Reklama


Reklama

Wakacje z Bankiem Spółdzielczym w Szczytnie


Wakacje to czas, gdy nasze dzieci podróżują. Często same. Bywają na obozach, koloniach, wycieczkach. Czy lepiej dziecko zaopatrzyć w kartę do bankomatu, czy gotówkę? O to, między innymi, pytamy Dorotę Cichą, Kierownika Zespołu Wsparcia Sprzedaży w Banku Spółdzielczym w Szczytnie.Wysyłamy dziecko na letni obóz, lepiej wyposażyć je w kartę bankomatową, czy tradycyjnie dać gotówkę?

 

 

Zdecydowanie bezpieczniej jest wyrobić kartę. Bank Spółdzielczy w Szczytnie w swojej ofercie ma Konto Junior, które jest całkowicie darmowe i można założyć je właściwie dziecku już od urodzenia. Kartę do konta może otrzymać dziecko, które ukończyło 13 rok życia.

 

Dlaczego karta jest bezpieczniejsza?

 

Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, jako rodzic, mamy pełen wgląd w wydatki naszej pociechy. Po drugie możemy ustawić dzienny limit wydatków, co uczy dziecko zarządzania pieniędzmi. Limit zaczyna się już od 10 zł dziennie. Wiadomo, jak to jest na koloniach. Stragany kuszą. Lody, chipsy... Można szybko roztrwonić pieniądze. W razie kradzieży bądź zgubienia karty właściwie nic się nie dzieje. Nie tracimy pieniędzy. Zgłaszamy jak najszybciej tę sytuację na specjalną infolinię pod nr +48 828 828 828 lub +48 86 215 50 00, w celu zablokowania karty, co robione jest automatycznie. Możemy też sami zastrzec kartę na portalu kartosfera.pl lub poprzez naszą aplikację mobilną BSSzczytno Mobilnie. Gdybyśmy mieli gotówkę, ktoś by ją skradł, lub po prostu dziecko by ją zgubiło, zostajemy z niczym.


Reklama

 

 

Jak trwa oczekiwanie na wydanie karty dziecku?

 

Konto możemy założyć właściwie od ręki, na kartę trzeba poczekać do kilku dni. Obecnie kończymy wdrożenie usługi BLIK, która również umożliwia płatności bezgotówkowe w zaledwie 2 dni od założenia konta. Potrzebna do tego jest tylko aplikacja BSSzczytno Mobilnie, którą trzeba zainstalować na smartfonie. Więcej na ten temat w następnym wydaniu naszego poradnika i naszej stronie internetowej.

 

 

A co w przypadku, gdy dziecku zabraknie pieniędzy na koncie, karcie? Możemy jakoś szybko przesłać pieniądze?

 

 

Przy dzisiejszej technologii to żaden kłopot. Jeśli rodzic i dziecko mają konto w Banku Spółdzielczym w Szczytnie to przelew na konto dziecka dojdzie niemal natychmiast.

 

A co z prowizjami za wypłatę gotówki z bankomatów?

 

Płatności w punktach usługowych i handlowych są bezpłatne. Terminale są już właściwie w najmniejszych punktach. Bank Spółdzielczy w Szczytnie dysponuje też w całym kraju sporą siecią bankomatów własnych i partnerów, które są bezpłatne. Ich listę i lokalizację można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Reklama

 

 

A co z płatnościami internetowymi?

 

Raczej na wakacjach naszym dzieciom nie są one potrzebne, ale oczywiście jest taka możliwość. Gdy dziecko ma u nas konto, to ma również dostęp do płatności internetowych. W naszej ofercie jest również płatność z tak modnym wśród młodzieży, wspomnianym wcześniej BLIKIEM. Szczegóły naszej oferty, skierowanej do najmłodszych, i podczas wakacji można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź poprosić o pomoc w doborze usługi naszych doradców.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04