Poniedziałek, 16 Grudzień, Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele


Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel chce odbudować linię kolejową na odcinku Chorzele – Ostrołęka. Tę inwestycje che wykorzystać radny sejmiku wojewódzkiego ze Szczytna Henryk Żuchowski. - W tym momencie nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele - Szymany – przekonuje. - Nasi mieszkańcy i lotnisko może na tym zyskać.



Radny Żuchowski temat zgłosił już na komisji infrastruktury, której jest członkiem.

 

- Dostałem zapewnienie od wicemarszałka Kuchcińskiego, że ten punkt stanie na zarządzie naszego sejmiku – mówi Henryk Żuchowski. - Temat jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze nowy kolejowy szlak może wpłynąć na liczbę osób korzystających z naszego lotniska w Szymanach. To może przełożyć się na finanse spółki. Po drugie Szczytno może zostać skomunikowane ze stolicą już nie tylko przez Olsztyn, ale też przez Ostrołękę. I mam tu na myśli nie tylko komunikację osobową, ale też towarową. Powinniśmy wykorzystać tę szansę.

 

 

O odtworzenie linii kolejowej Chorzele – Ostrołęka bardzo zabiega starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

 

- Mam informację od prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel, że linia zostanie zrealizowana i wszystko jest na dobrej drodze do tego, by ruch pasażerski i towarowy na trasie Olsztyn-Chorzele-Ostrołęka odbywał się w ciągu 3-4 lat po nowych torach. Odkąd zostałem starostą przasnyskim odbyłem w tej sprawie już kilka ważnych spotkań i mogę powiedzieć, że po dzisiejszej rozmowie jesteśmy już naprawdę blisko realizacji tego ważnego dla naszego regionu celu - napisał na Facebooku starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.


 

 

Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Szczytno to niezelektryfikowana, jednotorowa linia kolejowa o długości 92,460 km. Została wyłączona z eksploatacji w przewozach pasażerskich 9 czerwca 2001 r. W 2010 roku przeznaczona była przez zarządcę do rozbiórki na odcinku Ostrołęka–Wielbark, jednak ostatecznie udało się ją zachować. Teraz czas, by dokonać gruntownej rewitalizacji, o czym zapewniano już wielokrotnie.

 

 

 

Henryk Żuchowski: - Nasz samorząd wojewódzki powinien włączyć się w odtworzenie odcinka Chorzele – Szymany – mówi Henryk Żuchowski. - To ogromna szansa dla lotniska, ale też mieszkańców naszego powiatu.



Komentarze do artykułu

wolf

~A gdzie radny był, jak Przewozy Regionalne zniechęcały ludzi do pociągu w Wielbarku? wtedy tego nie widział? Wyborów nie było!

ZYX

Chyba czas wybudować nową drogę z łącznikiem do S7 i lotniska

lokals

Dużo większa korzyść wynikła by z remontu drogi do Olsztyna, dużo więcej mieszkańców skorzysta z tej drogi.

xyz

Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-10-10 11:34:01

Chorzele zabrały trofea z Wielbarka

  • Środa, 2019-10-09 12:53:55

Nowa radna chce być bardziej otwarta

  • Środa, 2019-10-02 14:33:13

Pasymska firma nie chce wozić uczniów

  • Środa, 2019-09-11 13:23:42

Firma z Gdańska chce miejski półwysep

  • Poniedziałek, 2019-08-26 12:41:18

Radna Boczar chce kontroli mieszkańców


Komentarze

  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    To prawda, tak słabej rady miejskiej od wielu kadencji nie było , aż przykro na to patrzeć czasem że łzami w oczach . Począwszy od przewodniczącego, przez przewodniczących po radnych nie ma społeczników ......
    Autor: Joanna
    2019-12-15 20:42:50
  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    Kolejną porażka a właściwie porażka goni porażkę, burmistrz wizjoner jak i przewodniczący czyhający powinni ustąpić że stanowisk dla dobra miasta i mieszkańców. Projekt innopolice trafił do kosza, wypożyczenie lodowiska za niebotyczną sumę co dalej, zaciągnięcie ogromnego kredytu??????
    Autor: Waldemar
    2019-12-15 08:26:31
  • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowna Pani Leno, ma Pani całkowitą rację. Prostak ze mnie i cham pospolity a z inteligencją jak widać też różnie. Dlatego np. trudno mi na określenie ludzi (?) rozjeżdżających nasze leśne drogi znaleźć inne określenia. Przepraszam niniejszym wszyskich \"durniów\", \'troglodytów\" a przede wszystkim barany. Może lepiej byłoby \"ci wspaniali mężczyźni na ich szalejących maszynach\"? Kłaniam się uprzejmie.
    Autor: wiesław mądrzejowski
    2019-12-15 00:42:02
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    W Rybniku wieże ciśnień stoja i niszczeją. Szkoda, bo są obiektami z ciekawą historią i pod względem architektonicznym naprawdę interesujące : https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html
    Autor: Bułczyn
    2019-12-15 00:37:52
  • Święto krwiodawców
    Czy burmistrz oddaje krew? Z tego co wiem to nie, nigdy podczas żadnej akcji go nie widziałem.... Nie ładnie jak naklejka się przykleja gdzie tylko może.
    Autor: Waldemar
    2019-12-14 17:45:58
  • Święto krwiodawców
    Do tego naszego grajdoła nie chce się - nawet z tak szczytnych powodów - nikomu tzw. przyjeżdżać i wysyła ciągle Jaskulską. Niech się zajmie przecinaniem, pozowaniem itd., itp. Ale niech się nie wtrąca do rozmowy \'dorosłych\". Widać jak ją olewają koledzy z zarządu województwa. Taka paprotka i nic więcej.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-12-14 15:40:51
  • Pogorzelcy czekają na dachy
    Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
    Autor:
    2019-12-14 00:18:25
  • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
    Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-12-14 00:02:53
  • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
    Kocem od ciebie wsystko
    Autor: Kacper Pietrzak
    2019-12-13 16:11:50
  • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
    Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
    Autor: massakra
    2019-12-13 14:15:17