Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Drążka rozpoczną się w środę


W poniedziałek, 16 listopada o godz 12, zmarł ksiądz prałat Józef Drążek. Miał 86 lat. Duchowny przez lata był dziekanem oraz proboszczem w największej szczycieńskiej parafii pw. WNMP w Szczytnie. Ksiądz Józef zmagał się od lat z chorobami przewlekłymi, ale ostatecznie do jego śmierci przyczynił się koronawirus. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, a sam pogrzeb zaplanowano na czwartek.Msza żałobna odbędzie się w środę o godz. 19 w kościele pw. WNMP w Szczytnie. Po niej odbędzie się modlitewne czuwanie, które potrwa do godz. 22.


Reklama

 

Reklama

- I tu mam ogromną prośbę do parafian, którzy chcieliby pożegnać księdza prałata – mówi proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie ksiądz Andrzej Preuss. - Tych, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, bardziej zapraszam na środę, na mszę, na czuwanie i też z ogromną prośbą, aby te wizyty rozłożyć w czasie od 19 do 22. Chodzi o zagrożenie epidemiologiczne. Czas pandemii sprawił, że w kościele może być określona liczba osób. Bardzo mi zależy, aby czwartek, dzień pogrzebu, należał jednak do rodziny księdza prałata oraz duchownych, którzy będą chcieli godnie go pożegnać. Zapewne pojawią się też jakieś władze samorządowe, więc tego miejsca w kościele może po prostu zabraknąć.

 

Pogrzeb księdza Józefa zaplanowano na czwartek. O godz. 11 ciało zostanie wyprowadzone z kaplicy cmentarnej i przewiezione do kościoła pw. WNMP. Nie będzie pieszego konduktu żałobnego. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o 12 msza święta pogrzebowa, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Górzyński.

 

Ciało księdza Józefa spocznie na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”: biografia księdza, wspomnienia, kondolencje...

 Komentarze do artykułu

Rad

Mimo tych krzywych akcji pedofilskich w kościołach i krzywych pisowskich afer jakiś lubiłem tego ksiedza jeden chyba z niewielu co było z powołania.

***

Tego samego dnia zmarł również doktor Wiesław Muszyński [*]

Gosc

Brak miejsca dla zwykłych szaraków, tylko dla \"wybranych\" dziwne, że rozwódek i wybranych firm. Jedna psychiczna kryjąca swoje przyjazdy...spustoszała parafia, ludzie myślą i widzą wszystko, plus Panie w sklepie, wszystko wiedzą :)

Oto jest pytanie

A kościół to Dom Boży, czy fanklub proboszcza?

Odpowiedzialna parafianka

W odpowiedzi \"Anonima\": myślisz, że ktoś ścignie nieodpowiedzialnych...parafia funkcjonowała jak nigdy nic, ktoś odkaził parafię? Zamknął obiekty Sanepid, wszystko było czynne. Gdzie służby...kpina. \"Mamy wysokie kościoły nie ma Covida\". Nie przyjdę do tego kościoła...

Urszula Ślusarek

Czcigodny Śp.Księże Dziekanie, Prałacie składam wyrazy wdzięczności za wyjątkową postawę i wierność powołaniu duszpasterskiemu. Okazywaną wielkoduszność i serdeczność w relacjach z parafianami. Za ofiarną posługę w udzielaniu Sakramentów Świętych i Eucharystie oraz zaangażowanie Wspólnot parafialnych do posługi w Nabożeństwach w Kościele. Za serdeczność i wrażliwość wobec osób potrzebujących pomocy.Za odważne ewangelizowanie Słowa Bożego w czasie stanu wojennego. Za troskę o powierzony Dekanat Szczytno. Niech Trójca Święta zaliczy Księdza Prałata w poczet Sług Bożych Kanonizowanych.

Michał

Wspaniały ksiądz, przestałem chodzić do kościała jak odszedł na emeryturę.

Anonim

Zmarł na Covida, w takim razie czemu parafia nie ma kwarantanny? Kolejna bujda. Ci co byli bliżej ks. Drążka dobrze wiedzą co się przyczyniło do śmierci... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28