Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Warmia i Mazury w... recytacji


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozogach odbyły się eliminacje międzygminne XXXI Konkursu Recytatorskiego „Warmia i Mazury w literaturze”. Uczestnikami konkursu była młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klas VII szkoły podstawowej. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór wierszowany lub fragment prozy.



Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z czterech gmin powiatu szczycieńskiego: Szczytno, Dźwierzuty, Jedwabno, Rozogi i miasto Szczytno oraz z sąsiedniego powiatu - miasta i gminy Myszyniec.
Komisja dokonała oceny recytacji i przyznała następujące miejsca:
- w kategorii PROZA niezależną nagrodę otrzymała Maja Krajewska (gmina Dźwierzuty)
- w kategorii POEZJA jury przyznało 3 miejsca ex equo:
I – Aleksandra Sztymelska (miasto Szczytno), Julia Zalewska (gmina Jedwabno)
II - Sandra Mierzejewska (gmina Rozogi), Michalina Orzoł (miasto Szczytno)
III - Oliwia Wołosz (gmina Rozogi), Szymon Jan Tyc (gmina Myszyniec)



Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a laureaci również rzeczowe.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-05-22 17:52:52

Bariera dla wodociągu mieszka w... UK

  • Środa, 2019-05-15 11:58:05

Lotniczy weekend Mazury lub Kraków

  • Poniedziałek, 2019-05-06 09:27:08

Czy Marek zakocha się w... telewizji?

  • Wtorek, 2019-04-02 09:48:16

Zwycięstwa mają w... tarczy

  • Wtorek, 2019-01-15 17:57:32

Romantyczne oświadczyny w... kinie


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec