Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Wielbark remisuje, ale gola nie strzela

Remis 1:1 i jeden punkt na koncie – to bilans pojedynku Omulwi Wielbark z Orlętami Reszel. Co ciekawe piłkarze z Wielbarka w tym meczu nie strzeli żadnej bramki.

Omulew Wielbark - Orlęta Reszel 1:1

OMULEW WIELBARK: Dawid Mikulak, Daniel Włodkowski, Marek Remiszewski,

Michał Murawski, Tomasz Przybysz, Patryk Płoski, Sebastian Rudzki, Sebastian Nowakowski, Michał Kwiecień, Krystian Gąsiewski, Arkadiusz Cieślik.

To spotkanie piłkarze Omulwi mogli wygrać i to zdecydowanie. Mieli znakomite sytuacje strzeleckie, niestety - niemiłosiernie pudłowali. Prowadzenie mogli już objąć w trzeciej minucie, kiedy to Arkadiusz Cieślik zamiast uderzyć piłkę głową i posłać ją do niemal pustej bramki, próbował strzelić nogą. Spudłował. Nie trafił w piłkę.

Z kolei w ósmej minucie znakomitą sytuację miał Płoski. Wyszedł z piłką sam na sam z bramkarzem. Niestety, bramkarz w tym starciu był lepszy.

- Z samej gry przewagę miał Reszel – ocenia Mariusz Korczakowski, trener Omulwi Wielbark. - To mocna drużyna, która będzie chciała powalczyć o awans do IV ligi. Ale z wypracowanych sytuacji lepsi byliśmy my. Niestety, skórę naszym rywalom uratował ich bramkarz. W mojej ocenie to jeden z lepszych golkiperów w lidze.

Pierwsza bramka wpadła w tym spotkaniu w 25 minucie. Goście przeprowadzili składną, kombinacyjną akcję i było 1:0. Po przerwie wielbarczanie chcieli wyrównać i mieli ponownie kilka znakomitych sytuacji. Niestety, ponownie lepszy był bramkarz z Reszla. Pokonał go dopiero własny obrońca. - Wybijaliśmy rzut rożny – relacjonuje Korczakowski. - Piłka poszła w pole karne, a ich obrońca tak niefortunnie ją wybił, że wylądowała w bramce. Myślę, że remis jest sprawiedliwym wynikiem.

8. Victoria Bartoszyce 21 26

9. DKS Dobre Miasto 20 26