Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Walczyli o pierwszy oddech Gabrysi (zdjęcia)


Pod takim hasłem odbył się w Szczytnie piłkarski turniej charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie nienarodzonej jeszcze Gabrysi. Jak mówią jej rodzice „Chcemy ją kochać, nie stracić!” Ta malutka, nienarodzona jeszcze dziewczynka porusza coraz więcej dobrych serc… Teraz w akcję ratowania jej życia włączyli się Michał Bondaruk i Piotr Gregorczyk. To właśnie oni zorganizowali piłkarski turniej charytatywny.Rzeczywiście pomysł wyszedł od nas, czyli ode mnie i Piotrka Gregorczyka – mówi Michał Bondaruk .- Ale tak naprawdę, gdyby nie wszyscy ludzie, którzy nam pomogli, a potem uczestniczyli w zawodach, to na pewno nic by z tego nie wyszło. Dlatego bardzo dziękujemy za pomoc. To dzięki wam udało się zrobić fajne wydarzenie, i co najważniejsze pomóc zebrać tak potrzebne pieniądze na operację Gabrysi. Raz jeszcze dziękujemy.

 

 

W zawodach wzięło udział osiem drużyn. Wyniki nie były najważniejsze, ale turniej wygrali funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Szczytnie. Zawody komentował niezłomny Zbigniew Stasiłojć. - Tymi zawodami walczymy o pierwszy oddech Gabrysi – mówi Michał Bondaruk. - Zawodnicy nie szczędzili serca na boisku, ale i też przy wkładaniu pieniążków do puszek. Ile dokładnie udało się zebrać tego nie wiem, bo puszki były zaplombowane. Ale wiem, że były drużyny, które płaciły za wpisowe nawet 700 zł.

 

 

W rywalizacji wzięły udział drużyny: Areszt Śledczy, JW Lipowiec, Porty Lotnicze, Przyjaciele Gabrysi, FM Bravo, Lacmet, Morsy Szczytno, Anioły Gabrysi. - Oprócz meczów były loterie, konkursy, licytacje, kiełbaski, ciasta... konkurs rzutów karnych, strzałów w poprzeczkę... - wylicza Michał Bondaruk. - Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

Ratunek z dniem narodzin

 

Gabrysia to córka Aleksandry i Tomasza Bednarków ze Szczytna, ma urodzić się na początku września. Dopóki badania prenatalne nie dały fatalnego wyniku, oboje byli zwykłymi, szczęśliwymi, przyszłymi rodzicami, jak się później okazało – drugiej już córeczki. Jednak już pierwsze badania okazały się niepokojące, a drugie – potwierdziły i uściśliły poważny problem.

 


 

 

- W sercu naszego nienarodzonego dziecka pojawiły się trzy wady, zagrażające życiu – mówią rodzice, do których szczęścia dołączył ogromny strach. - HLHS - zespół niedorozwoju lewej strony serca. Przewaga prawej komory, ubytek przegrody międzykomorowej oraz hipoplazja, czyli niedorozwój łuku aorty. Wiedzieliśmy, że bez pomocy nasza mała córeczka umrze, a przecież nie możemy na to pozwolić, zbyt ją już kochamy.

 

Bednarkowie dotarli do Munster, do prof. Malca, światowej klasy specjalisty w leczeniu tak złożonych wad serca. Po wizycie u profesora wstąpiła w nich nowa nadzieja. - Znaleźliśmy ludzi, którzy mają dzieci z taką samą wadą serca jak nasza córka. Te dzieci chodzą do szkoły, śmieją się, mówią... żyją! Szansę dają operacje serca, które wykonują wybitni specjaliści, w tym też prof. Malec – opowiadają.

 

 

Profesor zakwalifikował Gabrysię do leczenia w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Tam dziecko musi się urodzić i tam będzie natychmiast operowane. Jest to jedyna droga życia dla Gabrysi, chociaż bardzo kosztowna – potrzeba ponad 250 tysięcy złotych.

 

Pod adresem: https://www.siepomaga.pl/dla-gabrysi prowadzona jest zbiórka na rzecz pomocy dla Gabrysi. We wtorek, 30 lipca, na koncie dziewczynki było już ponad 160 tysięcy. Znaczną część tej kwoty (100 tysięcy) przekazali rodzice innego dziecka, już wyleczonego. To środki, których nie wykorzystali na pomoc własnej córce. Przekazali więc je dalej, by dopełniło się ich przeznaczenie – ratowanie życia dziecka.

 

Brakuje więc już niespełna 100 tysięcy złotych. Sporo, ale zbiórka trwać będzie do końca sierpnia. Jest więc jeszcze sporo czasu, byśmy wszyscy pomogli Gabrysi żyć.Komentarze do artykułu

Anna Borkowska

Życzę zdrówka dla malutkiej Gabrtsu i siły dla rodziców. Trzymam kciuki

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07