Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wycieczka edukacyjna na zakończenie Tygodnia Bibliotek


Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Rumach w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Domu Gazety Olsztyńskiej i Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.Pierwszym etapem podróży były warsztaty w Domu Gazety Olsztyńskiej, gdzie prezentowana jest podstawowa problematyka związana z historią pisma, znaczeniem wynalazku Gutenberga oraz rozwojem sztuki drukarskiej. Warsztaty obejmowały zdobienie inicjałów, zszywanie wykonanej książeczki, druk tytułu i ilustracji oraz ćwiczenia kaligraficzne.

 

Z ciekawością uczniowie obejrzeli również historię polskiej prasy na Warmii i Mazurach i inne eksponaty regionalne, prezentowane w tradycyjnej i interaktywnej formie. Zaopatrzeni we własną "wydrukowaną" książkę udali się tam, gdzie książki mają swoje miejsce. Wizyta w bibliotece uniwersyteckiej dostarczyła wielu wrażeń.


 

W każdym dziale pracownik oprowadzał grupę opowiadając i prezentując działalność poszczególnych stanowisk pracy. Uczniowie zwiedzili dział wypożyczeń, magazyny, dział zbiorów specjalnych. Zainteresowanie wzbudził olbrzymi skaner do dygitalizowania cennych książek i innych materiałów piśmienniczych, starodruki, niezwykłe albumy, czy też przesuwane półki w magazynie biblioteki.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-31 21:20:18

Żywa Biblioteka w Szczytnie

  • Środa, 2018-11-14 14:03:41

Patriotyczna wycieczka do stolicy

  • Czwartek, 2017-10-19 11:35:36

Dożynkowa wycieczka sołectwa (zdjęcia)

  • Piątek, 2017-10-06 10:38:00

Językowa wycieczka do...


Komentarze