Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mistrzowie Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski


W sumie 24 brydżystów, w tym aż cztery kobiety (wyjątkowy to rekord) zasiadło w sobotę, 7 grudnia przy zielonych stolikach, w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W tym roku puchar starosty szczycieńskiego wylicytowali powiatowi mistrzowie: Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski.Mistrzostwa powiatu w brydżu sportowym mają charakter zamknięty. Uczestniczą w nich wyłącznie zawodnicy z terenu powiatu, poza jednym wyjątkiem – Mirosławem Doroszukiem z Olsztyna, który ma przywilej walki o szczycieński puchar, od lat jest bowiem członkiem szczycieńskiej drużyny brydżowej, więc w rozgrywkach ligowych reprezentuje nasz powiat.

 

Mimo tego niewielkiego ograniczenia na turnieju w Świętajnie stawiło się 24 zawodników (12 par). Głównie doświadczonych, „starych” zawodników, ale nie zabrakło też i kilku osób, które można by określić amatorskimi „rodzynkami”. I ich obecność szczególnie ucieszyła organizatorów turnieju. Ucieszyła tak dalece, że praktycznie każdy uczestnik wyjechał ze Świętajna z nagrodą. To zasługa tychże organizatorów, a głównie wójt Świętajna Alicji Kołakowskiej, która wsparła organizację mistrzostw kwotą wcale niesymboliczną.


Reklama

 

Tegorocznymi mistrzami powiatu szczycieńskiego w brydżu sportowym parami zostali Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski. Tytuł wicemistrzów wywalczyła para: Stanisław Nowotka i Andrzej Łatka. Trzecią zaś lokatę uzyskali: Leszek Mielczarek i Mirosław Doroszuk.

 

Nagrody – jako się rzekło - otrzymali wszyscy. Warto jednak zaznaczyć, że bodaj po raz pierwszy w historii tych mistrzostw (a były to już jubileuszowe, bo XX), w gronie nagrodzonych znalazła się para wyłącznie damska (nie mikstowa). To historyczne dla szczycieńskiego brydża wydarzenie zapewniły panie: Jolanta i Wanda Kwiatkowskie.

 

Grudzień przyniósł mistrzom powiatu – Januszowi i Wojtkowi więcej sukcesów. Po ostatniej (poniedziałek 9 grudnia) tegorocznej rundzie Korespondencyjnych Mistrzostw Polski już wiadomo, że para Borowiński – Wrześniowski zajęła bardzo wysokie, bo 34 miejsce w kraju (i nie tylko, bo udział w KMP biorą także zawodnicy z innych państw, np. Ukrainy czy nawet USA). Kolejna szczycieńska para: Stefan Piskorski i Jerzy Anderszewski, w klasyfikacji generalnej KMP uplasowali się na pozycjach 221-222. Przy klasyfikowanych ponad 3400 zawodnikach, to godne osiągnięcia sportowe naszych brydżystów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

  Śmieszek


  2020-02-15 17:04:45

Reklama