Reklama


Reklama

e-Urząd czeka na mieszkańców


Już ponad rok większość spraw, w tym głównych płatności można w gminie Jedwabno załatwiać siedząc we własnym fotelu, ale wciąż jeszcze liczba korzystających z tej możliwości nie jest zadowalająca. - Z elektronicznego systemu korzystają przede wszystkim właściciele domków letniskowych, którzy najczęściej mieszkają na stałe poza gminą, a z miejscowych już około 40% osób – mówi wójt Sławomir Ambroziak.Na oprzyrządowanie i oprogramowanie, które łącznie złożyły się na system e-urząd część gmin, w tym też i Jedwabno, pozyskały niemałe środki zewnętrzne.


Reklama

 

- Kosztowało sporo, ale było warto – twierdzi Ambroziak. - To system, za pomocą którego można uzyskać naprawdę wiele ważnych informacji. Na przykład jest dostępna mapa gminy. Można poznać nie tylko granice działek, ale ich numery i aktualny status, można porównać z planem zagospodarowania itp. A to są podstawowe informacje, które powinny zainteresować każdego, kto planuje jakąś nieruchomość w gminie kupić.

 

System jest jednak przeznaczony głównie dla mieszkańców. Za jego pomocą mogą załatwiać różne sprawy, które wizyty w urzędzie nie wymagają, a przede wszystkim mogą dokonywać opłat – tych najbardziej podstawowych, czyli podatków i stawek „śmieciowych”.

Reklama

 

- Każda z osób, które składają deklaracje śmieciowe otrzymuje od nas „kwit” z numerem własnego, indywidualnego konta bankowego, odrębne takie konto obejmuje wpłaty podatkowe. Ale nie trzeba ich się uczyć, bo jeśli ktoś korzysta z systemu e-urząd i się zaloguje, to go komputer sam przekieruje na odpowiednie płatności, a jeśli ich termin minął... to nawet o nich przypomni – tłumaczy Ambroziak. Zdaniem wójta zainteresowanie korzystaniem z e-urzędu rośnie, ale powoli. - Na początku szło to bardzo opornie. Teraz z systemu korzysta około 40% mieszkańców. A ja niezmiennie zachęcam pozostałych do elektronicznego kontaktu, bo to po prostu i wygodne, i bezpieczne, szczególnie w czasie pandemii.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10