Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Jessica i Łukasz ze srebrnymi medalami. Brazylijczycy Katany z sukcesami na Mistrzostwach Polski

Za nami XIV Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu bez kimon. Na poznańskich matach stanęło około 1800 zawodników. Szczycieńska Katana wystawiła swoich pięciu zawodników, spośród których aż czterech stanęło na podium.

Ze srebrnym medalem z Poznania wrócili Łukasz Elbruda, który zawalczył w kategorii +97,5 kg w purpurowych pasach i Jessica Dziedzic w kategorii -71,5 kg, również w purpurze.

Na najniższym stopniu podium uplasował się w wadze +68 kg junior młodszy Ernest Waszczuk (po lewej na 3 stopniu podium) i Sebastian Delowicz w kategorii -85,5 kg masters. W ćwierćfinale odpadła Beata Openchowska, zawodniczka wagi -65,5 kg w białych pasach.

– Start uważam za udany. Po raz kolejny pokazaliśmy, że zawodnicy z małego miasta też potrafią walczyć i zdobywać medale – podsumowuje trener Jacek Szewczak.