Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)


W szczycieńskim szpitalu ruszyły szczepienia medyków przeciw covid19. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła dyrektor placówki Beata Kostrzewa. Pierwszą dawkę szczepionki podał jej doktor Dominik Górski, zastępca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.- Sam zabieg był całkowicie bezbolesny – zapewnia Beata Kostrzewa. - Nawet nie poczułam, jak pan doktor wbił igłę. Szczepienie przebiegło sprawnie. Trochę więcej czasu zajmuje wypełnienie wszystkich dokumentów związanych ze szczepieniem.

 

Trzeba wypełnić kwestionariusz, poddać się badaniu dopuszczającemu i zarejestrować w komputerowym systemie.

 

Szczepionki przeciw covid19 dotarły do Szczytna, w środę 30 grudnia. Łącznie 150 dawek w 30 fiolkach.

 

- W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną chętni pracownicy szczycieńskiego szpitala, a potem pozostałe grupy związane z zawodami medycznymi w naszym powiecie – mówi Roman Grzechnik, kierownik apteki szpitalnej.


Reklama

 

 

Na razie chętnych na szczepienia w szpitalu jest około 150 osób z około 400 tam pracujący.

 

Medyków do szczepień kwalifikuje lekarz Mateusz Bernaciak, rezydent na pediatrii w szczycieńskim szpitalu oraz lekarz rodzinny. Szczepienia wykonuje pielęgniarka Halina Trochim, oddziałowa na oddziale dziecięcym.

 

- Docelowo chcemy stworzyć zespoły szczepień na każdym naszym oddziale – tłumaczy dyrektor Beata Kostrzewa.

 

Dziś, i przez najbliższe cztery dni, medycy otrzymają pierwszą dawkę szczepionki. Drugą przyjmą po minimum 21 dniach od podania pierwszej. Przy pierwszym szczepieniu otrzymują też specjalny certyfikat zaświadczający poddaniu się szczepieniu.

Reklama

 

W drugiej turze szczepieniami mają zostać objęci pracownicy zawodów medycznych z całego powiatu. Do poniedziałku na specjalnej liście widniało około 300 nazwisk.

 

W dalszej kolejności szczepieniami mają zostać objęci pracownice i pensjonariusze domów opieki, ośrodków pomocy, seniorzy, policjanci, żołnierze i pozostali chętni...Komentarze do artykułu

seneka

Kroll umieraj godnie, jak na Krolla przystało. Salve Covidae 19!

Seneka

Nie dyskutujcie z Krollem. Nie ma z kim. Chory czlowiek.

Taki Tam

Panie Kroll. Jeżeli kobieta robi sobie test ciążowy, to stosuje się do zamieszczonej ulotki i musi np. na niego nasikać, a nie poddawać go działaniu innych substancji, które mogą wywołać reakcję chemiczną. Testy na covid, też wymagają procedur, a nie lania na niego przypadkowych substancji. Chyba naprawdę za dużo ogląda pan Tik Toka.

X-Men

Panie Krollu, a co jeżeli to pan się myli? Namawia pan do nie szczepienia się. Czy zastanowił się pan nad konsekwencjami ? Jaki z pana autorytet, żeby podważyć naukowców, doktorów? Na jakich naukowych publikacjach pan się opiera oprócz Tik Toka?

kroll

do Seneka - kóz jeszcze nie szczepią XD ... za to napój Tymbark, miał pozytywny wynik testu...papaja też :D Ale nie ma tego złego... ta \"cud szczepionka\" przynajmniej wybije najgłupsze osobniki, pozbawione umiejętności samodzielnego myślenia i samodzielnego życia. Szkoda jest mi tylko tych zmanipulowanych i okłamanych staruszków....w swoim czasie, za to ludobójstwo, potoczą się łby....i nie pomoże w wymierzeniu sprawiedliwego wyroku ustawa bezkarnościowa.

Seneka

POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

kroll

do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

X-Men

Też czytałem o przypadku, kiedy gościu na drugi dzień po szczepieniu umarł. Co prawda wpadł pod autobus, ale niesmak pozostał.

do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd

X-Men

Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

kroll

do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

Mirek

Kroll, życie to jeden wielki eksperyment medyczny. Przecież covid tak był na początku klasyfikowany :) Tak więc wypada jeden eksperyment zwalczyć drugim.

Janek

\"...chętnych na szczepienia w szpitalu jest \"około\" 150 osób z \"około\" 400 tam pracujący.\" ...a tak naprawdę, to chętnych jest 60 osób, z 450 tam pracujących, i wcale nie na razie, bo jak zobaczą skutki, to nigdy dobrowolnie nie poddadzą sie temu eksperymentowi medycznemu.

kroll

do Mirek...większość społeczeństwa nie chce się szczepić, bo wie, że jest to eksperyment medyczny, za którego skutki nikt odpowiedzialności nie chce wziąć. Szczepionka staje się szczepionką, po wielu latach badań nad jej bezpieczeństwem i skutecznością w tym przypadku bardzo wiele badań pominięto, żeby tylko szybciej ją wdrożyć. Pfiizer jasno oświadczył, że badania nad tym preparatem zakończą się w 2023r.

mazur

Starosta zniżył się intelektualnie do poziomu kapitana dawnej sb. Esbek i starosta dwa bratanki - do kielicha i szczepionki. Zielona hipokryzja.

Krajan

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia. Brzmią podobnie jak wyjaśnienia Starosty, Kostrzewy, Jandy, Seweryna et consortes. Niech się ci dwoje pierwsi nie cieszą z tzw. \"towarzystwa\", do którego dołączyli. Żenada, blamaż - a po polsku wstyd, krewa, obciach, wtopa, poruta.

Mirek

Z tatuażem to doktor, nie pielęgniarka. Czytaj dokładniej to będziesz miał mniej wątpliwości. Druga sprawa to szczepionek nie zabraknie bo większość społeczeństwa nie chce się szczepić. Nie martw się, dla Ciebie wystarczy.

Krajan

150 dawek szczepionki na 300 chętnych - ciekawe jak dalej to będzie szło, skoro już znowu 9. lekarzy w szpitalu jest zakażonych. Ale mam pytanie - bez urazy - dlaczego lekarz rodzinny kwalifikuje do szczepień, skoro one dotyczą personelu szpitala, gdzie specjalistów jest \"od metra\"? Poza tym nie znam osobiście pielęgniarki pani Haliny Trofim, ale nie sądzę, aby była ona krótko ostrzyżona na jeża i miała tatuaże na ramieniu. No - ale nigdy nic nie wiadomo.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40