Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Ulicę Miłosną w Kolonii zaleją asfaltem


Mieszkańcy tak zwanej ulicy Miłosnej, znanej też jako Gnojna w Kolonii doczekają się w końcu asfaltu. Gmina Świętajno otrzymała na tę inwestycję 810 tys. zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych.Przez mieszkańców Kolonii (gmina Świętajno) przez lata droga do tartaku nazywana była ulicą Gnojną, a potem Miłosną. - Dziś tu raczej pasuje Wybojowa – mówi nam jeden z mieszkańców Kolonii. Za rządów poprzedniego wójta w ulicy wybudowana została kanalizacja, przy czym istniejąca nawierzchnia asfaltowa zupełnie zniszczona. Po poprzednim wójcie zostały więc doły, a obecna wójt też jakoś nie może się z tym uporać.

 

Mieszkańcy ulicy Miłosnej, których jest grubo ponad 30, od lat domagają się przywrócenia asfaltu na drodze.

 

- Od budowy kanalizacji minęło już niemal 8 lat, chyba czas, aby w końcu pojawił się też tu asfalt – mówią.

 

To się na szczęście zmieni. Jest szansa, że jeszcze w tym roku ruszy remont drogi.


Reklama

 

- Na razie prace będą dotyczyły odcinka o długości około 1,2 km – mówi wójt gminy Świętajno dr Alicja Kołakowska. - Projekt mamy, oczywiście, na dłuższy odcinek, ale na razie wsparcie otrzymaliśmy na pierwszy etap i to on będzie realizowany.

 

Wsparcie to 810 tys. zł. Łączny szacowany koszt prac to około 1,6 mln zł. Ostateczna cena będzie znana jednak dopiero po przetargu, który będzie ogłoszony jeszcze w tym roku.

 

Ulicy Gnojnej (żadnej innej też) w Koloni formalnie nie ma, ale znają ją niemal wszyscy mieszkańcy gminy Świętajno. Skąd ta nazwa?

 

- Niewiele osób chyba już o tym pamięta – mówi nam jeden z mieszkańców wsi. - Z tego co ja wiem, to powodów było kilka, że tak tę uliczkę naszą nazwano. Najpierw wszyscy wszystko wyrzucali na tę ulicę, potem dochodziło nawet do „wojen nocnikowych” pomiędzy niektórymi z mieszkańców. Tak słyszałem, ale czy to prawda?

Reklama

 

Mieszkańcy wsi wolą jednak nazwę Miłosną.

- Zdecydowanie jest ładniejsza – mówi z uśmiechem nasz rozmówca. - Nazwa pochodzi od tego, że tu młodzież umawiała się tu na schadzki, a to zakochani chodzili trzymając się za ręce, a i w innych hm... okolicznościach zdarzyło się przyłapać tu jakieś parki. Więc tak powstała Miłosna.

 

 

Fot. Na razie na drodze znajduje się żwir. Wkrótce zastąpi go asfalt. Ciekawe, czy dla wyremontowanej uliczki mieszkańcy wymyślą nową nazwę...Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama