Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Tydzień poświęcony bezpieczeństwu w sieci


Szczycieńscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzynach oraz Zespołu Szkół w Lipowcu, gdzie promowali zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Były to działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywa się pod hasłem Działajmy Razem!W Zespole Szkół w Orzynach policjantka ds. profilaktyki społecznej st. post. Joanna Manelska wspólnie z dzielnicowym gminy Dźwierzuty asp. szt. Paweł Ślubowskim oraz dzielnicowym miasta i gminy Pasym mł. asp. Grzegorzem Lickim wyjaśnili młodzieży, że robienie komuś zdjęć lub filmowanie bez jego zgody oraz publikowanie w Internecie lub rozsyłaniem jest przestępstwem.

 

Zdjęcia, filmy, teksty, które obrażają lub ośmieszają inne osoby również są przestępstwem.

 

- Głównym celem spotkania było uwrażliwienie młody internautów na problem związany z cyberprzemocą – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.


Reklama

 

Reklama

Natomiast w Zespole Szkół w Lipowcu st. post Joanna Manelska oraz mł. asp. Wojciech Tworkowski odpowiedzieli na zaproszenie uczniów szkoły, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o konsekwencjach prawnych wynikających z wyzywania, zastraszania, poniżania innych osób w Internecie lub przy użyciu telefonu komórkowego.

 

- Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi – przestrzega sierżant Izabela Cyganiuk. - Wszystko, co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania.

 

 

 

 

 

 

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), odpowiedzialne za realizację programu Safer Internet w Polsce. Co roku, w lutym, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze