Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

InnoPolice zburzone przed wybudowaniem


W Szczytnie nie powstanie Centrum Nauki o Bezpieczeństwie InnoPolice. Nowy burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski zrezygnował z tej inwestycji.Miasto miało czas do końca ubr. roku, by złożyć ostateczny wniosek na realizację i niebagatelne środki unijne, które pod rządami burmistrz Danuty Górskiej miasto wywalczyło tylko dla siebie na ten konkretny cel.

Zgodnie z wyborczymi deklaracjami burmistrz Krzysztof Mańkowski ostatecznie zrezygnował z kontynuacji przedsięwzięcia.

 

 

- Od początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu – mówi. - A po analizie materiałów, które zastałem w tej sprawie w urzędzie jestem już pewien, że moja decyzja jest zasadna i słuszna. To było zbyt duże i za bardzo kosztowne przedsięwzięcie, jak na warunki naszego miasta. W mojej ocenie nie straciliśmy tych pieniędzy z dotacji, a zaoszczędziliśmy zdecydowanie więcej, bo utrzymanie tej inwestycji kosztowałoby zdecydowanie więcej.

 

 

Mimo wskazanego terminu na złożenie wspomnianego wyżej wniosku miasto mogło zabiegać o jego wydłużenie o pół roku. Dopuszczalne było też wprowadzenie zmian w przedsięwzięciu: np. modyfikacja dokumentacji (gotowej już przecież i kosztownej). Miasto z tej możliwości jednak nie skorzystało.


 

Jednym z powodów rezygnacji miasta z budowy InnoPolice było wycofanie się ze współpracy w tym zakresie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Bez tego partnerstwa otrzymanie tej dotacji była niemożliwe – wyjaśnia burmistrz Mańkowski. - W skrajnym przypadku mogłoby się okazać, ze to centrum musielibyśmy wybudować wyłącznie z własnych środków.

 

 

Przypomnijmy, że blisko 60 mln zł, które bezpośrednio w Brukseli przyznano na budowę InnoPolice, pozostaje w kasie województwa i może być wykorzystane na inne działania inwestycyjne, już w normalnym, konkursowym trybie. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jakiś znikomy ułamek tych środków trafi jednak do Szczytna.

 Komentarze do artykułu

polski emigrant patriot

@Szymon, nie masz pojęcia o kosztach budowy obwodnicy...

Szymon

Słuszne posunięcie nowego burmistrza niech lepiej w to miejsce zainwestować w obwodnicę miasta która by odciazyla miasto chodzi tu o drogę ktroa pozwoliła bym przedostać się z ulicy wielbarkiej odrazu na pasymska omijając tym samym miasto

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze