Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Wiceminister Iwona Michałek z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie


W poniedziałek, 28 czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie odbyło się prekonsultacje w sprawie przygotowywanej przez Rząd ustawy o wspieraniu zatrudnienia, która ma zrewolucjonizować funkcjonowanie rynku pracy. PUP w Szczytnie był gospodarzem tego wydarzenia.



W spotkaniu udział wzięli Wiceminister Rozwoju Pracy i Technologii Iwona Michałek, Ewa Flaszyńska – Dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski oraz dyrektorzy PUP z całego regionu. Gospodarzami spotkania byli Starosta Szczycieński Jarosław Matłach oraz Beata Januszczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

 

Ustawa, o której dyskutowano podczas spotkania przewiduje m.in. oddzielenie statusu osoby bezrobotnej od ubezpieczenia zdrowotnego, co spowodować ma odciążenie urzędów pracy, by jeszcze lepiej mogły zająć się aktywizacją osób pozostających bez zatrudnienia, które chcą rzeczywiście pracować, a nie rejestruje się w urzędach pracy tylko po to, by uzyskać ubezpieczenie zdrowotne. Urzędy mają zostać odciążone z biurokracji, a dzięki temu będą mogły elastycznie skupić się na pracy z klientem, zarówno z pracodawcą jak i bezrobotnym oraz osobą biernie zawodową.


Reklama

 

W zamyśle ustawodawcy urząd pracy pod nową nazwą Centra Wspierania Zatrudnienia ma skuteczniej pomagać osobom bezrobotnym i poszukującym pracy np. w podjęciu zatrudnienia, otrzymaniu wsparcia w postaci doradztwa zawodowego, stażu i szkoleń. Zasiłek będzie przyznawany na 6 miesięcy, z możliwością jego przedłużenia dla aktywnych osób bezrobotnych, a odmowa podjęcia zatrudnienia nie będzie skutkowała wyrejestrowaniem z rejestru osób bezrobotnych. Przed ustawą żmudny proces legislacyjny, zatem końcowy kształt zapisów nie jest jeszcze ostatecznie zatwierdzony.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43