Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Wakacje z Bankiem Spółdzielczym w Szczytnie


Wakacje to czas, gdy nasze dzieci podróżują. Często same. Bywają na obozach, koloniach, wycieczkach. Czy lepiej dziecko zaopatrzyć w kartę do bankomatu, czy gotówkę? O to, między innymi, pytamy Dorotę Cichą, Kierownika Zespołu Wsparcia Sprzedaży w Banku Spółdzielczym w Szczytnie.Wysyłamy dziecko na letni obóz, lepiej wyposażyć je w kartę bankomatową, czy tradycyjnie dać gotówkę?

 

 

Zdecydowanie bezpieczniej jest wyrobić kartę. Bank Spółdzielczy w Szczytnie w swojej ofercie ma Konto Junior, które jest całkowicie darmowe i można założyć je właściwie dziecku już od urodzenia. Kartę do konta może otrzymać dziecko, które ukończyło 13 rok życia.

 

Dlaczego karta jest bezpieczniejsza?

 

Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, jako rodzic, mamy pełen wgląd w wydatki naszej pociechy. Po drugie możemy ustawić dzienny limit wydatków, co uczy dziecko zarządzania pieniędzmi. Limit zaczyna się już od 10 zł dziennie. Wiadomo, jak to jest na koloniach. Stragany kuszą. Lody, chipsy... Można szybko roztrwonić pieniądze. W razie kradzieży bądź zgubienia karty właściwie nic się nie dzieje. Nie tracimy pieniędzy. Zgłaszamy jak najszybciej tę sytuację na specjalną infolinię pod nr +48 828 828 828 lub +48 86 215 50 00, w celu zablokowania karty, co robione jest automatycznie. Możemy też sami zastrzec kartę na portalu kartosfera.pl lub poprzez naszą aplikację mobilną BSSzczytno Mobilnie. Gdybyśmy mieli gotówkę, ktoś by ją skradł, lub po prostu dziecko by ją zgubiło, zostajemy z niczym.


Reklama

 

 

Jak trwa oczekiwanie na wydanie karty dziecku?

 

Konto możemy założyć właściwie od ręki, na kartę trzeba poczekać do kilku dni. Obecnie kończymy wdrożenie usługi BLIK, która również umożliwia płatności bezgotówkowe w zaledwie 2 dni od założenia konta. Potrzebna do tego jest tylko aplikacja BSSzczytno Mobilnie, którą trzeba zainstalować na smartfonie. Więcej na ten temat w następnym wydaniu naszego poradnika i naszej stronie internetowej.

 

 

A co w przypadku, gdy dziecku zabraknie pieniędzy na koncie, karcie? Możemy jakoś szybko przesłać pieniądze?

 

 

Przy dzisiejszej technologii to żaden kłopot. Jeśli rodzic i dziecko mają konto w Banku Spółdzielczym w Szczytnie to przelew na konto dziecka dojdzie niemal natychmiast.

 

A co z prowizjami za wypłatę gotówki z bankomatów?

 

Płatności w punktach usługowych i handlowych są bezpłatne. Terminale są już właściwie w najmniejszych punktach. Bank Spółdzielczy w Szczytnie dysponuje też w całym kraju sporą siecią bankomatów własnych i partnerów, które są bezpłatne. Ich listę i lokalizację można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Reklama

 

 

A co z płatnościami internetowymi?

 

Raczej na wakacjach naszym dzieciom nie są one potrzebne, ale oczywiście jest taka możliwość. Gdy dziecko ma u nas konto, to ma również dostęp do płatności internetowych. W naszej ofercie jest również płatność z tak modnym wśród młodzieży, wspomnianym wcześniej BLIKIEM. Szczegóły naszej oferty, skierowanej do najmłodszych, i podczas wakacji można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź poprosić o pomoc w doborze usługi naszych doradców.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama