Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele


Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel chce odbudować linię kolejową na odcinku Chorzele – Ostrołęka. Tę inwestycje che wykorzystać radny sejmiku wojewódzkiego ze Szczytna Henryk Żuchowski. - W tym momencie nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele - Szymany – przekonuje. - Nasi mieszkańcy i lotnisko może na tym zyskać.Radny Żuchowski temat zgłosił już na komisji infrastruktury, której jest członkiem.

 

- Dostałem zapewnienie od wicemarszałka Kuchcińskiego, że ten punkt stanie na zarządzie naszego sejmiku – mówi Henryk Żuchowski. - Temat jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze nowy kolejowy szlak może wpłynąć na liczbę osób korzystających z naszego lotniska w Szymanach. To może przełożyć się na finanse spółki. Po drugie Szczytno może zostać skomunikowane ze stolicą już nie tylko przez Olsztyn, ale też przez Ostrołękę. I mam tu na myśli nie tylko komunikację osobową, ale też towarową. Powinniśmy wykorzystać tę szansę.

 

 


Reklama

O odtworzenie linii kolejowej Chorzele – Ostrołęka bardzo zabiega starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

 

- Mam informację od prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel, że linia zostanie zrealizowana i wszystko jest na dobrej drodze do tego, by ruch pasażerski i towarowy na trasie Olsztyn-Chorzele-Ostrołęka odbywał się w ciągu 3-4 lat po nowych torach. Odkąd zostałem starostą przasnyskim odbyłem w tej sprawie już kilka ważnych spotkań i mogę powiedzieć, że po dzisiejszej rozmowie jesteśmy już naprawdę blisko realizacji tego ważnego dla naszego regionu celu - napisał na Facebooku starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

 

 

Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Szczytno to niezelektryfikowana, jednotorowa linia kolejowa o długości 92,460 km. Została wyłączona z eksploatacji w przewozach pasażerskich 9 czerwca 2001 r. W 2010 roku przeznaczona była przez zarządcę do rozbiórki na odcinku Ostrołęka–Wielbark, jednak ostatecznie udało się ją zachować. Teraz czas, by dokonać gruntownej rewitalizacji, o czym zapewniano już wielokrotnie.

Reklama

 

 

 

Henryk Żuchowski: - Nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele – Szymany – mówi Henryk Żuchowski. - To ogromna szansa dla lotniska, ale też mieszkańców naszego powiatu.Komentarze do artykułu

wolf

~A gdzie radny był, jak Przewozy Regionalne zniechęcały ludzi do pociągu w Wielbarku? wtedy tego nie widział? Wyborów nie było!

ZYX

Chyba czas wybudować nową drogę z łącznikiem do S7 i lotniska

lokals

Dużo większa korzyść wynikła by z remontu drogi do Olsztyna, dużo więcej mieszkańców skorzysta z tej drogi.

xyz

Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10