Niedziela, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mistrzowie Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski


W sumie 24 brydżystów, w tym aż cztery kobiety (wyjątkowy to rekord) zasiadło w sobotę, 7 grudnia przy zielonych stolikach, w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W tym roku puchar starosty szczycieńskiego wylicytowali powiatowi mistrzowie: Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski.Mistrzostwa powiatu w brydżu sportowym mają charakter zamknięty. Uczestniczą w nich wyłącznie zawodnicy z terenu powiatu, poza jednym wyjątkiem – Mirosławem Doroszukiem z Olsztyna, który ma przywilej walki o szczycieński puchar, od lat jest bowiem członkiem szczycieńskiej drużyny brydżowej, więc w rozgrywkach ligowych reprezentuje nasz powiat.

 

Mimo tego niewielkiego ograniczenia na turnieju w Świętajnie stawiło się 24 zawodników (12 par). Głównie doświadczonych, „starych” zawodników, ale nie zabrakło też i kilku osób, które można by określić amatorskimi „rodzynkami”. I ich obecność szczególnie ucieszyła organizatorów turnieju. Ucieszyła tak dalece, że praktycznie każdy uczestnik wyjechał ze Świętajna z nagrodą. To zasługa tychże organizatorów, a głównie wójt Świętajna Alicji Kołakowskiej, która wsparła organizację mistrzostw kwotą wcale niesymboliczną.


Reklama

 

Tegorocznymi mistrzami powiatu szczycieńskiego w brydżu sportowym parami zostali Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski. Tytuł wicemistrzów wywalczyła para: Stanisław Nowotka i Andrzej Łatka. Trzecią zaś lokatę uzyskali: Leszek Mielczarek i Mirosław Doroszuk.

 

Nagrody – jako się rzekło - otrzymali wszyscy. Warto jednak zaznaczyć, że bodaj po raz pierwszy w historii tych mistrzostw (a były to już jubileuszowe, bo XX), w gronie nagrodzonych znalazła się para wyłącznie damska (nie mikstowa). To historyczne dla szczycieńskiego brydża wydarzenie zapewniły panie: Jolanta i Wanda Kwiatkowskie.

 

Grudzień przyniósł mistrzom powiatu – Januszowi i Wojtkowi więcej sukcesów. Po ostatniej (poniedziałek 9 grudnia) tegorocznej rundzie Korespondencyjnych Mistrzostw Polski już wiadomo, że para Borowiński – Wrześniowski zajęła bardzo wysokie, bo 34 miejsce w kraju (i nie tylko, bo udział w KMP biorą także zawodnicy z innych państw, np. Ukrainy czy nawet USA). Kolejna szczycieńska para: Stefan Piskorski i Jerzy Anderszewski, w klasyfikacji generalnej KMP uplasowali się na pozycjach 221-222. Przy klasyfikowanych ponad 3400 zawodnikach, to godne osiągnięcia sportowe naszych brydżystów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

Reklama