Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konflikt odciął... telefon i internet

Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza z Wielbarka. - Operator Orange nas zwodzi i mami, a faktury za usługę wciąż przychodzą. Orange twierdzi, że nie wie, kiedy usunie awarię.

 Sprawą, która zainteresowała nas mieszkanka Wielbarka nie jest zwykłą awarią, a wynika raczej z konfliktu nowego właściciela gruntu i obiektu, na którym znajduje się skrzynka z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną. Jakiś czas temu skrzynka została uszkodzona przez samochód dostawczy.

- Orange może ją naprawić z OC sprawcy, ale przy okazji zażądałem od operatora, aby przeniesiono ją w inne miejsce, bo w obecnym wstrzymuje mi inwestycję – mówi Sławomir Czarzasty, nowy właściciel gruntu i budynku. - Chce dobudować tam kolejne skrzydło budynku, a ta nieszczęsna skrzynka znajduje się na ścianie, do której chcę „dokleić” nowy obiekt.

 

Bezprawnie korzystają?

Według pana Sławomira Orange ma tam swoją infrastrukturę bezprawnie, bo nie ma żadnej umowy na służebność. - Początkowo wpuszczałem na mój teren techników, aby naprawiali to urządzenie, ale jednocześnie rozmawiałem z firmą, aby je przenieśli – mówi pan Sławomir. - Dałem im nawet nowe miejsce, swój teren nieodpłatnie, chciałem wpisać w księgi służebność wieczystą. Ale firma nie jest tym chyba zainteresowana. Dlatego ja też zaostrzyłem swoje działania. Przestałem wpuszczać techników, bo zachowanie tego giganta teleinformatycznego jest nieuczciwe. Ileż można bazować na ludzkiej dobroci? Sprawa toczy się już ponad rok. Blokownie mojej inwestycji to dla mnie ogromne straty finansowe. Kto mi to zrekompensuje? Jeśli Orange będzie się w ten sposób zachowywać, to dojdzie w końcu do tego, że w ogóle nie pozwolę na tę inwestycję na moim terenie.

 

Czekamy na odpowiedź

Na konflikcie cierpią jednak zwykli mieszkańcy.

- Od 21 sierpnia nie mamy internetu i telefonu – mówi pani Iza. - Parę razy dzwoniliśmy na infolinię. Konsultanci przyjęli zgłoszenie. Poinformowali nas, że awaria zostanie usunięta. Dziś jest 13 września, a my wciąż nie mamy ani telefonu, ani internetu. Jest to nieuczciwe tym bardziej, że faktury przychodzą i są opłacane. Bo podobno tak trzeba. Dopiero po ich opłaceniu możemy żądać jakiegoś zadośćuczynienia. Ale nam nie chodzi o zadośćuczynienie a normalność. Dziś bez internetu naprawdę trudno funkcjonować.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do biura prasowego Orange. Firma poprosiła nas, abyśmy podali jej dane chociaż jednego abonenta. Podaliśmy. Na odpowiedź wciąż czekamy...Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Beliar

Jak nie mieszkańcy bloku co mu przez płot skaczą to skrzynka orange . Co jeszcze temu panu będzie przeszkadzać? słabo banie S C

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49