Czwartek, 9 Maj
Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola -

Karolina Piechowicz z brązem na Mistrzostwach Europy

Wychowanka Płetwala Szczytno, a obecnie zawodniczka SwimLanda w Olsztynie, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzymie. 16-letnia Karolina popłynęła w rekordowym dla siebie i dla Polski czasie - 1:09:57, ustanawiając nowy rekord kraju w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym dla przedziału 16-17 lat.

Występ Karoliny był rewelacyjny. Awansowała do trzech finałów. Była szósta na 50 m st. klasycznym, zajęła czwarte miejsce w sztafecie 4 razy 100 m st. zmiennym mix, a w niedzielę w finale 100 m st. klasycznym zdobyła brązowy medal.

Już dawno nie mieliśmy tak doskonałych osiągnięć na arenie międzynarodowej. Karolina ustanowiła ponadto rekordy Polski 16- i 17-latek oraz wyrównała rekord kraju w kat. 18 lat na 50 m. Trener Gabriela Wójtowicz, znakomita do niedawna pływaczka, może być dumna, podobnie jak pierwszy trener Karoliny Sławomir Szczerbal z KS Płetwal Szczytno.