Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Reklama


Reklama

O energii wiedzą wszystko


Mówi się, że w dzisiejszych czasach nikt nie robi nic dla innych – przeczą temu działania i nagroda, jaką za swoją pracę i wiedzę na rzecz ochrony środowiska uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Co ciekawe zrobili to nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich młodych mie...


  • Data:

Mówi się, że w dzisiejszych czasach nikt nie robi nic dla innych – przeczą temu działania i nagroda, jaką za swoją pracę i wiedzę na rzecz ochrony środowiska uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Co ciekawe zrobili to nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich młodych mieszkańców, którzy już niedługo będą mogli pobawić się i poeksperymentować z energią w miasteczku edukacyjno-rozrywkowym, które zawita do Szczytna.

O „energetycznej” inicjatywie uczniów klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 6 pisaliśmy w pierwszej połowie marca. Dziś wracamy do tematu. Wszystko z powodu nagrody, jaką za swoje działania uzyskali. Jednak od początku.

Uczniowie wzięli udział w akcji pt. "Planeta Energii", której celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej oraz promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń elektrycznych, a także kształtowanie odpowiedzialnych, proekologicznych postaw.

W ramach akcji dzieci zrealizowały szereg najróżniejszych działań, m.in. przeprowadziły wywiad z burmistrz Danutą Górską oraz zorganizowały na placu Juranda happening – przybyły z transparentami i ulotkami, by promować ekologiczne działania. My te przedsięwzięcia relacjonowaliśmy także po to, by publikacje TS (także filmowe), dołączone do sprawozdania pomogły przekonać jurorów, że szczycieńskie pierwszaki naprawdę zrobiły kawał dobrej roboty.

Opłacało się. – Znaleźliśmy się w gronie dziesięciu laureatów konkursu. W nagrodę już niebawem do naszego miasta zawita interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe, w którym na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. film 3D, ciekawe eksperymenty i zabawy edukacyjne – mówi Barbara Pietrzak, wychowawczyni klasy i koordynator akcji. – Jednak nagroda to ciężka praca wielu osób: dzieci, rodziców, nauczycieli, władz, mieszkańców i prasy, za co wszystkim serdecznie dziękuję – dodaje.


Reklama

My zaś dodamy, że w konkursie w całym kraju uczestniczyło ponad 5 tysięcy dzieci z ponad 200 szkół, w tym także – o czym nie wiedzieliśmy wcześniej – pierwszaki z „dwójki” pod przewodem wychowawczyni Iwony Babickiej. Miały mniej szczęścia niż te z „szóstki”, ale i tak wywalczyły wyróżnienie. I będą mogły, podobnie jak wszystkie inne dzieciaki z miasta, pobawić się w interaktywnym miasteczku edukacyjnym. Ma ono do nas zawitać już na początku maja. O terminach i innych szczegółach – na pewno będziemy informować.

Paweł Salamucha

Fot. Paweł Salamucha

Klasę I c tworzą:

Adam Adamkowski

Gabriela Bączek

Nikodem Chmieliński

Martyna Dudziec

Weronika Dymerska

Zofia Dziatkowska

Marta Gąska

Natalia Kaczyńska

Bartosz Kukliński

Oskar Lipiński

Julia Łacińska

Paweł Łukaszewski

Reklama

Zuzanna Majchrzak

Hubert Niksa

Oliwia Osowska

Jakub Piotrowicz

Zuzanna Piórkowska

Adam Rak

Maja Rykowska

Gabriel Samsel

Kinga Siemieniuk

Jakub Sitkowski

Miłosz Stań

Oliwia Stawicka

Wiktoria Szczepańska

Radosław Wiciak

Jakub Wiśniewski

Igor Włodarczyk

Michał Zaborowski

Gabriela Żakowska

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama