Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Konflikt odciął... telefon i internet

Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza z Wielbarka. - Operator Orange nas zwodzi i mami, a faktury za usługę wciąż przychodzą. Orange twierdzi, że nie wie, kiedy usunie awarię.

 


Sprawą, która zainteresowała nas mieszkanka Wielbarka nie jest zwykłą awarią, a wynika raczej z konfliktu nowego właściciela gruntu i obiektu, na którym znajduje się skrzynka z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną. Jakiś czas temu skrzynka została uszkodzona przez samochód dostawczy.

- Orange może ją naprawić z OC sprawcy, ale przy okazji zażądałem od operatora, aby przeniesiono ją w inne miejsce, bo w obecnym wstrzymuje mi inwestycję – mówi Sławomir Czarzasty, nowy właściciel gruntu i budynku. - Chce dobudować tam kolejne skrzydło budynku, a ta nieszczęsna skrzynka znajduje się na ścianie, do której chcę „dokleić” nowy obiekt.

 

Bezprawnie korzystają?

Według pana Sławomira Orange ma tam swoją infrastrukturę bezprawnie, bo nie ma żadnej umowy na służebność. - Początkowo wpuszczałem na mój teren techników, aby naprawiali to urządzenie, ale jednocześnie rozmawiałem z firmą, aby je przenieśli – mówi pan Sławomir. - Dałem im nawet nowe miejsce, swój teren nieodpłatnie, chciałem wpisać w księgi służebność wieczystą. Ale firma nie jest tym chyba zainteresowana. Dlatego ja też zaostrzyłem swoje działania. Przestałem wpuszczać techników, bo zachowanie tego giganta teleinformatycznego jest nieuczciwe. Ileż można bazować na ludzkiej dobroci? Sprawa toczy się już ponad rok. Blokownie mojej inwestycji to dla mnie ogromne straty finansowe. Kto mi to zrekompensuje? Jeśli Orange będzie się w ten sposób zachowywać, to dojdzie w końcu do tego, że w ogóle nie pozwolę na tę inwestycję na moim terenie.

 

Czekamy na odpowiedź

Na konflikcie cierpią jednak zwykli mieszkańcy.

- Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza. - Parę razy dzwoniliśmy na infolinię. Konsultanci przyjęli zgłoszenie. Poinformowali nas, że awaria zostanie usunięta. Dziś jest 13 września, a my wciąż nie mamy ani telefonu, ani internetu. Jest to nieuczciwe tym bardziej, że faktury przychodzą i są opłacane. Bo podobno tak trzeba. Dopiero po ich opłaceniu możemy żądać jakiegoś zadośćuczynienia. Ale nam nie chodzi o zadośćuczynienie a normalność. Dziś bez internetu naprawdę trudno funkcjonować.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do biura prasowego Orange. Firma poprosiła nas, abyśmy podali jej dane chociaż jednego abonenta. Podaliśmy. Na odpowiedź wciąż czekamy...Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-06-22 14:10:51

Idzie na wielki konflikt...

 • Piątek, 2016-03-11 09:17:11

„Biblijny” konflikt w Jedwabnie?

 • Czwartek, 2015-09-24 09:45:13

Jest plan na internetKomentarze do artykułu

Beliar

Jak nie mieszkańcy bloku co mu przez płot skaczą to skrzynka orange . Co jeszcze temu panu będzie przeszkadzać? słabo banie S C

Napisz

Komentarze

 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
  Autor: Pani Ania
  2017-10-21 13:35:00
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
  Autor: joker
  2017-10-21 07:58:08
 • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
  Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
  Autor: Gabi
  2017-10-20 21:06:50
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
  Autor: Edek
  2017-10-20 13:22:26
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
  Autor: mk
  2017-10-20 12:12:33
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
  Autor: Student
  2017-10-20 12:11:12
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
  Autor: R. Nowicki
  2017-10-20 11:34:30
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  CZas na basen miejski pani Danuto G.
  Autor: macx
  2017-10-19 13:43:47
 • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
  o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
  Autor: animonek
  2017-10-17 11:35:54
 • „Odpływają” chętni na mieszkania
  Mieszkanie 3.100 za m2 Ale jakie kredytowe odsetki. 100%
  Autor: Xxx
  2017-10-16 21:52:38