Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele


Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel chce odbudować linię kolejową na odcinku Chorzele – Ostrołęka. Tę inwestycje che wykorzystać radny sejmiku wojewódzkiego ze Szczytna Henryk Żuchowski. - W tym momencie nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele - Szymany – przekonuje. - Nasi mieszkańcy i lotnisko może na tym zyskać.Radny Żuchowski temat zgłosił już na komisji infrastruktury, której jest członkiem.

 

- Dostałem zapewnienie od wicemarszałka Kuchcińskiego, że ten punkt stanie na zarządzie naszego sejmiku – mówi Henryk Żuchowski. - Temat jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze nowy kolejowy szlak może wpłynąć na liczbę osób korzystających z naszego lotniska w Szymanach. To może przełożyć się na finanse spółki. Po drugie Szczytno może zostać skomunikowane ze stolicą już nie tylko przez Olsztyn, ale też przez Ostrołękę. I mam tu na myśli nie tylko komunikację osobową, ale też towarową. Powinniśmy wykorzystać tę szansę.

 

 

O odtworzenie linii kolejowej Chorzele – Ostrołęka bardzo zabiega starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

 

- Mam informację od prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel, że linia zostanie zrealizowana i wszystko jest na dobrej drodze do tego, by ruch pasażerski i towarowy na trasie Olsztyn-Chorzele-Ostrołęka odbywał się w ciągu 3-4 lat po nowych torach. Odkąd zostałem starostą przasnyskim odbyłem w tej sprawie już kilka ważnych spotkań i mogę powiedzieć, że po dzisiejszej rozmowie jesteśmy już naprawdę blisko realizacji tego ważnego dla naszego regionu celu - napisał na Facebooku starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.


 

 

Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Szczytno to niezelektryfikowana, jednotorowa linia kolejowa o długości 92,460 km. Została wyłączona z eksploatacji w przewozach pasażerskich 9 czerwca 2001 r. W 2010 roku przeznaczona była przez zarządcę do rozbiórki na odcinku Ostrołęka–Wielbark, jednak ostatecznie udało się ją zachować. Teraz czas, by dokonać gruntownej rewitalizacji, o czym zapewniano już wielokrotnie.

 

 

 

Henryk Żuchowski: - Nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele – Szymany – mówi Henryk Żuchowski. - To ogromna szansa dla lotniska, ale też mieszkańców naszego powiatu.Komentarze do artykułu

ZYX

Chyba czas wybudować nową drogę z łącznikiem do S7 i lotniska

lokals

Dużo większa korzyść wynikła by z remontu drogi do Olsztyna, dużo więcej mieszkańców skorzysta z tej drogi.

xyz

Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno

Napisz


Komentarze