Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa


Nowa sieć szkół w Szczytnie to najprawdopodobniej cztery podstawówki, w tym jedna szkoła sportowa. To na razie plan, ale całkiem realny. Taki podział wstępnie zaakceptował burmistrz Krzysztof Mańkowski.Opracowaniem nowej sieci szkół, po likwidacji gimnazjów (co nastąpi już od września), zajmuje się specjalna komisja złożona z dyrektorów szkół, związków zawodowych, nauczycieli oraz rodziców. - Zależy nam na wypracowaniu planu długofalowego – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Prace trwają, więc na razie o szczegółach nie chcę za bardzo mówić.

 

Sportowa alternatywa

 

Z informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że w Szczytnie powstanie sieć czterech szkół podstawowych, w tym jedna (najprawdopodobniej ta przy ulicy Lanca) stanie się szkołą sportową. Dzięki temu nie będzie w niej obowiązywała rejonizacja i odciąży pozostałe placówki.


Reklama

Trzy pozostałe szkoły to istniejące obecnie: SP 2, SP3 i SP6. Najprawdopodobniej zlikwidowana zastanie placówka przy ulicy Kasprowicza, która ma najsłabszą bazę.

Do końca lutego Rada Miejska w Szczytnie musi podjąć decyzję o nowej sieci szkół w naszym mieście.

 

Komisja wciąż pracuje

 

- Ale jest mało prawdopodobne, aby już od września zadziałał nowy system – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Nie chcemy rewolucji, dlatego myślę, że w nowym roku szkolnym jeszcze wszystkie placówki, łącznie z tą przy Kasprowicza będą funkcjonowały. Zależy mi na tym, aby reformę oświaty przeprowadzić jak najspokojniej i bez szkody dla uczniów, czy nauczycieli.

ReklamaKomentarze do artykułu

jaro

Ciekawe kto będzie dyrektorem szkoły sportowej. Bo jak będzie pani Afanasjef to powodzenia życzę.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13