Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Wojciechowski najlepszym VIP-em w morderczym biegu

Maciej Wojciechowski, reprezentant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został zwycięzcą w kategorii VIP-ów VIII Biegu Katorżnika, największej ekstremalnej imprezy w Polsce. Mordercze zawody odbyły się 12 sierpnia w Kokotku w pobliżu Lublińca. Wzięło w nich udział łącznie ponad 80...

• Data:

Maciej Wojciechowski, reprezentant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został zwycięzcą w kategorii VIP-ów VIII Biegu Katorżnika, największej ekstremalnej imprezy w Polsce. Mordercze zawody odbyły się 12 sierpnia w Kokotku w pobliżu Lublińca. Wzięło w nich udział łącznie ponad 800 osób z kraju i zagranicy. Impreza wzorowana jest na selekcji do jednostek komandosów, podczas których to startujący mają do czynienia z takimi atrakcjami jak bagna, rowy, błoto, smród, stęchlizna, pijawki, a także inne robactwo.

Trudno orzec, czy polscy katorżnicy zakwalifikowaliby się do marines, ale nie ulega wątpliwości, że mieli do pokonania 12 kilometrów najbardziej wymyślnych przeszkód. Wszystkie je najszybciej pokonał wykładowca szczycieńskiej WSPol., a niezgorzej sobie drużynowo radzili też studenci, zajmując czwarte miejsce.

Szczycieńscy zawodnicy w najbliższych miesiącach będą mieli jeszcze okazję niejednokrotnie biegać w trudnych warunkach. We wrześniu czeka ich górski półmaraton w Limanowej, a w październiku aż trzy starty, w tym jeden w Szczytnie, podczas Otwartych Mistrzostw Policji w Trójboju.