Piątek, 17 Maj
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery -

Patrycja Łuszczyk wicemistrzynią Polski w boksie! Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Patrycja Łuszczyk została wicemistrzynią Polski w boksie w wadze +80 kg! Świetny występ na OOM zaliczył też Karol Lisiewicz (kat. 75 kg), który do Szczytna wrócił z brązowym medalem.

16 kwietnia w baśniowej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego zapalony został znicz młodzieżowej olimpiady, a sportowcy i sędziowie złożyli uroczyste ślubowanie.

W barwach klubu bokserskiego Gwardia Szczytno zaprezentowali się zwycięscy kwalifikacji: Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz, Patryk Salwański, Sebastian Dereszkiewicz, Patrycja Łuszczyk i Blanka Niezgoda, którzy już od poniedziałku, 22 kwietnia rywalizowali pośród mistrzów i mistrzyń ze wszystkich 16 województw.

Podczas zmagań najlepsza okazała się Patrycja Łuszczyk, która zajęła drugie miejsce i została wicemistrzynią Polski w boksie w wadze +80 kg. Tuż za nią pod względem medalowym uplasował się Karol Lisiewicz, którzy w wadze do 75 kg zdobył trzecie miejsce. Na piątym miejscu, zaraz za strefą medalową, zmagania zakończyli Marcel Bogdański i Patryk Salwański. Którym brakło trochę szczęścia. Na 9 miejscu sklasyfikowani zostali: Blanka Niezgoda i Sebastian Dereszkiewicz.

– Występ naszych zawodników i zawodniczek był bardzo dobry – przekonuje trener Michał Wiktorowski. – Na OOM do Wałbrzycha pojechaliśmy z dobrym nastawieniem, lecz zabrakło trochę szczęścia w werdyktach sędziowskich. Ceszę się, że zawodnicy i zawodniczki nie czują się przegrani i po powrocie są nastawieni do ciężkiej pracy na sali treningowej – mówi.

Sebastian Dereszkiewicz, Oliwier Kozłowski (Gołdap), Patryk Salwański, Wiktor Strózyński (Gołdap), Karol Lisiewicz i Marcel Bogdański

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywaną corocznie imprezą sportową dla zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej juniora młodszego i jest równoznaczna z rywalizacją o tytuły mistrzów Polski. To właśnie na tych zawodach zaczynają się wielkie kariery najwybitniejszych polskich sportowców. Dla młodych ludzi jest to z pewnością wielkie przeżycie i jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń na drodze do kolejnych sportowych sukcesów. Od 13 kwietnia do 7 czerwca trwa jej XXX edycja.

Blisko 3000 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski walczy o medale w piłce ręcznej, siatkówce, boksie, gimnastyce sportowej, artystycznej i w skokach na trampolinie, w zapasach, judo, szermierce, szachach, tenisie stołowym, badmintonie, taekwondo i brydżu sportowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów w duchu rywalizacji fair-play czuwa 400 sędziów, a młodym sportowcom towarzyszy około 700 trenerów i opiekunów. Zmagania ogląda kilka tysięcy kibiców.

Zawody przeprowadzane są na obiektach sportowych 11 miast gospodarzy: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jawor, Zgorzelec, Dzierżoniów, Trzebnica, Szczawno Zdrój, Milicz, Karpacz i Oborniki Śląskie.