Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Walczyli o pierwszy oddech Gabrysi (zdjęcia)


Pod takim hasłem odbył się w Szczytnie piłkarski turniej charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie nienarodzonej jeszcze Gabrysi. Jak mówią jej rodzice „Chcemy ją kochać, nie stracić!” Ta malutka, nienarodzona jeszcze dziewczynka porusza coraz więcej dobrych serc… Teraz w akcję ratowania jej życia włączyli się Michał Bondaruk i Piotr Gregorczyk. To właśnie oni zorganizowali piłkarski turniej charytatywny.Rzeczywiście pomysł wyszedł od nas, czyli ode mnie i Piotrka Gregorczyka – mówi Michał Bondaruk .- Ale tak naprawdę, gdyby nie wszyscy ludzie, którzy nam pomogli, a potem uczestniczyli w zawodach, to na pewno nic by z tego nie wyszło. Dlatego bardzo dziękujemy za pomoc. To dzięki wam udało się zrobić fajne wydarzenie, i co najważniejsze pomóc zebrać tak potrzebne pieniądze na operację Gabrysi. Raz jeszcze dziękujemy.

 

 

W zawodach wzięło udział osiem drużyn. Wyniki nie były najważniejsze, ale turniej wygrali funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Szczytnie. Zawody komentował niezłomny Zbigniew Stasiłojć. - Tymi zawodami walczymy o pierwszy oddech Gabrysi – mówi Michał Bondaruk. - Zawodnicy nie szczędzili serca na boisku, ale i też przy wkładaniu pieniążków do puszek. Ile dokładnie udało się zebrać tego nie wiem, bo puszki były zaplombowane. Ale wiem, że były drużyny, które płaciły za wpisowe nawet 700 zł.

 

 

W rywalizacji wzięły udział drużyny: Areszt Śledczy, JW Lipowiec, Porty Lotnicze, Przyjaciele Gabrysi, FM Bravo, Lacmet, Morsy Szczytno, Anioły Gabrysi. - Oprócz meczów były loterie, konkursy, licytacje, kiełbaski, ciasta... konkurs rzutów karnych, strzałów w poprzeczkę... - wylicza Michał Bondaruk. - Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

Ratunek z dniem narodzin

 

Gabrysia to córka Aleksandry i Tomasza Bednarków ze Szczytna, ma urodzić się na początku września. Dopóki badania prenatalne nie dały fatalnego wyniku, oboje byli zwykłymi, szczęśliwymi, przyszłymi rodzicami, jak się później okazało – drugiej już córeczki. Jednak już pierwsze badania okazały się niepokojące, a drugie – potwierdziły i uściśliły poważny problem.

 


 

 

- W sercu naszego nienarodzonego dziecka pojawiły się trzy wady, zagrażające życiu – mówią rodzice, do których szczęścia dołączył ogromny strach. - HLHS - zespół niedorozwoju lewej strony serca. Przewaga prawej komory, ubytek przegrody międzykomorowej oraz hipoplazja, czyli niedorozwój łuku aorty. Wiedzieliśmy, że bez pomocy nasza mała córeczka umrze, a przecież nie możemy na to pozwolić, zbyt ją już kochamy.

 

Bednarkowie dotarli do Munster, do prof. Malca, światowej klasy specjalisty w leczeniu tak złożonych wad serca. Po wizycie u profesora wstąpiła w nich nowa nadzieja. - Znaleźliśmy ludzi, którzy mają dzieci z taką samą wadą serca jak nasza córka. Te dzieci chodzą do szkoły, śmieją się, mówią... żyją! Szansę dają operacje serca, które wykonują wybitni specjaliści, w tym też prof. Malec – opowiadają.

 

 

Profesor zakwalifikował Gabrysię do leczenia w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Tam dziecko musi się urodzić i tam będzie natychmiast operowane. Jest to jedyna droga życia dla Gabrysi, chociaż bardzo kosztowna – potrzeba ponad 250 tysięcy złotych.

 

Pod adresem: https://www.siepomaga.pl/dla-gabrysi prowadzona jest zbiórka na rzecz pomocy dla Gabrysi. We wtorek, 30 lipca, na koncie dziewczynki było już ponad 160 tysięcy. Znaczną część tej kwoty (100 tysięcy) przekazali rodzice innego dziecka, już wyleczonego. To środki, których nie wykorzystali na pomoc własnej córce. Przekazali więc je dalej, by dopełniło się ich przeznaczenie – ratowanie życia dziecka.

 

Brakuje więc już niespełna 100 tysięcy złotych. Sporo, ale zbiórka trwać będzie do końca sierpnia. Jest więc jeszcze sporo czasu, byśmy wszyscy pomogli Gabrysi żyć.Komentarze do artykułu

Anna Borkowska

Życzę zdrówka dla malutkiej Gabrtsu i siły dla rodziców. Trzymam kciuki

Napisz


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14