Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Pasymiu również dofinansują wymianę pieców


Wzorem gminy Szczytno także Pasym zamierza wspomóc tych mieszkańców, którzy zechcą pozbyć się ze swoich domów pieców starej generacji. Program ruszy jeszcze w tym roku.



- Podobnie jak w gminie Szczytno będziemy dotować wymianę starych pieców ogrzewających domy na nowoczesne urządzenia klasy V, opalane peletem, biopaliwem, czy gazem albo w ogóle używające inne odnawialne źródła energii – mówi burmistrz Cezary Łachmański.

 

Do jednej wymiany gmina zamierza dopłacać 3 tysiące złotych. Na ten cel przeznacza 60 tysięcy, które maja być „skonsumowane” jeszcze w tym roku. - Wnioski od mieszkańców będziemy przyjmować już od 15 czerwca aż do końca sierpnia – dodaje burmistrz.

 


Jest to początek ekologicznej kampanii także w tej gminie. Program ma być kontynuowany w latach następnych.

 

Przypomnijmy, że w przypadku gminy Szczytno podobne działania przyniosły nieoczekiwanie wysoki efekt. Tam gmina dopłaca nieco więcej, bo 5 tysięcy. Zainteresowanie było tak duże, że gmina Szczytno nawet zwiększyła pulę środków, jaka pierwotnie na to działanie przeznaczyła. Także miasto Szczytno rozpoczyna realizację podobnego programu. Jest on jednak nieco bardziej rozbudowany – o jego szczegółach piszemy w innym miejscu.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-08-12 12:18:58

Umowy na wymianę pieców podpisane

  • Sobota, 2019-08-10 20:23:10

Konar nad Słoneczną w Pasymiu

  • Piątek, 2019-07-19 11:54:00

Policyjna grupa SPEED również w Szczytnie

  • Środa, 2019-07-17 12:19:39

W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu

  • Piątek, 2019-06-28 10:36:35

Bezpieczniej w Pasymiu za 3,6 tys. zł


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36