Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa


Nowa sieć szkół w Szczytnie to najprawdopodobniej cztery podstawówki, w tym jedna szkoła sportowa. To na razie plan, ale całkiem realny. Taki podział wstępnie zaakceptował burmistrz Krzysztof Mańkowski.Opracowaniem nowej sieci szkół, po likwidacji gimnazjów (co nastąpi już od września), zajmuje się specjalna komisja złożona z dyrektorów szkół, związków zawodowych, nauczycieli oraz rodziców. - Zależy nam na wypracowaniu planu długofalowego – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Prace trwają, więc na razie o szczegółach nie chcę za bardzo mówić.

 

Sportowa alternatywa

 

Z informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że w Szczytnie powstanie sieć czterech szkół podstawowych, w tym jedna (najprawdopodobniej ta przy ulicy Lanca) stanie się szkołą sportową. Dzięki temu nie będzie w niej obowiązywała rejonizacja i odciąży pozostałe placówki.

Trzy pozostałe szkoły to istniejące obecnie: SP 2, SP3 i SP6. Najprawdopodobniej zlikwidowana zastanie placówka przy ulicy Kasprowicza, która ma najsłabszą bazę.


Do końca lutego Rada Miejska w Szczytnie musi podjąć decyzję o nowej sieci szkół w naszym mieście.

 

Komisja wciąż pracuje

 

- Ale jest mało prawdopodobne, aby już od września zadziałał nowy system – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Nie chcemy rewolucji, dlatego myślę, że w nowym roku szkolnym jeszcze wszystkie placówki, łącznie z tą przy Kasprowicza będą funkcjonowały. Zależy mi na tym, aby reformę oświaty przeprowadzić jak najspokojniej i bez szkody dla uczniów, czy nauczycieli.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50