Reklama


Reklama

Zmarł ksiądz Józef Dziwik, pogrzeb w środę


W piątek w szpitalu w Szczytnie zmarł emerytowany ksiądz Józef Dziwik, były proboszcz parafii w Farynach. Miał 83 lata, z czego 59 spędził w stanie kapłańskim. Msza żałobna, pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 11 w kościele w Rozogach. Ksiądz Józef Dziwik przegrał walkę z koronawirusem.



Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już we wtorek, 19 stycznia. O godz. 17.30 odbędzie się wyprowadzenia ciała z miejscowej kaplicy w Rozogach do kościoła. O 18 zaplanowano różaniec za duszą zmarłego.

 

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się jednak w środę. To właśnie tego dnia o godz. 11 rozpocznie się msza żałobna, której przewodniczył będzie metropolita warmiński ksiądz arcybiskup Józef Górzyński.

 

Ciało księdza Józefa Dziwika spocznie na cmentarzu w Rozogach, taka była jego ostatnia wola.


Reklama

 

Ksiądz Józef Dziwik urodził się 30 sierpnia 1938 r. w Ulanicy. Ukończył liceum ogólnokształcące w Dynowie. Maturę zdał w 1957 roku. Jest absolwentem WSD "Hosianum" w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 roku z rąk bp. Tomasza Wilczyńskiego. W 2000 roku uzyskał magisterium z teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Jako wikariusz pracował w Bartoszycach, Mikołajkach i Jedwabnie. Od 1972 r. był administratorem samodzielnego wikariatu w Farynach. Od 28 listopada 1982 do 2013 roku był proboszczem utworzonej w Farynach parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Reklama

 

W 1988 r. odznaczony godnością kapelana honorowego Jego Świątobliwości. Były dziekan dekanatu Rozogi. 1 września 2013 roku odszedł na emeryturę i związał się z Rozogami, gdzie właściwie do samego końca pomagał miejscowemu proboszczowi w posłudze duszpasterskiej.

 



Komentarze do artykułu

Przemek Ł. Ostroleka

Szkoda że nikt z Faryn nie dał mi znać o jego pogrzebie. .

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
    Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

    Monika WŁODARCZYKOWA


    2021-03-04 12:02:59
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    12 lat to za długooo

    NSZ


    2021-03-04 09:44:05
  • Morsy drugie w rajdowym finale
    czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

    ZenekM


    2021-03-04 09:35:07
  • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
    za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

    Pofajdok


    2021-03-04 09:17:39
  • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

    Pofajdok


    2021-03-04 09:16:29
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

    MS


    2021-03-04 08:39:17
  • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
    Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

    Karrramba


    2021-03-04 05:53:12
  • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
    Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

    Wiesiek Żyła


    2021-03-03 23:00:44
  • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
    Super wywiad ciociu ????

    Roman K


    2021-03-03 21:06:15
  • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
    Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

    mieszkaniec


    2021-03-03 10:47:35