Reklama


Reklama

W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)


W szczycieńskim szpitalu ruszyły szczepienia medyków przeciw covid19. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła dyrektor placówki Beata Kostrzewa. Pierwszą dawkę szczepionki podał jej doktor Dominik Górski, zastępca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.- Sam zabieg był całkowicie bezbolesny – zapewnia Beata Kostrzewa. - Nawet nie poczułam, jak pan doktor wbił igłę. Szczepienie przebiegło sprawnie. Trochę więcej czasu zajmuje wypełnienie wszystkich dokumentów związanych ze szczepieniem.

 

Trzeba wypełnić kwestionariusz, poddać się badaniu dopuszczającemu i zarejestrować w komputerowym systemie.

 

Szczepionki przeciw covid19 dotarły do Szczytna, w środę 30 grudnia. Łącznie 150 dawek w 30 fiolkach.

 

- W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną chętni pracownicy szczycieńskiego szpitala, a potem pozostałe grupy związane z zawodami medycznymi w naszym powiecie – mówi Roman Grzechnik, kierownik apteki szpitalnej.


Reklama

 

 

Na razie chętnych na szczepienia w szpitalu jest około 150 osób z około 400 tam pracujący.

 

Medyków do szczepień kwalifikuje lekarz Mateusz Bernaciak, rezydent na pediatrii w szczycieńskim szpitalu oraz lekarz rodzinny. Szczepienia wykonuje pielęgniarka Halina Trochim, oddziałowa na oddziale dziecięcym.

 

- Docelowo chcemy stworzyć zespoły szczepień na każdym naszym oddziale – tłumaczy dyrektor Beata Kostrzewa.

 

Dziś, i przez najbliższe cztery dni, medycy otrzymają pierwszą dawkę szczepionki. Drugą przyjmą po minimum 21 dniach od podania pierwszej. Przy pierwszym szczepieniu otrzymują też specjalny certyfikat zaświadczający poddaniu się szczepieniu.

Reklama

 

W drugiej turze szczepieniami mają zostać objęci pracownicy zawodów medycznych z całego powiatu. Do poniedziałku na specjalnej liście widniało około 300 nazwisk.

 

W dalszej kolejności szczepieniami mają zostać objęci pracownice i pensjonariusze domów opieki, ośrodków pomocy, seniorzy, policjanci, żołnierze i pozostali chętni...Komentarze do artykułu

X-Men

Też czytałem o przypadku, kiedy gościu na drugi dzień po szczepieniu umarł. Co prawda wpadł pod autobus, ale niesmak pozostał.

do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd

X-Men

Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

kroll

do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

Mirek

Kroll, życie to jeden wielki eksperyment medyczny. Przecież covid tak był na początku klasyfikowany :) Tak więc wypada jeden eksperyment zwalczyć drugim.

Janek

\"...chętnych na szczepienia w szpitalu jest \"około\" 150 osób z \"około\" 400 tam pracujący.\" ...a tak naprawdę, to chętnych jest 60 osób, z 450 tam pracujących, i wcale nie na razie, bo jak zobaczą skutki, to nigdy dobrowolnie nie poddadzą sie temu eksperymentowi medycznemu.

kroll

do Mirek...większość społeczeństwa nie chce się szczepić, bo wie, że jest to eksperyment medyczny, za którego skutki nikt odpowiedzialności nie chce wziąć. Szczepionka staje się szczepionką, po wielu latach badań nad jej bezpieczeństwem i skutecznością w tym przypadku bardzo wiele badań pominięto, żeby tylko szybciej ją wdrożyć. Pfiizer jasno oświadczył, że badania nad tym preparatem zakończą się w 2023r.

mazur

Starosta zniżył się intelektualnie do poziomu kapitana dawnej sb. Esbek i starosta dwa bratanki - do kielicha i szczepionki. Zielona hipokryzja.

Krajan

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia. Brzmią podobnie jak wyjaśnienia Starosty, Kostrzewy, Jandy, Seweryna et consortes. Niech się ci dwoje pierwsi nie cieszą z tzw. \"towarzystwa\", do którego dołączyli. Żenada, blamaż - a po polsku wstyd, krewa, obciach, wtopa, poruta.

Mirek

Z tatuażem to doktor, nie pielęgniarka. Czytaj dokładniej to będziesz miał mniej wątpliwości. Druga sprawa to szczepionek nie zabraknie bo większość społeczeństwa nie chce się szczepić. Nie martw się, dla Ciebie wystarczy.

Krajan

150 dawek szczepionki na 300 chętnych - ciekawe jak dalej to będzie szło, skoro już znowu 9. lekarzy w szpitalu jest zakażonych. Ale mam pytanie - bez urazy - dlaczego lekarz rodzinny kwalifikuje do szczepień, skoro one dotyczą personelu szpitala, gdzie specjalistów jest \"od metra\"? Poza tym nie znam osobiście pielęgniarki pani Haliny Trofim, ale nie sądzę, aby była ona krótko ostrzyżona na jeża i miała tatuaże na ramieniu. No - ale nigdy nic nie wiadomo.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze