Reklama


Reklama

Zakupy dla seniora +70 - zrobimy je za ciebie


W trosce o najstarszych mieszkańców Burmistrz Miasta Szczytno ogłasza akcję – ZAKUPY DLA SENIORA. Od dziś do odwołania każdy senior +70 nieobjęty pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie będzie mógł telefonicznie zgłosić zapotrzebowanie na podstawowe produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i leki, które dostarczy mu wolontariusz.

 Osoby w podeszłym wieku są grupą szczególnie narażoną na działanie koronawirusa, dlatego w tym trudnym czasie powinny zostać w domu. W trosce o ich zdrowie Burmistrz Miasta Szczytno ogłasza akcję – ZAKUPY DLA SENIORA, której celem jest dostarczenie osobom w podeszłym wieku podstawowych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej i leków pod drzwi domu/mieszkania.

 

 

Jak zgłosić zapotrzebowanie?

 

W godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu 89 676 09 00 osoby +70 nieobjęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie mogą zgłaszać, że potrzebują zrobić zakupy lub wykupić leki. Kolejnym punktem jest weryfikacja zgłaszającego. Następnie do osoby zgłaszającej odezwie się wolontariusz z prośbą o listę zakupów.


Reklama

Zgłoszenia przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, a realizowane przez wolontariuszy w dniu kolejnym od zgłoszenia.

 

WAŻNE!!! Usługa dostarczenia najważniejszych produktów żywnościowych oraz leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa senior, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich miejsca zamieszkania i nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Natomiast leki kupowane będą na podstawie recept.

Z akcji mogą skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami.

Reklama

 

Dla wolontariuszy

Jeżeli chcesz zaangażować się w pomoc osobom starszym i z niepełnosprawnościami, jesteś osobą pełnoletnią i dysponujesz czasem wolnym - DZWOŃ! Pod numerem telefonu 89 676 09 00 czekają na Ciebie pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

 

Organizatorami akcji są: Miasto Szczytno, Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Biblioteka Publiczna w Szczytnie i Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Waga

Już widzę, jak \"seniorzy\" udają się na mszę z długopisami i notatnikami! Jak już te msze się odbywają, to może by proboszcz we w miarę higienicznych warunkach przygotował kartki ze stosownymi telefonami do rozdania wiernym po mszy.

pirania

Jak już ksieżulki nie pozamykały kościołów, to niech ogłaszają z ambon. Chociaż raz się przydadzą do czegoś pożytecznego.

Paweł

Jakoś inaczej chyba należy dotrzeć do grupy docelowej. Te osoby raczej nie śledzą aktualności w internecie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04