Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Szkolny budynek wraca do łask


W budynku po byłej szkole podstawowej w Pasymiu powstanie Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze. Do końca czerwca gotowy ma być projekt techniczny z pozwoleniem na budowę. Szacuje się, że inwestycja może kosztować nawet 4 mln zł.Władze Pasymia przez długie lata zastanawiały się, co zrobić z pustym budynkiem. Były próby sprzedaży, dzierżawy. Miała tam powstać nawet szkoła operatorów dronów. Niestety, wszystkie próby „zewnętrznego” zagospodarowania spełzły na niczym.


Reklama

 

- Podjęliśmy więc decyzję, że stworzymy tam miejsce dla naszych mieszkańców wymagających opieki – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Skorzystamy z rządowego programu, który skierowany jest do osób starszych i niepełnosprawnych. Tworzymy Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze. Będzie tam możliwy pobyt dzienny, ale też całodobowy. Będą też pracownie rehabilitacyjne oraz miejsca dla naszych stowarzyszeń, w tym tych senioralnych.

 

Reklama

Dokumentację na zaadaptowanie budynku do potrzeb opiekuńczych wykonuje firma z Gdańska. Kosz prac to 168 tys. zł. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do 15 czerwca.

Potem gmina będzie starała się pozyskać środki na tworzenie centrum.

- Są programy dedykowane takim projektom, więc jestem dobrej myśli – mówi burmistrz Łachmański. - Szacujemy, że koszt tej inwestycji może sięgać 4 mln zł.

 

Kto miałby skorzystać z centrum? - Przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy – mówi Łachmański. - Ci, którzy teraz korzystają z takich placówek w Jedwabnie, Marcinkowie, czy Dźwierzutach.Komentarze do artykułu

Do WANDA

Odremontowana buda stoi, bo nie wiem, czy Pani zauważyła - był lockdown i instytucje kultury zostały ZAMKNIĘTE. Na sezon z pewnością już ruszy, więc może warto skorzystać z oferty, którą zaproponują?

Wanda

Ludzie, nie ma się czym emocjonować, bo na razie Gmina wydaje środki własne na projekt budowlany. Szansa na dofinansowanie jest pewnie jedna na milion. Z drugiej strony stoi odremontowana buda przy przystanku w której nic się nie dzieje. Nie ma pewnie kasy na działalność.

Napisz

Reklama


Komentarze