Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Drogą, lasem, polem – ciągnikiem uciekał przed policjantami


Do 5 lat więzienia grozi 56-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty, który ciągnikiem ursus uciekał przed policjantami. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Traktorzysta, nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez funkcjonariuszy, przejechał przez drogę, potem w pole i dalej w las. 56-latek nie uniknął spotkania ze stróżami prawa, został zatrzymany i już usłyszał zarzut. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

 

Minionej soboty wieczorem szczycieńscy policjanci w jednej z miejscowości na terenie gminy Dźwierzuty, zobaczyli ciągnik ursus, którym kierował mężczyzna dziwnie się zachowujący. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak traktorzysta na to nie zareagował, a wręcz przeciwnie przyspieszył i uciekał przed kontrolą drogową.


Reklama

 

- 56-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez policjantów, przejechał przez drogę, gospodarstwo rolne, wjechał w pole i dalej w las - mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

Zapewne myślał, że umknie przed stróżami prawa. Jakże się pomylił, ponieważ po kilku godzinach został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej jednostki. Tu usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, to jest przestępstwa z art. 178 b kodeksu karnego, za co grozi kara pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Reklama

 

KPP Szczytno

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Fot. policja.gov.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze