Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Zamiast szkoły operatorów dronów będzie centrum opiekuńcze


Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Pasymiu władze miasta zamienią w Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze. Przeprojektowaniem obiektu zajmie się firma inżynieryjna z Ostrołęki. W budynku ma znaleźć się miejsce dla 50 osób, w tym dla 20, które zamieszkają tam na stałe.Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Pasymiu stoi pusty od lat. Mimo że jest przepięknie usytuowany, znajduje się nad jeziorem Kalwa, władzom Pasymia nie udawało się znaleźć konkretnego chętnego na jego zagospodarowanie. Miał być tam hotel, szkoła dla operatorów dronów...


Reklama

 

Ostatecznie władze Pasymia zdecydowały, że obiekt przeznaczony zostanie na Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze.

 

- I to my, jako samorząd, zajmiemy się prowadzeniem tego centrum – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Jeśli wszystko dobrze pójdzie, placówka powinna działać już w przyszłym roku. Rozstrzygnięty mamy już przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji technicznej na dostosowanie budynku szkoły do nowych celów.

 

O ten kontrakt starały się cztery pracownie inżynieryjne. Ostatecznie najlepszą cenę zaproponowała firma IM Inżynieria z Ostrołęki. Dokumentację wykona za około 170 tys. zł. Najdroższa oferta była wyższa o ponad 100 tys. zł.

Reklama

 

Centrum Mieszkalno-Opiekuńcze będzie placówką wsparcia dla osób starszych z niepełnosprawnościami.

 

- Takie połączenie Domu Pomocy Społecznej ze Środowiskowym Domem Samopomocy – wyjaśnia burmistrz Łachmański. - Łącznie centrum będzie mogło przyjąć około 50 osób, w tym 20 osób na pobyt stały i 30 osób na pobyt dzienny. Być może budynek będzie też nieco rozbudowany, aby swoje miejsce mogło tam znaleźć jakieś stowarzyszenie, na przykład jakiś uniwersytet trzeciego wieku.

 

Na razie obiekt ma być projektowo i technicznie dostosowywany do nowych funkcji. Potem samorząd zacznie szukać źródeł finansowanie przebudowy.

 

- Po wstępnych rozmowach z panem wojewodą jestem dobrej myśli – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Jeśli wszystko potoczy się bez komplikacji, to formalne otwarcie planujemy na przyszły rok. Centrum swoją ofertę kieruje głównie do mieszkańców miasta i gminy Pasym, ale jeśli będą wolne miejsca, to na pewno otworzymy się też na inne gminy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jaki rodzaj ludzi masz na myśli pisząc \"ludzie z łapanki\" to ktoś inny niż my wszyscy ? Ktoś gorszy? Dzielisz ludzi i sam tego nie dostrzegasz. A to na pewno są PRAWDZIWI POLACY i do tego przykładni KATOLICY, jestem co do tego przekonany !

  do mol


  2020-07-08 09:57:31
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Upraszczasz sprawę, nie jestem pracownikiem ratusza, i nie istotne jest na kogo głosuję. Tak wygląda teraz sytuacja w naszym chorym kraju. Pracuję bezustannie już 38 lat, nikt nigdy nic mi nie dał i teraz też nie daje tylko zabiera (w formie podatków i podwyżek) i irytuje mnie że komuś się nie chce pracować lub mu się nie opłaca bo za mało) ale brać można a nawet trzeba bo się należy. Dając jednym zabieramy drugim. Dawanie nigdy nie zostaje bez konsekwencji. A ile by tego nie było zawsze można rozdać wszystko, tylko co dalej?

  mol \\\"do mol\\\"


  2020-07-08 09:18:49
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27