Sobota, 14 Grudzień, Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kryzys SKS-u na każdym polu


Walne zebranie SKS Szczytno nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć, bo w spotkaniu wzięło udział jedynie osiem osób. - To pokazuje, jakie jest zainteresowanie sprawami klubu – ubolewa Ryszard Chorążewicz. - Po krytyce, która na nas się wylała, chcieliśmy dać szanse na poprowadzenie klubu innym, ale jak widać, nikt nie jest zainteresowany. Czujemy się odpowiedzialni za piłkarzy więc poprowadzimy SKS dalej, ale zmiany są potrzebne.W spotkaniu wzięli udział głównie członkowie zarządu klubu w składzie: Ryszard Chorążewicz, Jarosław Jeziorny (wiceprezes), Artur Magnuszewski (sekretarz), Waldemar Pogorzelski (skarbnik), Zbigniew Magnuszewski (dyrektor sportowy) oraz trzech trenerów. Jednym z punktów obrad miała być rezygnacja całego zarządu klubu. Tak się nie stało, bo nie było innych chętnych do poprowadzenia SKS. Dlatego garstka zebranych porozmawiała szczerze o sytuacji wewnątrz SKS, w którym trenuje około 180 zawodników.

 

- Nie pamiętam, aby kiedykolwiek zdarzyło się, że pierwsza drużyna straciła w ciągu roku aż 99 bramek – mówił Zbigniew Magnuszewski. - To klęska. To widać i na boisku, i na tym spotkaniu. Zainteresowanie jest znikome, a wymagania ogromne. Przypomnę, że cały zarząd pracuje społecznie, nie bierzemy za naszą pracę żadnych pieniędzy. Honoraria otrzymują jedynie trenerzy.

 

 

Trenerzy kręcą nosem

 

I z trenerami SKS Szczytno ma chyba największy kłopot. Przynajmniej z częścią.

 

- Owszem słyszymy głosy, że dostają tych pieniędzy za mało, ale na większe wydatki nie stać naszego klubu – wyjaśnia prezes Chorążewicz. - Część trenerów prowadzi jakieś dziwne podchody. Krytykuje, umieszcza wpisy na Facebooku. To ewidentne działanie na szkodę klubu, zawodników i wizerunku. Psuje atmosferę.

 

Najlepiej by było, gdyby z niektórych szkoleniowców SKS zrezygnował, ale nie jest to wcale taka prosta sprawa, bo... - Nie ma ich kim zastąpić – mówi wprost Chorożęwicz. - Trenerzy muszą mieć odpowiednie uprawnienia, licencje, a takich ludzi w naszym powiecie nie jest za dużo.

 

 

Zarząd pracuje za darmo

 

Ile w takim razie zarabiają trenerzy w SKS? Tego nikt wprost nie chciał na spotkaniu powiedzieć. Wiadomo jedynie, że przez ostatnie pół roku do siedmiu trenerów trafiło 22 tys. zł i że niektórzy z nich prowadzą po kilka grup.


 

Zarząd boryka się też z innymi problemami. Brakuje ludzi, którzy chcieliby włączyć się w pracę na rzecz SKS.

 

- Klub to przedsiębiorstwo, w którym pracy jest naprawdę bardzo dużo – mówi Ryszard Chorążewicz. - Zwracaliśmy się do członków SKS, aby nas wspomogli, ale nikt tego nie chce zrobić za darmo. Dlatego dochodzi do takich sytuacji, że prezes, wiceprezes, dyrektor, sekretarz, czy skarbnik, czyli zarząd, a dokładnie my, sprzątamy boisko, szatnie, malujemy linie, kosimy trawę...

 

 

Na siłę nie będą siedzieć

 

Na spotkaniu widać było, że zarząd SKS-u ma dość obecnej sytuacji. Nie chce jednak porzucać klubu i piłkarzy.

 

- Bez głębokiej reformy trudno będzie dalej funkcjonować – mówi Zbigniew Magnuszewski, dyrektor sportowy SKS. - Bo dochodzi do tego też aspekt finansowy. Dostaliśmy o 10 tysięcy zł mniejszą dotację od miasta, miały być zwolnienia z opłat za boisko, hale, a tymczasem wciąż musimy za to płacić. Gros pieniędzy z dotacji wraca do miasta. To taki absurd. Macie, ale za chwilę i tak nam to oddacie.

 

Po tej dyskusji zebranie się zakończyło. Planowane jest kolejne. - Mamy sygnały, że trenerzy, niektórzy członkowie narzekają, jeśli mają pomysł na zmiany i chcą popracować na rzecz klubu niech przyjdą i przejmą ster w swoje ręce – mówi Artur Magnuszewski. - My tu na siłę naprawdę nie chcemy siedzieć. Zrobimy kolejne spotkanie, o terminie poinformujemy. Jeśli ktoś chce poprowadzić klub – śmiało. Zachęcamy.Komentarze do artykułu

Mieczysław z Leman

Kto w takiej sytuacji miał by przejąć klub? Przed wyborami cudotwórcy, a teraz gdy wszyscy odchodzą to i wy próbujecie odejść? Każdego dnia ten klub spada coraz niżej. Zapiszecie się w historii jako ludzie, którzy doprowadzili do upadku na okrągłą rocznicę. Nie macie szacunku do trenerów, zawodników, kibiców oraz klubów dokoła. Dlaczego takie miejscowości, jak Pasym czy Wielbark stoją lepiej od was? Otóż odpowiedź jest prosta. Mają szacunek do ludzi, którego wy nie macie. Uważacie się za świetnych działaczy, a tak naprawdę to wam słoma z butów wystaje. Jak klub upadnie to stojąc przed lustrem każdy z was będzie mógł z podniesionym czołem powiedzieć głośno \"to ja rozwaliłem ten klub\" i być dumnym z tej okazji.

XYZ

Szykuje się upadek klubu na okrągłą rocznicę ;)

Xyz2000l

No to Sks za rok w A klasie będzie się tułal bo na utrzymanie w okregowce nie ma w tym roku żadnych szans! Najlepsi gracze odeszli bo nie dość że zarząd nie wywiązał się z umowy, to ich nie satysfakcjonuje coroczną walka o utrzymanie.

Zbigniew

Pytam tylko z ciekawości, w jaki sposób prezesi mieli wywiązać się z umowy ? Tzn, jaka była gratyfikacja za utrzymanie się w lidze ?

Paweł Pietrzak

Nazywanie klęską tego co w tym sezonie zrobiła pierwsza drużyna dla klubu jest skrajnie niesprawiedliwe. Co więcej nie mam wątpliwości że Pan Magnuszewski celowo deprecjonuje sukces, jakim jest utrzymanie w lidze i zdobycie 2 miejsca w Pro junior System ponieważ wraz z prezesem nie wywiązali się z umowy jaką zawarli z zawodnikami i trenerem przed rundą wiosenną. Po naszej stronie było właśnie spełnienie dwóch powyższych warunków. Podejrzewam że od samego początku nie zakładali że utrzymamy się w lidze tak młodym składem i nie zrobili nic żeby przygotować się do realizacji umowy. W artykule jesteśmy świadkami \"błyskotliwej\" analizy problemów klubu z założeniem że postawa władz nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją. Mała podpowiedź: Jeżeli nie będziecie mieli szacunku dla czyjegoś zaangażowania, poświęceń i pracy, której są wymierne efekty to w dalszym ciągu będziecie sukcesywnie powiększać grono ludzi, którzy nie mogą na Was patrzeć. Powodzenia

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-11-29 09:56:27

Kolejna porażka SKS-u, ale bez trenera

 • Piątek, 2019-11-22 21:58:14

Kolejny pogrom SKS-u

 • Piątek, 2019-09-13 10:17:32

Fatalny „remis” SKS-u

 • Czwartek, 2019-09-05 09:52:01

Ciekawy, ale przegrany mecz SKS-u

 • Piątek, 2019-04-12 09:29:22

Arkadiusz Wnuk uratował remis SKS-u


Komentarze

 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17
 • Święto krwiodawców
  Z tego co wiem i widziałam Pani Sylwia regularnie oddaje krew:)
  Autor: Jula13221
  2019-12-13 13:52:34
 • Święto krwiodawców
  A Pan/Pani chyba nic nie robi tylko siedzi i bezsensownie komentuje bez żadnej wiedzy na dany temat.
  Autor: Pk
  2019-12-13 13:38:12
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie \"dr\" piszesz, że ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć. Niestety, wielu nigdy nie dorośnie. Wręcz śmiem twierdzić, że z rozwojem cywilizacyjno-technicznym jako ludzie coraz bardziej epatujemy postawami aspołecznymi. Alfred Nobel wynajdując dynamit nie spodziewał się, że przyczyni się on do efektywności w prowadzeniu wojen. Z każdym wynalazkiem jest podobnie, ludzie wiedzą jak z niego \"skorzystać\".
  Autor: taki sobie obserwator
  2019-12-13 13:18:54
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Wyjątkowo zgadzam się z panem Mądrzejowskim. Uczono mnie jednak, że inteligentny człowiek nie krytykuje ludzi ale ich konkretne zachowania. Używanie epitetów typu dureń, troglodyta czy baran nie najlepiej świadczy o autorze.
  Autor: lena
  2019-12-13 13:16:32
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Brawo Panie Wiesławie. Trafione w samo sedno. Rozjeżdżanie dróg przez pseudokrossowców, szpanowanie półciężarówkami w charakterze osobówek. Problemem się stają jeżdżące po lesie czterokołowce. Chyba to choroba cywilizacyjna. Ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć.
  Autor: dr
  2019-12-13 12:12:43
 • Wójt z „szponach” prokuratora
  Niech gazeta zajmie się ŚDS Wesołowo, tam też jest ciekawie.
  Autor: Adam
  2019-12-13 11:17:29