Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters


W Olsztynie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategoriach MASTERS. Z sukcesami pływali tam także reprezentanci Szczytna, między innymi Zdzisław Choroszewski.



Wystartowało 467 zawodników ze 103 klubów nie tylko z całej Polski, ale także z siedmiu innych państw Europy (Czesi, Łotysze, Litwini, Ukraińcy, Słowacy, Rosjanie i Brytyjczycy).

Przez trzy dni w Aquasferze pływacy ścigali się w 42 konkurencjach, a wśród nich utytułowani zawodnicy. Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki w wieku od 20 lat (urodzeni w 1998 r. i starsi).

 

Organizator wprowadził limity czasowe dla poszczególnych kategorii wiekowych. Podczas zawodów obowiązują aktualne przepisy pływania Masters FINA i Polskiego Związku Pływackiego.

 

W tej stawce na listach startowych znaleźli się zawodnicy ze Szczytna: CHOROSZEWSKI Zdzisław (71 lat), wystartował w kategorii 70-74 lat oraz PONIATOWSKI Patryk (28 lat), wystartował w kategorii 25-29 lat. CHOROSZEWSKI Zdzisław (71 lat), wystartował indywidualnie w czterech konkurencjach stylem dowolnym: 50 m, 200 m, 400 m i 800 m. Pierwszego dnia zdobył srebrny medal na 800 m. W pozostałych konkurencjach, zajął 4 miejsce.


 

PONIATOWSKI Patryk wystartował w drużynie AQUASFERA Masters Olsztyn. Drugiego dnia zdobył złoty medal i wspólnie z kolegami i pobił rekord Polski w kategorii wiekowej 100-119 lat (suma lat czterech zawodników) w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Trzeciego dnia zdobył srebrny medal w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym mixt (dwie zawodniczki i dwóch zawodników).

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-06 13:10:59

Siatkarskiego Mistrza Polski poznamy w Szczytnie

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski

  • Niedziela, 2019-03-10 15:17:57

Sobiech z ćwierćfinałem mistrzostw Polski

  • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski

  • Czwartek, 2019-02-28 11:30:06

Dominik dołączył do mistrzów Polski


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK