Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Turniej na 70-lecie Omulwi


Obchody rozpoczęły się o godz. 11 przemówieniem prezesa klubu Karola Rzepczyńskiego. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego kilka dni wcześniej Tadeusza Żulczyka, wieloletniego członka stowarzyszenia Omulew Wielbark, który zainicjował m.in. budowę szatni na stadionie oraz był wierny kibic Omulwi.

...


Obchody rozpoczęły się o godz. 11 przemówieniem prezesa klubu Karola Rzepczyńskiego. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego kilka dni wcześniej Tadeusza Żulczyka, wieloletniego członka stowarzyszenia Omulew Wielbark, który zainicjował m.in. budowę szatni na stadionie oraz był wierny kibic Omulwi.

Potem wręczono pamiątkowe statuetki sponsorom klubu. - Naprawdę bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie – mówi Karol Rzepczyński, który prezentuje też jedno z najstarszych zdjęć drużyny. - Bez pomocy sponsorów trudno byłoby być w tym miejscu, w którym jesteśmy dziś.

Rozegrano pokazowy mecz pomiędzy młodymi wychowankami klubu. Zostali oni nagrodzeni po meczu pamiątkowymi medalami z okazji 70-lecia klubu.

Kolejnym punktem programu był Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wielbark. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: Omulew Wielbark, Wałpusza 07 Jesionowiec oraz GKS Kozłowo. Turniej wygrali gospodarze – jubilaci.

 

Wyniki:

 

Omulew Wielbark- Kozłowo 2-2

 

Wałpusza- Kozłowo 2-3

 

Omulew-Wałpusza 13-0

 

 

Najlepszy strzelec: Andrzej Sitarski - Omulew

 

Najlepszy bramkarz: Kuba Pietrzak - Wałpusza

 

Najwszechstronniejszy zawodnik – Robert Sobotka - Kozłowo


Reklama

 

kr, tm

 

 

 

 

 

70 lat OMULWI WIELBARK

 

 

Historia klubu i drużyny sięga 1946 roku, kiedy powstała Olimpia Wielbark. Omulew jest jej spadkobierczynią. Początkowo drużyna brała udział w rozgrywkach towarzyskich. W latach 50. przystąpiła do rozgrywek ligowych grając w najniższych klasach naszego okręgu.

Piłkarze i działacze sami, w czynie społecznym, przygotowali boisko do gry, które mieściło się przy ul. Kopernika, w wyrobisku po byłej cegielni. W pracach tych uczestniczył m.in. Ryszard Maluchnik, który był także pierwszym kierownikiem drużyny.

Pierwszy awans do wyższej kategorii rozgrywkowej - klasy A Olimpia wywalczyła w sezonie 1975/76. Po rocznym pobycie zespół spadł do kl. B i przez kilka sezonów nie uczestniczył w rozgrywkach ligowych.

W roku 1980 klub wznowił działalność pod nazwą Omulew Wielbark, rozpoczynając grę od kl. C, awansując do kl. B po pierwszym sezonie. Po kilku latach gry w kl. B drużyna ponownie przestała brać udział w rozgrywkach ligowych, aż do roku 1991.

Od roku 1992 systematyczną pracę z drużyną rozpoczął Henryk Gabryel. Po kilku sezonach gry w kl. B drużyna awansowała w latach 1996/97 do kl. A. Należy wspomnieć, że piłkarze wówczas grający jednocześnie wybudowali w czynie społecznym od podstaw stadion piłkarski przy ul. M. Kopernika. Mecze ligowe do roku 1996 rozgrywane były na boisku przy Szkole Podstawowej.

Reklama

Oddanie stadionu do użytku zbiegło się z awansem do kl. A. W roku 2001 klub otrzymał do dyspozycji nową szatnię z pełnym wyposażeniem. W roku 2004 na Stadionie Gminnym przygotowano nową płytę trawiastą pod boisko treningowe wykonaną przez Nadleśnictwo Wielbark. W sezonie 2006/2007 drużynę seniorów przejął trener Mariusz Korczakowski. W kolejnym sezonie drużyna z nowym trenerem uzyskała historyczny awans do klasy okręgowej. Po czterech sezonach gry w kl. okręgowej drużyna nieoczekiwanie zdobyła kolejny historyczny awans do 4 ligi w okręgu warmińsko-mazurskim.

Po sezonie 2015/16 w wyniku reorganizacji rozgrywek ligowych drużyna Omulew Wielbark rozpocznie sezon rozgrywkowy 2016/17 w klasie okręgowej. Należy także wspomnieć o generalnej przebudowie Stadionu Gminnego w roku 2010 przez Urząd Gminy w Wielbarku.

 

 

Kierownicy (Olimpia) i prezesi (Omulew) klubu w latach 1946-2016:

Ryszard Maluchnik – Olimpia

Stefan Cekała (śp.) – Olimpia

Bogdan Strękowski – Olimpia

Wiesław Przybyłek (śp.) – Olimpia

Piotr Burdyński – Omulew

Andrzej Karcz – Omulew

Artur Górski – Omulew

Bogdan Sobol – Omulew

Robert Kwiatkowski – Omulew

Karol Rzepczyński - OmulewKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2019-12-11 14:54:01

Fatalne kilka sekund Omulwi

 • Piątek, 2019-11-29 09:58:49

Nieskuteczny remis Omulwi

 • Czwartek, 2019-10-03 11:22:34

Remis jak porażka dla Omulwi

 • Czwartek, 2019-09-26 10:58:00

Śniardwy obnażyły umiejętności Omulwi

Reklama


Komentarze

 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

  Śmieszek


  2020-02-15 17:04:45

Reklama