Reklama


Reklama

Zabezpieczone 15 milionów na inwestycje


Radni gminy Szczytno właśnie dołożyli 1,5 mln zł na tegoroczne inwestycje. Zmiany w budżecie na 2021 rok wprowadzili już na styczniowej sesji. - Teraz łącznie na inwestycje chcemy przeznaczyć około 15 mln zł z naszego budżetu, i co ważne: mamy zabezpieczone całą potrzebną kwotę – mówi wójt Sławomir Wojciechowski.Po zmianach w budżecie znalazła się między innymi budowa świetlicy wiejskiej w Lipowej Górze Wschodniej, czy rozbudowa wodociągów i kanalizacji na terenie całej gminy.


Reklama

 

Samorządowcy chcą przygotować też projekt techniczny lokalnej oczyszczalni ścieków, która stanąć ma w Płozach i obsługiwać też mieszkańców sąsiedniego Prusowego Borku.

 

- Przeznaczyliśmy 190 tys. zł na zakup gruntu pod oczyszczalnię oraz opracowanie dokumentacji – mówi wójt Wojciechowski. - To pierwszy etap kanalizacji obu wsi. Myślę, że tą drogą pójdziemy też do innych miejscowości.

 

W zmodernizowanym budżecie znalazła się też inwestycja dotyczące przebudowy kortów w Gizewie, czy budowy pomostu w Szczycionku.

Reklama

 

Gmina Szczytna ubiegły rok zakończyła z inwestycjami na poziomie 12 mln zł, przy zakładanych 6,4 mln zł.

 

- A nasze zadłużenie sięga zaledwie około 9 procent i wynosi niewiele ponad 5 mln zł – dodaje wójt.

 

Wśród inwestycji na 2021 rok znalazły się między innymi: budowa sieci kanalizacji w Lipowej Górze Wschodniej i Romanach, rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Zielonce, Marksewie, Korpelach, Rudce, Sędańsku, Trelkowie, przebudowa drogi gminnej Szymany - Ciemna Dąbrowa, przebudowa dróg wewnętrznych w Rudce, czy dokończenie budowy sali sportowej przy SP Wawrochy oraz adaptacja pomieszczeń szkoły w Lipowcu na potrzeby przedszkola.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35