Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Łucja Dragun „pewniakiem" do medalu. Złoto dorzucił też Mikołaj Barański

Za nami 8. edycja międzynarodowego turnieju karate kontaktowego w Bydgoszczy. W Young Oyama`s CUP udział wzieło 305 zawodników z 34 klubów z Polski, Łotwy i Niemiec. Na szczególne wyróżnienie zasługują Łucja Dragun i Mikołaj Barański z SKKK, którzy zdobyli po złotym medalu.

Jak co roku zawodnicy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate „BEST TEAM” walczyli w tym prestiżowym wydarzeniu. Do Bydgoszczy pojechało 23 wojowników, spora grupka najwierniejszych fanów, czyli rodziców oraz czuwająca nad wszystkim sensei Ewelina Mirosław. Największy sukces odnotowali na swoim koncie: niezawodna Łucja Dragun oraz Mikołaj Barański. Oboje wygrali swoje kategorie w Kumite, a Łucja dodatkowo, jako jedyna, zdobyła srebro w konkurencji Kata.

- Łucja stała się naszym „pewniakiem" do medalu, ponieważ z każdych zawodów wraca z trofeum – komentuje shihan Piotr Zembrzuski, który był też sędzią głównym zawodów. – Jej kategoria wiekowo-wagowa jest zawsze najliczniej obsadzona. Aby mogła cieszyć się z medalu, często musi stoczyć trzy, cztery pojedynki – dodaje.

Tak też był i tym razem, Łucja Dragun w pięknym stylu wygrała cztery walki, w tym dwie przed czasem. Ciągłość i skuteczność treningów kadry SKKK owocuje, a na horyzoncie pojawiają się kolejni zawodnicy, którzy zaczynają regularnie stawać na podium. Jednym z nich jest młodziutki Adam Przychodko, który w Bydgoszczy pokazał, co znaczy duch walki. W sumie stoczył cztery pojedynki, przegrywając dopiero w finale. Największe słowa uznania zebrał po półfinałowym pojedynku. Po dwóch rundach sędziowie nie mogli zdecydować, komu przyznać zwycięstwo. W takim przypadku decyduje różnica wagi. Przeciwnik Adasia ważył o 4,1 kg więcej i tym samym nasz zawodnik został zwycięzcą. Przy czym trzeba nadmienić, że była to kategoria wagowa do 30 kg więc 4 kg to spora różnica.

Lista nagrodzonych:

1 miejsce: Łucja Dragun (kumite), Mikołaj Barański

2 miejsce: Łucja Dragun (kata), Antoni Szczepanek, Adam Przychodko

3 miejsce: Kasia Młynarczyk, Jakub Gudzbeler, Piotr Napiórkowski, Dawid Kaliszewski, Olaf Czauderna, Hania Argalska, Aleks Dragun.