Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

10 tysięcy złotych na studnię


Do 10 tysięcy złotych będą mogli pozyskać mieszkańcy gminy Wielbark na budowę lokalnych ujęć wody. Radni podjęli już uchwałę, która ma umożliwić od przyszłego roku takie wsparcie.Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta.


Reklama

 

Reklama

- Właściwie naszą gminę mamy zwodociągowaną w około 96-97 procent – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - Ale mamy też posesje czy gospodarstwa w zabudowie kolonijnej, gdzie do najbliższego wodociągu jest na przykład 3 kilometry. Poprowadzenie takiej rury tylko do jednego odbiorcy to po pierwsze zagrożenie zdrowotne, a po drugie nieuzasadnione ekonomicznie. Rozwiązaniem są tu lokalne studnie głębinowe. Do tego będziemy zachęcać naszych mieszkańców i wspierać ich inwestycje ekonomicznie.

 

Program wsparcia ma ruszyć w przyszłym roku. Do pozyskania będzie 10 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 50 procent budowy lokalnego ujęcia wody.

 

- Na najbliższej sesji pójdziemy też w kierunku przyjęcia programu wsparcia budowy przydomowych oczyszczalni – mówi burmistrz Grzegorz Zapadka. - Zarys programu już jest. Musimy to skalkulować. Program będzie dotyczył zabudowy wiejskiej, znajdującej się poza samym Wielbarkiem.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze