Reklama


Reklama

Tragiczna śmierć dziecka w lunaparku, trwają mediacje


Sprawa śmiertelnego wypadku 9-letniego Bartka w lunaparku w Szczytnie skierowana do mediacji. - Ale to w dalszym ciągu sąd zdecyduje o winie i wymiarze kary – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.Sąd Rejonowy w Szczytnie podjął decyzję o skierowaniu do postępowania mediacyjnego sprawy Jacka T. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca.

 

Chłopiec zginął w wypadku na karuzeli w wesołym miasteczku, która znajdowała się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Jacek T. oskarżony jest też o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia osoby dorosłej.

 

2 lata temu chłopiec i jego wujek wypadli z uszkodzonej gondoli karuzeli. 9-latek zmarł w wyniku obrażeń ciała. Właściciel wesołego miasteczka Jacek T. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.


Reklama

 

Reklama

Przed Sądem Rejonowym w Szczytnie odbyła się pierwsza rozprawa. Obrońca oskarżonego złożył wniosek o skierowanie sprawy do postępowania mediacyjnego, a pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych nie sprzeciwił się temu wnioskowi.

 

Co daje mediacja w takiej sprawie karnej?

 

- Postępowanie mediacyjne jest łatwiejsze i tańsze – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Pozwala stronom wyrazić również swoje emocje przed bezstronnym mediatorem. To postępowania mediacyjne oczywiście nie zastępuje orzeczenia sądu. To sąd będzie decydował o winie oskarżonego i wymiarze kary.

 

Mediacja ma się zakończyć w ciągu miesiąca, jest to postępowanie pomocnicze dla rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Ustalenia mediacji dotyczące m.in. ugód i zadośćuczynienia mogą mieć znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 5 listopada.

Ro/ip

 

Fot. Robert ArbatowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2020-09-18 11:20:28

„Droga śmierci” w likwidacji

 • Środa, 2020-08-12 17:22:17

Nagła śmierć znanego artysty

 • Środa, 2020-07-15 18:28:40

Straszliwa śmierć w płomieniach

 • Poniedziałek, 2020-06-15 10:59:26

Dzień Dziecka - felieton pastora Andrzeja Seweryna

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34