Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Drążka rozpoczną się w środę


W poniedziałek, 16 listopada o godz 12, zmarł ksiądz prałat Józef Drążek. Miał 86 lat. Duchowny przez lata był dziekanem oraz proboszczem w największej szczycieńskiej parafii pw. WNMP w Szczytnie. Ksiądz Józef zmagał się od lat z chorobami przewlekłymi, ale ostatecznie do jego śmierci przyczynił się koronawirus. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, a sam pogrzeb zaplanowano na czwartek.Msza żałobna odbędzie się w środę o godz. 19 w kościele pw. WNMP w Szczytnie. Po niej odbędzie się modlitewne czuwanie, które potrwa do godz. 22.


Reklama

 

Reklama

- I tu mam ogromną prośbę do parafian, którzy chcieliby pożegnać księdza prałata – mówi proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie ksiądz Andrzej Preuss. - Tych, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, bardziej zapraszam na środę, na mszę, na czuwanie i też z ogromną prośbą, aby te wizyty rozłożyć w czasie od 19 do 22. Chodzi o zagrożenie epidemiologiczne. Czas pandemii sprawił, że w kościele może być określona liczba osób. Bardzo mi zależy, aby czwartek, dzień pogrzebu, należał jednak do rodziny księdza prałata oraz duchownych, którzy będą chcieli godnie go pożegnać. Zapewne pojawią się też jakieś władze samorządowe, więc tego miejsca w kościele może po prostu zabraknąć.

 

Pogrzeb księdza Józefa zaplanowano na czwartek. O godz. 11 ciało zostanie wyprowadzone z kaplicy cmentarnej i przewiezione do kościoła pw. WNMP. Nie będzie pieszego konduktu żałobnego. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o 12 msza święta pogrzebowa, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Górzyński.

 

Ciało księdza Józefa spocznie na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”: biografia księdza, wspomnienia, kondolencje...

 Komentarze do artykułu

Rad

Mimo tych krzywych akcji pedofilskich w kościołach i krzywych pisowskich afer jakiś lubiłem tego ksiedza jeden chyba z niewielu co było z powołania.

***

Tego samego dnia zmarł również doktor Wiesław Muszyński [*]

Gosc

Brak miejsca dla zwykłych szaraków, tylko dla \"wybranych\" dziwne, że rozwódek i wybranych firm. Jedna psychiczna kryjąca swoje przyjazdy...spustoszała parafia, ludzie myślą i widzą wszystko, plus Panie w sklepie, wszystko wiedzą :)

Oto jest pytanie

A kościół to Dom Boży, czy fanklub proboszcza?

Odpowiedzialna parafianka

W odpowiedzi \"Anonima\": myślisz, że ktoś ścignie nieodpowiedzialnych...parafia funkcjonowała jak nigdy nic, ktoś odkaził parafię? Zamknął obiekty Sanepid, wszystko było czynne. Gdzie służby...kpina. \"Mamy wysokie kościoły nie ma Covida\". Nie przyjdę do tego kościoła...

Urszula Ślusarek

Czcigodny Śp.Księże Dziekanie, Prałacie składam wyrazy wdzięczności za wyjątkową postawę i wierność powołaniu duszpasterskiemu. Okazywaną wielkoduszność i serdeczność w relacjach z parafianami. Za ofiarną posługę w udzielaniu Sakramentów Świętych i Eucharystie oraz zaangażowanie Wspólnot parafialnych do posługi w Nabożeństwach w Kościele. Za serdeczność i wrażliwość wobec osób potrzebujących pomocy.Za odważne ewangelizowanie Słowa Bożego w czasie stanu wojennego. Za troskę o powierzony Dekanat Szczytno. Niech Trójca Święta zaliczy Księdza Prałata w poczet Sług Bożych Kanonizowanych.

Michał

Wspaniały ksiądz, przestałem chodzić do kościała jak odszedł na emeryturę.

Anonim

Zmarł na Covida, w takim razie czemu parafia nie ma kwarantanny? Kolejna bujda. Ci co byli bliżej ks. Drążka dobrze wiedzą co się przyczyniło do śmierci... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama