Poniedziałek, 26 Październik, Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy -

Reklama


Reklama

Tragiczna śmierć dziecka w lunaparku, trwają mediacje


Sprawa śmiertelnego wypadku 9-letniego Bartka w lunaparku w Szczytnie skierowana do mediacji. - Ale to w dalszym ciągu sąd zdecyduje o winie i wymiarze kary – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.Sąd Rejonowy w Szczytnie podjął decyzję o skierowaniu do postępowania mediacyjnego sprawy Jacka T. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca.

 

Chłopiec zginął w wypadku na karuzeli w wesołym miasteczku, która znajdowała się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Jacek T. oskarżony jest też o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia osoby dorosłej.

 

2 lata temu chłopiec i jego wujek wypadli z uszkodzonej gondoli karuzeli. 9-latek zmarł w wyniku obrażeń ciała. Właściciel wesołego miasteczka Jacek T. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.


Reklama

 

Reklama

Przed Sądem Rejonowym w Szczytnie odbyła się pierwsza rozprawa. Obrońca oskarżonego złożył wniosek o skierowanie sprawy do postępowania mediacyjnego, a pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych nie sprzeciwił się temu wnioskowi.

 

Co daje mediacja w takiej sprawie karnej?

 

- Postępowanie mediacyjne jest łatwiejsze i tańsze – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Pozwala stronom wyrazić również swoje emocje przed bezstronnym mediatorem. To postępowania mediacyjne oczywiście nie zastępuje orzeczenia sądu. To sąd będzie decydował o winie oskarżonego i wymiarze kary.

 

Mediacja ma się zakończyć w ciągu miesiąca, jest to postępowanie pomocnicze dla rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Ustalenia mediacji dotyczące m.in. ugód i zadośćuczynienia mogą mieć znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 5 listopada.

Ro/ip

 

Fot. Robert ArbatowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-09-18 11:20:28

„Droga śmierci” w likwidacji

  • Środa, 2020-08-12 17:22:17

Nagła śmierć znanego artysty

  • Środa, 2020-07-15 18:28:40

Straszliwa śmierć w płomieniach

  • Poniedziałek, 2020-06-15 10:59:26

Dzień Dziecka - felieton pastora Andrzeja Seweryna

Reklama


Komentarze