Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Justka trenerem dwudziestopięciolecia


Kilka tygodni temu w Pasymiu odbył się jubileuszowy, XXV Turniej o Puchar Burmistrza. Błękitni z tej okazji postanowili przeprowadzić plebiscyt na najlepszą jedenastkę ostatnich 25 lat. O ile wybór najlepszych zawodników nie był prostą sprawą, o tyle nie było innej osoby, która mogła otrzymać nagrodę Trenera XXV-lecia. To wyróżnienie musiało trafić do Tadeusza Justki.Doświadczony szkoleniowiec, który trenował w przeszłości m.in. drugoligową Gwardię Szczytno, objął drużynę Błękitnych w 2007 roku. Już w pierwszym sezonie jego zespół zdominował rozgrywki klasy okręgowej i wywalczył historyczny awans do IV ligi. Tadeusz Justka prowadził Błękitnych jeszcze przez pół sezonu i opuścił drużynę późną jesienią 2009 roku zostawiając pasymski klub na piątym miejscu w ligowej tabeli. To bez wątpienia były dwa najlepsze sezony w historii Błękitnych! Pół roku później szczycieński trener objął jeszcze trzecioligowy Motor Lubawa.

 


Reklama

Tadeusz Justka.

 

 

Pan Tadeusz, niestety, nie mógł pojawić się na początku lipca na Turnieju o Puchar Burmistrza, więc w poniedziałek, 27 lipca, delegacja pasymskiego klubu odwiedziła doświadczonego szkoleniowca. Prezes Marek Gawdziński, członek zarządu Dariusz Lipka i trener Patryk Malanowski wręczyli panu Tadeuszowi pamiątkowy grawerowany dyplom oraz klubową koszulkę. Przedstawiciele klubu podziękowali Tadeuszowi Justce za wkład w rozwój Błękitnych i wyrazili nadzieję, że przy najbliższej możliwej okazji będą mogli gościć go na pasymskim stadionie.

 

Pozostali wyróżnieni w plebiscycie swoje nagrody w postaci statuetki oraz pamiątkowej koszulki odebrali podczas turnieju.

Reklama

 

Tak się prezentuje wyróżniona przez kibiców oraz klub „jedenastka” 25-lecia:

 

Rafał Stefaniak - Paweł Bakuła, Rafał Głodzik, Bartosz Nosowicz, Grzegorz Naczas - Konrad Pławski, Sebastian Łukaszewski, Marcin Gołębiewski, Arkadiusz Foruś - Patryk Malanowski, Marcin Łukaszewski.

Rezerwowi: Paweł Brzozowski, Jacek Bany, Piotr Gregorczyk, Piotr Młotkowski, Kazimierz Rejtner, Robert Stelmach, Marek Gawdziński.

Trener: Tadeusz Justka

Działacz: Dariusz Lipka.

 

PSKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-02-13 20:47:05

Błękitni z kolejnym trenerem

  • Piątek, 2016-03-04 10:38:58

Bukowiecki najlepszym trenerem

Reklama


Komentarze