Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Unieważniony przetarg na „promocję Dźwierzut”


Miała powstać za wszelką cenę – mowa o drugim etapie budowy ścieżki pieszo-rowerowej po starym nasypie kolejowym na trasie Szczytno – Biskupiec. Niestety, przetarg w ostatniej chwili unieważniono. - Nie ukrywam, że jest to niedobra informacja – mówi Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty. 22 kilometry nowej ścieżki miały biec przez tereny jej gminy.Wójt Szydlik mówi wprost, że ścieżka to szansa na rozwój gminy Dźwierzuty.

 

- Szansa na pokazanie walorów turystycznych, na ożywienie gospodarcze – wylicza. - Przy takim produkcie turystycznym może powstać przecież mała gastronomia, nawet jeśli byłaby tylko sezonowa. Mnóstwo osób biega, jeździ rowerami, na rolkach, a ścieżka o długości 22 kilometrów biegłaby przez naszą gminę. Dzięki temu wielu turystów, ale i mieszkańców naszego powiatu, mogłoby się przekonać, że gmina Dźwierzuty to nie tylko rolnictwo, ale przede wszystkim piękne, nieodkryte tereny turystyczne. Mnóstwo cudownych jezior i lasów.

 

Ścieżka pieszo-rowerowa miała ułatwić pozwanie walorów gminy Dźwierzuty. Niestety, przetarg na jej budowę został unieważniony. Otwarcie ofert nastąpiło w czwartek. Do przetargu stanęło siedem firm. Najwyższą ofertę przedstawiła spółka Ostrada z Ostrołęki. Odcinek około 22 kilometrów chciała pobudować za 9 mln 695 tys. zł 431 zł i 62 grosze. Najniższą ofertę przedstawiła firma Usługi Drogowo-Budowlane As-Drog Marta Derejko-Ferenc z Olsztyna - 5 mln 793 tys. 542 zł i 19 groszy.


Reklama

 

- Ale i tak przy tej najniższej stawce gmina Dźwierzuty musiałaby do tej inwestycji dołożyć jeszcze ponad 2,4 mln zł, a my ponad 1 mln zł w stosunku do prognozowanych założeń i zabezpieczonych środków na tę inwestycję – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - To zdecydowanie za dużo. Przetarg unieważniliśmy ze względu na brak możliwości zwiększenia środków w budżecie powiatu do kwoty najniższej oferty. Ale już ogłosiliśmy kolejny licząc, że pojawią się wykonawcy, który ten produkt turystyczny wybudują taniej, bo nie ukrywam, że bardzo nam na nim zależy.

 

 

 

Fot. Na otwarcie drugiej, znacznie dłuższej części ścieżki pieszo-rowerowej po dawnym nasypie kolejowym przyjdzie poczekać dłużej

Reklama

Fot. Robert ArbatowskiKomentarze do artykułu

262

Koszt podnosi duża liczba wiaduktów do remontu. Może warto zastanowić się czy wszystkie one są potrzebne(pod częścią z nich nie ma \"oficjalnych\" dróg). Wiadukt w ciągu DW600(Nowe Kiejkuty) rozebrano i zastąpiono nasypem - nie zostawiając \"tunelu\" dla ścieżki - stąd objazd w planach. Te wiadukty(nad nieistniejącymi \"oficjalnymi\" drogami) ścieżka pokonuje \"górą\" więc walor widokowy pozostaje.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-05-17 21:36:01

Jedna droga – pięć przetargów

 • Wtorek, 2020-02-04 19:31:53

Do trzech razy... przetarg

 • Piątek, 2017-12-29 17:28:03

Ruszyły pierwsze przetargi na zamek

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53