Piątek, 17 Maj
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery -

Remis za remisem. Perkun Orzyny walczy w czołówce A-klasy

Za nami 19 kolejka "suwalskiej" grupy A-klasy. W miniony weekend rywalem Orzynian był MKS Ruciane-Nida. Spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów na 1:1. Tym samym jedyni reprezentanci gminy Dźwierzuty zanotowali siódmy remis w ligowych rozgrywkach tego sezonu.

Pierwsza połowa należała do drużyny gości. Piłkarze z Rucianej Nidy mieli kilka dogodnych sytuacji do wyjścia na prowadzenie, ale zawodziła ich skuteczność. Świetną dyspozycję w bramce zaprezentował Artur Olszewski, broniąc co najmniej w trzech sytuacjach.

– W drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę. Graliśmy zdecydowanie lepiej i mieliśmy dogodne okazje, ale to goście wyszli na prowadzenie w 88 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik drużyny gości umieścił piłkę w bramce – relacjonuje Tomasz Bojanowski, prezentując przebieg meczu.

Przeciwnicy musieli jednak liczyć się z szybką odpowiedzią w postaci kontry. Dalekie podanie Tomasza Marszałka w sytuacji sam na sam wykorzystał Bartosz Laskowski, strzelając w 90 minucie gry.

Do końca sezonu pozostało siedem spotkań, a zatem aż potencjalnie 21 punktów do zdobycia. Czy TS Perkun Orzyny zawalczy w barażach o klasę okręgową? Przekonamy się już wkrótce.

Kliknij tutaj aby zobaczyć: PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA PIERWSZY WEEKEND MAJA

TS Perkun Orzyny: Michał Filipiak, Kacper Kacprzak, Kewin Kulesza (70' Staszewski), Bartosz Laskowski, Mariusz Len, Tomasz Marszałek, Bartek Mazur, Artur Olszewski (B), Dominik Olszewski, Dawid Śledziński, Arkadiusz Żebrowski (C). Niewykorzystani rezerwowi: P. Bojanowski, T. Bojanowski, Marcińczyk, Orłowski, Roman, Zalewski.