Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Piasutnie powstanie skwer


Jeszcze w tym roku w centrum Piasutna powstanie skwer z pamiątkowym głazem i tablicą pamiątkową. Termin oddania inwestycji jest planowany na 7 listopada.Niewielki plac zostanie zagospodarowany dzięki pozyskaniu środków w ramach wygranej w konkursie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, który był organizowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kwota, jaką wieś otrzymała na zagospodarowanie terenu, to 25 tys., natomiast wkład własny w wysokości 5 tys. pochodzi z funduszu sołeckiego.

 

Za otrzymane środki zostanie zagospodarowany skwer, na którym usytuowany jest pamiątkowy kamień z czasów I wojny światowej. Wykorzystane tu zostaną lokalne uwarunkowania, uzupełnione takimi elementami, które podkreślą historyczne znaczenie miejsca i podniosą poziom wiedzy tak mieszkańców, jak i osób odwiedzających Piasutno.

 

Część prac mieszkańcy Piasutna wykonają nieodpłatnie, zasadzą m.in. rośliny ozdobne oraz zagospodarują teren po zakończeniu robót montażowych. Chętnych do pracy raczej nie zabraknie, bo jak twierdzi mieszkaniec Piasutna – Zygmunt Komosiński, zgoda we wsi panuje chyba jak nigdzie.

 

– Jak tylko trzeba, to na sygnał sołtysa zbieramy się i raźno wszyscy stajemy do pracy. Przed zagospodarowaniem skweru mieliśmy pomysł, żeby w centrum wsi zbudować molo z plażą, ale gdy się okazało, ile kosztuje wykonanie samego projektu, to zrezygnowano, bo ani my, ani gmina nie ma takich środków.


 

- Tworzymy bardzo zgraną lokalną społeczność - mówi o mieszkańcach Piasutna pan Zygmunt. - W czasie sezonu odbywa się u nas cała masa imprez tych mniejszych, jak i większych, na które przybywają gromadnie nie tylko mieszkańcy wsi, ale i liczni turyści.

 

Przygotowany skwer będzie stanowić lokalną atrakcję turystyczną oraz będzie elementem edukacyjnym, ponieważ na tablicy znajdą się informacje związane z historią i dziedzictwem kulturowym.

 

 

 

Opis do zdjęcia: Zygmunt Komosiński w miejscu, gdzie powstanie w Piasutnie skwerKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-09-30 13:27:20

Czy w Szczytnie powstanie kolejna wyższa uczelnia?

  • Środa, 2019-09-11 13:14:13

Burmistrz z interesantami na skwerze

  • Czwartek, 2019-08-01 12:09:23

Siatkarze ze Szczytna górą w Piasutnie

  • Poniedziałek, 2019-06-24 17:02:32

W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko

  • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie


Komentarze