz MP Północnej, Olek na MP Północnej zdobył dwa srebrne medale a Jaś w MP Wschodniej był drugi i trzeci a w MP Północnej drugi – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – takie wyniki dają zawodnikom motywację do dalszej pracy, a nam trenerom podziękowanie za czas poświęcony zawodnikom. Cieszy i to, że do 85 wzrosła liczba medali zdobytych przez zawodników SKKK w zawodach rangi mistrzowskiej.

 

Pozostałym reprezentantom SKKK nie udało się przedostać do strefy medalowej. Stoczyli po dwa lub trzy pojedynki, lecz w decydujących starciach to przeciwnicy okazywali się lepiej przygotowani. Do 85 wzrosła liczba medali zdobytych przez zawodników SKKK w zawodach rangi mistrzowskiej.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-08-08 12:44:22

Walczyli o pierwszy oddech Gabrysi (zdjęcia)

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski

  • Piątek, 2018-10-19 09:52:31

Wojownicy wkroczyli do Wagnera (zdjęcia)

  • Sobota, 2017-12-16 12:02:14

Młodzi wojownicy Katany zadziwiają

  • Wtorek, 2017-06-13 13:07:02

Wojownicy Katany z medalami

  • Wtorek, 2017-06-13 12:59:03

Judocy Gwardii walczyli w Olsztynie


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05