Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wolnoć Tomku… - felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Z pewnym rozbawieniem a nawet sympatią przyjąłem informację o mieszkańcu jednej z naszych gmin, który prowadził samochód bez prawa jazdy. Policjantom przyznał się od razu, że nigdy takiego dokumentu nie posiadał i nie ma zamiaru wygłupiać się z jego żmudnym niewątpliwie zdobywaniem. Mieszka bowiem na zapadłej wsi skąd nie ma żadnej możliwości skorzystania z komunikacji publicznej, piechotą daleko, a do miasta dotrzeć trzeba. Stosowną karę oczywiście poniesie, a z jazdy samochodem nie zrezygnuje i już. I co mi zrobicie?Zapomniałbym może o tym gdyby nie to, że wieczorem w telewizji usłyszałem wypowiedź złotoustego polityka PiSu p. Cymańskiego. Osoba to publiczna, powszechnie znana. Komentował przypadek kolegi posła z tej samej partii, który po sylwestrowych szaleństwach był uprzejmy w swoim mieszkaniu potraktować nożem znajomego. O przyczynach tej akcji pisać nie będę, by plotek nie rozpowszechniać.

 

 

W każdym razie rok już prawie upłynął i prokuratura zwróciła się do Sejmu z wnioskiem o uchylenie krewkiemu posłowi jego poselskiego immunitetu. I co rzecze pan poseł Cymański? Cytuję: „wolnoć Tomku w swoim domku”, nie ma sprawy, po co się prokurator miesza, gdzie nie musi. Czyli kolega poseł w swoim mieszkaniu może robić co mu się żywnie podoba i co mu zrobicie?

 

Czym lepszy poseł nawet najważniejszej partii w tysiącletniej historii naszego kraju od rolnika z Mazur? Wiele w życiu widziałem i jestem raczej tolerancyjny dla niekonwencjonalnych, delikatnie mówiąc, zachowań. Tyle, że tego typu traktowanie prawa od pewnego czasu staje się coraz częściej akceptowaną normą. Kalemu ukraść źle, Kali ukraść – dobrze, nie obrażając szlachetnych mieszkańców Afryki.

 

Odwracanie kota ogonem, czyli wciskanie kitu otumanionemu oficjalną medialną dezinformacją suwerenowi stało się już czymś zupełnie oczywistym. Nic dziwnego, że tenże suweren, z lekka spłycając płynący zewsząd przekaz, przetwarza go sobie w sposób taki, jak nasz niewątpliwie sympatyczny rolnik. Państwu wolno to i mnie też, a co! W swej naiwności myślałem, że kompromitacja naszego kraju, jaka zdarzyła się przy okazji pamiętnego wiekopomnego sukcesu w unijnym głosowaniu 1:27 parę lat temu już się nie powtórzy.


Reklama

 

Tymczasem możemy odnotować nowy gigantyczny sukces. Tym razem znów stanęliśmy tyłkiem do Europy, a wynik głosowania był 1:26, bo wsparli nas potężnie Brytyjczycy nie biorąc już w nim udziału. I nie chodziło tym razem o wybór tego lub innego polityka, ale o sprawę wiele ważniejszą. Europejczycy poszli po rozum do głowy i zdając sobie sprawę, że gałąź, na której siedzimy, jest już mocno podcięta, postanowili doprowadzić do neutralności klimatycznej w ciągu 30 lat czyli do 2050 r. To znaczy, że do tego czasu przestaniemy zatruwać samych siebie i jest niewielka szansa, że jako ludzkość przetrwamy.

 

Europejczycy, ale nie my. Radośnie rozjarany pan premier zakomunikował o kolejnym wiekopomnym sukcesie! Cała Europa będzie czysta, a my nadal będziemy się skutecznie truć i naszych sąsiadów także. Bo wstaliśmy z kolan i nie będą nam jakieś żabojady, makaroniarze czy inni naiwniacy dyktować, co mamy robić. Mówiąc zaś poważnie – samobójcza decyzja naszej (?) władzy z pełną premedytacją skazuje mieszkańców naszego kraju na kolejne lata zatruwania się rakotwórczymi pyłami i innymi substancjami. Mojemu pokoleniu to już nie bardzo zaszkodzi, ale swoich wnuków będę bronił w każdy możliwy sposób.

 

Kto dał prawo polskim władzom do skazywania na szybką degenerację kolejnych pokoleń?! Paniczny strach przed protestem górników odciął dopływ resztek rozsądku do rządowych makówek. Była to jedna z ostatnich niepowtarzalnych okazji do uzyskania wielkich środków na transformację energetyczną Polski. Mógłby to być wielki program jednoczący wszystkich niezależnie od politycznych poglądów. Nie mam najmniejszych powodów, aby sympatyzować z francuskim prezydentem, w końcu to my ich uczyliśmy operować widelcem.

Reklama

 

Tylko akurat Francja ma w Unii dużo więcej od nas do powiedzenia w sprawach dysponowania kasą, a Macron zapowiedział to, czego przywódcom innych krajów łącznie z wielkim przyjacielem prezesa niejakim Orbanem nie wypadało. Nie chcecie ostro wziąć się za środowisko, wasza sprawa. Tylko zapomnijcie o forsie, jaką możecie dostać na energetyką odnawialną, na wiatraki, fotowoltaikę, elektrownie pływowe i inne cuda. Także na pieniądze dla regionów górniczych, na zapewnienie ich mieszkańcom nowych miejsc pracy poza kopalniami. Chcecie to macie, wolnoć Tomku w swoim domku. I tak wróciliśmy do naszego kierowcy bez prawa jazdy, któremu, jak i wszystkim Czytelnikom życzę Wesołych Świąt.

 

Wiesław Mądrzejowski (wiemod@wp.pl)Komentarze do artykułu

wiesław mądrzejowski

Pokornie więc proszę osobę ukrywającą się pod ksywą \"max\" aby mnie oświeciła w oparciu o światowe autorytety o co chodzi w tym poście. Czyżby utrzymanie dominacji energetyki opartej o źródła kopalne było tak korzystne dla klimatu? Właśnie na własnej skórze przekonują się o tym Australijczycy. Z ukłonami od pokornego sługi.

max

Radzę zapoznać się z publikacjami uznanych światowych autorytetów z zakresu ochrony środowiska i energetyki a nie udawać wszechwiedzącego we wszystkich dziedzinach. Trochę pokory, szanowny panie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

  Śmieszek


  2020-02-15 17:04:45

Reklama