Reklama


Reklama

Mistrzowie Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski


W sumie 24 brydżystów, w tym aż cztery kobiety (wyjątkowy to rekord) zasiadło w sobotę, 7 grudnia przy zielonych stolikach, w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W tym roku puchar starosty szczycieńskiego wylicytowali powiatowi mistrzowie: Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski.



Mistrzostwa powiatu w brydżu sportowym mają charakter zamknięty. Uczestniczą w nich wyłącznie zawodnicy z terenu powiatu, poza jednym wyjątkiem – Mirosławem Doroszukiem z Olsztyna, który ma przywilej walki o szczycieński puchar, od lat jest bowiem członkiem szczycieńskiej drużyny brydżowej, więc w rozgrywkach ligowych reprezentuje nasz powiat.

 

Mimo tego niewielkiego ograniczenia na turnieju w Świętajnie stawiło się 24 zawodników (12 par). Głównie doświadczonych, „starych” zawodników, ale nie zabrakło też i kilku osób, które można by określić amatorskimi „rodzynkami”. I ich obecność szczególnie ucieszyła organizatorów turnieju. Ucieszyła tak dalece, że praktycznie każdy uczestnik wyjechał ze Świętajna z nagrodą. To zasługa tychże organizatorów, a głównie wójt Świętajna Alicji Kołakowskiej, która wsparła organizację mistrzostw kwotą wcale niesymboliczną.


Reklama

 

Tegorocznymi mistrzami powiatu szczycieńskiego w brydżu sportowym parami zostali Janusz Borowiński i Wojciech Wrześniowski. Tytuł wicemistrzów wywalczyła para: Stanisław Nowotka i Andrzej Łatka. Trzecią zaś lokatę uzyskali: Leszek Mielczarek i Mirosław Doroszuk.

 

Nagrody – jako się rzekło - otrzymali wszyscy. Warto jednak zaznaczyć, że bodaj po raz pierwszy w historii tych mistrzostw (a były to już jubileuszowe, bo XX), w gronie nagrodzonych znalazła się para wyłącznie damska (nie mikstowa). To historyczne dla szczycieńskiego brydża wydarzenie zapewniły panie: Jolanta i Wanda Kwiatkowskie.

 

Grudzień przyniósł mistrzom powiatu – Januszowi i Wojtkowi więcej sukcesów. Po ostatniej (poniedziałek 9 grudnia) tegorocznej rundzie Korespondencyjnych Mistrzostw Polski już wiadomo, że para Borowiński – Wrześniowski zajęła bardzo wysokie, bo 34 miejsce w kraju (i nie tylko, bo udział w KMP biorą także zawodnicy z innych państw, np. Ukrainy czy nawet USA). Kolejna szczycieńska para: Stefan Piskorski i Jerzy Anderszewski, w klasyfikacji generalnej KMP uplasowali się na pozycjach 221-222. Przy klasyfikowanych ponad 3400 zawodnikach, to godne osiągnięcia sportowe naszych brydżystów.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-03-23 14:21:06

Były wójt Janusz Pabich uniewinniony

  • Czwartek, 2020-03-12 12:37:35

Powiatowi mistrzowie ortografii

  • Piątek, 2020-01-03 11:39:55

Mistrzowie powiatowego zdrowia

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

    Śmieszek


    2020-08-03 13:17:48
  • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
    Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

    JWB


    2020-08-03 12:02:50
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-08-03 00:12:09
  • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
    Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

    Venom