Reklama


Reklama

Uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Drążka rozpoczną się w środę


W poniedziałek, 16 listopada o godz 12, zmarł ksiądz prałat Józef Drążek. Miał 86 lat. Duchowny przez lata był dziekanem oraz proboszczem w największej szczycieńskiej parafii pw. WNMP w Szczytnie. Ksiądz Józef zmagał się od lat z chorobami przewlekłymi, ale ostatecznie do jego śmierci przyczynił się koronawirus. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, a sam pogrzeb zaplanowano na czwartek.Msza żałobna odbędzie się w środę o godz. 19 w kościele pw. WNMP w Szczytnie. Po niej odbędzie się modlitewne czuwanie, które potrwa do godz. 22.


Reklama

 

Reklama

- I tu mam ogromną prośbę do parafian, którzy chcieliby pożegnać księdza prałata – mówi proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie ksiądz Andrzej Preuss. - Tych, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, bardziej zapraszam na środę, na mszę, na czuwanie i też z ogromną prośbą, aby te wizyty rozłożyć w czasie od 19 do 22. Chodzi o zagrożenie epidemiologiczne. Czas pandemii sprawił, że w kościele może być określona liczba osób. Bardzo mi zależy, aby czwartek, dzień pogrzebu, należał jednak do rodziny księdza prałata oraz duchownych, którzy będą chcieli godnie go pożegnać. Zapewne pojawią się też jakieś władze samorządowe, więc tego miejsca w kościele może po prostu zabraknąć.

 

Pogrzeb księdza Józefa zaplanowano na czwartek. O godz. 11 ciało zostanie wyprowadzone z kaplicy cmentarnej i przewiezione do kościoła pw. WNMP. Nie będzie pieszego konduktu żałobnego. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o 12 msza święta pogrzebowa, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Górzyński.

 

Ciało księdza Józefa spocznie na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”: biografia księdza, wspomnienia, kondolencje...

 Komentarze do artykułu

Rad

Mimo tych krzywych akcji pedofilskich w kościołach i krzywych pisowskich afer jakiś lubiłem tego ksiedza jeden chyba z niewielu co było z powołania.

***

Tego samego dnia zmarł również doktor Wiesław Muszyński [*]

Gosc

Brak miejsca dla zwykłych szaraków, tylko dla \"wybranych\" dziwne, że rozwódek i wybranych firm. Jedna psychiczna kryjąca swoje przyjazdy...spustoszała parafia, ludzie myślą i widzą wszystko, plus Panie w sklepie, wszystko wiedzą :)

Oto jest pytanie

A kościół to Dom Boży, czy fanklub proboszcza?

Odpowiedzialna parafianka

W odpowiedzi \"Anonima\": myślisz, że ktoś ścignie nieodpowiedzialnych...parafia funkcjonowała jak nigdy nic, ktoś odkaził parafię? Zamknął obiekty Sanepid, wszystko było czynne. Gdzie służby...kpina. \"Mamy wysokie kościoły nie ma Covida\". Nie przyjdę do tego kościoła...

Urszula Ślusarek

Czcigodny Śp.Księże Dziekanie, Prałacie składam wyrazy wdzięczności za wyjątkową postawę i wierność powołaniu duszpasterskiemu. Okazywaną wielkoduszność i serdeczność w relacjach z parafianami. Za ofiarną posługę w udzielaniu Sakramentów Świętych i Eucharystie oraz zaangażowanie Wspólnot parafialnych do posługi w Nabożeństwach w Kościele. Za serdeczność i wrażliwość wobec osób potrzebujących pomocy.Za odważne ewangelizowanie Słowa Bożego w czasie stanu wojennego. Za troskę o powierzony Dekanat Szczytno. Niech Trójca Święta zaliczy Księdza Prałata w poczet Sług Bożych Kanonizowanych.

Michał

Wspaniały ksiądz, przestałem chodzić do kościała jak odszedł na emeryturę.

Anonim

Zmarł na Covida, w takim razie czemu parafia nie ma kwarantanny? Kolejna bujda. Ci co byli bliżej ks. Drążka dobrze wiedzą co się przyczyniło do śmierci... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35