Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konflikt odciął... telefon i internet

Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza z Wielbarka. - Operator Orange nas zwodzi i mami, a faktury za usługę wciąż przychodzą. Orange twierdzi, że nie wie, kiedy usunie awarię.

 Sprawą, która zainteresowała nas mieszkanka Wielbarka nie jest zwykłą awarią, a wynika raczej z konfliktu nowego właściciela gruntu i obiektu, na którym znajduje się skrzynka z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną. Jakiś czas temu skrzynka została uszkodzona przez samochód dostawczy.

- Orange może ją naprawić z OC sprawcy, ale przy okazji zażądałem od operatora, aby przeniesiono ją w inne miejsce, bo w obecnym wstrzymuje mi inwestycję – mówi Sławomir Czarzasty, nowy właściciel gruntu i budynku. - Chce dobudować tam kolejne skrzydło budynku, a ta nieszczęsna skrzynka znajduje się na ścianie, do której chcę „dokleić” nowy obiekt.

 

Bezprawnie korzystają?

Według pana Sławomira Orange ma tam swoją infrastrukturę bezprawnie, bo nie ma żadnej umowy na służebność. - Początkowo wpuszczałem na mój teren techników, aby naprawiali to urządzenie, ale jednocześnie rozmawiałem z firmą, aby je przenieśli – mówi pan Sławomir. - Dałem im nawet nowe miejsce, swój teren nieodpłatnie, chciałem wpisać w księgi służebność wieczystą. Ale firma nie jest tym chyba zainteresowana. Dlatego ja też zaostrzyłem swoje działania. Przestałem wpuszczać techników, bo zachowanie tego giganta teleinformatycznego jest nieuczciwe. Ileż można bazować na ludzkiej dobroci? Sprawa toczy się już ponad rok. Blokownie mojej inwestycji to dla mnie ogromne straty finansowe. Kto mi to zrekompensuje? Jeśli Orange będzie się w ten sposób zachowywać, to dojdzie w końcu do tego, że w ogóle nie pozwolę na tę inwestycję na moim terenie.

 

Czekamy na odpowiedź

Na konflikcie cierpią jednak zwykli mieszkańcy.

- Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza. - Parę razy dzwoniliśmy na infolinię. Konsultanci przyjęli zgłoszenie. Poinformowali nas, że awaria zostanie usunięta. Dziś jest 13 września, a my wciąż nie mamy ani telefonu, ani internetu. Jest to nieuczciwe tym bardziej, że faktury przychodzą i są opłacane. Bo podobno tak trzeba. Dopiero po ich opłaceniu możemy żądać jakiegoś zadośćuczynienia. Ale nam nie chodzi o zadośćuczynienie a normalność. Dziś bez internetu naprawdę trudno funkcjonować.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do biura prasowego Orange. Firma poprosiła nas, abyśmy podali jej dane chociaż jednego abonenta. Podaliśmy. Na odpowiedź wciąż czekamy...Komentarze do artykułu

Beliar

Jak nie mieszkańcy bloku co mu przez płot skaczą to skrzynka orange . Co jeszcze temu panu będzie przeszkadzać? słabo banie S C

Napisz


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54