Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Szkolny budynek wraca do łask


W budynku po byłej szkole podstawowej w Pasymiu powstanie Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze. Do końca czerwca gotowy ma być projekt techniczny z pozwoleniem na budowę. Szacuje się, że inwestycja może kosztować nawet 4 mln zł.Władze Pasymia przez długie lata zastanawiały się, co zrobić z pustym budynkiem. Były próby sprzedaży, dzierżawy. Miała tam powstać nawet szkoła operatorów dronów. Niestety, wszystkie próby „zewnętrznego” zagospodarowania spełzły na niczym.


Reklama

 

- Podjęliśmy więc decyzję, że stworzymy tam miejsce dla naszych mieszkańców wymagających opieki – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Skorzystamy z rządowego programu, który skierowany jest do osób starszych i niepełnosprawnych. Tworzymy Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze. Będzie tam możliwy pobyt dzienny, ale też całodobowy. Będą też pracownie rehabilitacyjne oraz miejsca dla naszych stowarzyszeń, w tym tych senioralnych.

 

Reklama

Dokumentację na zaadaptowanie budynku do potrzeb opiekuńczych wykonuje firma z Gdańska. Kosz prac to 168 tys. zł. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do 15 czerwca.

Potem gmina będzie starała się pozyskać środki na tworzenie centrum.

- Są programy dedykowane takim projektom, więc jestem dobrej myśli – mówi burmistrz Łachmański. - Szacujemy, że koszt tej inwestycji może sięgać 4 mln zł.

 

Kto miałby skorzystać z centrum? - Przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy – mówi Łachmański. - Ci, którzy teraz korzystają z takich placówek w Jedwabnie, Marcinkowie, czy Dźwierzutach.Komentarze do artykułu

Do WANDA

Odremontowana buda stoi, bo nie wiem, czy Pani zauważyła - był lockdown i instytucje kultury zostały ZAMKNIĘTE. Na sezon z pewnością już ruszy, więc może warto skorzystać z oferty, którą zaproponują?

Wanda

Ludzie, nie ma się czym emocjonować, bo na razie Gmina wydaje środki własne na projekt budowlany. Szansa na dofinansowanie jest pewnie jedna na milion. Z drugiej strony stoi odremontowana buda przy przystanku w której nic się nie dzieje. Nie ma pewnie kasy na działalność.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40