Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Wielkie zwycięstwa i niezapomniane emocje. Młodzi wojownicy na podium finiszu sezonu

Za nami Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Zambrowie. W sobotę, 17 czerwca na matach stanęło ponad 300 karateków z 21 klubów z całej Polski, w tym 15-osobowa grupa zawodników z Akademii Sztuk Walki Novum Hrynowiecki Dojo Szczytno-Rozogi-Wielbark.

W turnieju zawodnicy rywalizowali zarówno w kumite (z podziałem na początkujących i zaawansowanych), jak i w kata, w kategoriach wiekowych od 6-latków, aż po dorosłych. Sędzią Głównym turnieju był Sensei Wojciech Rejterada 4 dan. Podopieczni Dariusza Hrynowieciego spisali się na medal, przywożąc do Szczytna aż 9 medali. Dla niektórych był to jeden z pierwszych startów w życiu. Mimo to pokazali na macie prawdziwą klasę i dużego ducha walki.

Dla klubu złote medale wywalczyli: Franciszek Modzelewski oraz Antoni Alancewicz, który w debiutanckim starcie wygrał trzy walki. Ze srebrami Zambrów opuścili Barbara Bałdyga i Szymon Modzelewski, a ciut niżej, bo na trzecim miejscu podium stanęłi Zofia Turowska, Jan Palak, Victoria Krzemińska, Łucja Alancewicz i Paweł Kocenko Poza strefą medalową znaleźli się: Mateusz Kowalski, Piotrek Łuszczyk, Mikołaj Modzelewski, Ignacy Alancewiecz, Antoni Bałdyga, Gabriela Turowska.

- Rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Mieliśmy możliwość oglądania wielu ciekawych i zaciętych pojedynków w grupie zaawansowanej, jak i w grupie początkującej, która pokazała charakter, mierząc się ze sobą. Zawodnicy z Akademii Sztuk Walki-Novum Hrynowiecki Dojo z przytupem zakończyli sezon startowy w roku szkolnym — podkreśla Sensei Dariusz Hrynowiecki.