Środa, 18 Wrzesień, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Turniej na 70-lecie Omulwi


Obchody rozpoczęły się o godz. 11 przemówieniem prezesa klubu Karola Rzepczyńskiego. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego kilka dni wcześniej Tadeusza Żulczyka, wieloletniego członka stowarzyszenia Omulew Wielbark, który zainicjował m.in. budowę szatni na stadionie oraz był wierny kibic Omulwi.

...


Obchody rozpoczęły się o godz. 11 przemówieniem prezesa klubu Karola Rzepczyńskiego. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego kilka dni wcześniej Tadeusza Żulczyka, wieloletniego członka stowarzyszenia Omulew Wielbark, który zainicjował m.in. budowę szatni na stadionie oraz był wierny kibic Omulwi.

Potem wręczono pamiątkowe statuetki sponsorom klubu. - Naprawdę bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie – mówi Karol Rzepczyński, który prezentuje też jedno z najstarszych zdjęć drużyny. - Bez pomocy sponsorów trudno byłoby być w tym miejscu, w którym jesteśmy dziś.

Rozegrano pokazowy mecz pomiędzy młodymi wychowankami klubu. Zostali oni nagrodzeni po meczu pamiątkowymi medalami z okazji 70-lecia klubu.

Kolejnym punktem programu był Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wielbark. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: Omulew Wielbark, Wałpusza 07 Jesionowiec oraz GKS Kozłowo. Turniej wygrali gospodarze – jubilaci.

 

Wyniki:

 

Omulew Wielbark- Kozłowo 2-2

 

Wałpusza- Kozłowo 2-3

 

Omulew-Wałpusza 13-0

 

 

Najlepszy strzelec: Andrzej Sitarski - Omulew

 

Najlepszy bramkarz: Kuba Pietrzak - Wałpusza

 

Najwszechstronniejszy zawodnik – Robert Sobotka - Kozłowo

 

kr, tm

 

 

 

 

 

70 lat OMULWI WIELBARK

 

 

Historia klubu i drużyny sięga 1946 roku, kiedy powstała Olimpia Wielbark. Omulew jest jej spadkobierczynią. Początkowo drużyna brała udział w rozgrywkach towarzyskich. W latach 50. przystąpiła do rozgrywek ligowych grając w najniższych klasach naszego okręgu.

Piłkarze i działacze sami, w czynie społecznym, przygotowali boisko do gry, które mieściło się przy ul. Kopernika, w wyrobisku po byłej cegielni. W pracach tych uczestniczył m.in. Ryszard Maluchnik, który był także pierwszym kierownikiem drużyny.


Pierwszy awans do wyższej kategorii rozgrywkowej - klasy A Olimpia wywalczyła w sezonie 1975/76. Po rocznym pobycie zespół spadł do kl. B i przez kilka sezonów nie uczestniczył w rozgrywkach ligowych.

W roku 1980 klub wznowił działalność pod nazwą Omulew Wielbark, rozpoczynając grę od kl. C, awansując do kl. B po pierwszym sezonie. Po kilku latach gry w kl. B drużyna ponownie przestała brać udział w rozgrywkach ligowych, aż do roku 1991.

Od roku 1992 systematyczną pracę z drużyną rozpoczął Henryk Gabryel. Po kilku sezonach gry w kl. B drużyna awansowała w latach 1996/97 do kl. A. Należy wspomnieć, że piłkarze wówczas grający jednocześnie wybudowali w czynie społecznym od podstaw stadion piłkarski przy ul. M. Kopernika. Mecze ligowe do roku 1996 rozgrywane były na boisku przy Szkole Podstawowej.

Oddanie stadionu do użytku zbiegło się z awansem do kl. A. W roku 2001 klub otrzymał do dyspozycji nową szatnię z pełnym wyposażeniem. W roku 2004 na Stadionie Gminnym przygotowano nową płytę trawiastą pod boisko treningowe wykonaną przez Nadleśnictwo Wielbark. W sezonie 2006/2007 drużynę seniorów przejął trener Mariusz Korczakowski. W kolejnym sezonie drużyna z nowym trenerem uzyskała historyczny awans do klasy okręgowej. Po czterech sezonach gry w kl. okręgowej drużyna nieoczekiwanie zdobyła kolejny historyczny awans do 4 ligi w okręgu warmińsko-mazurskim.

Po sezonie 2015/16 w wyniku reorganizacji rozgrywek ligowych drużyna Omulew Wielbark rozpocznie sezon rozgrywkowy 2016/17 w klasie okręgowej. Należy także wspomnieć o generalnej przebudowie Stadionu Gminnego w roku 2010 przez Urząd Gminy w Wielbarku.

 

 

Kierownicy (Olimpia) i prezesi (Omulew) klubu w latach 1946-2016:

Ryszard Maluchnik – Olimpia

Stefan Cekała (śp.) – Olimpia

Bogdan Strękowski – Olimpia

Wiesław Przybyłek (śp.) – Olimpia

Piotr Burdyński – Omulew

Andrzej Karcz – Omulew

Artur Górski – Omulew

Bogdan Sobol – Omulew

Robert Kwiatkowski – Omulew

Karol Rzepczyński - OmulewKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  KRUS stać na to, aby działkę kupić, a Szczytno jest niedofinansowanym małym miastem, powinno więc walczyć o każdy grosz. Nikt z nas nie dostałby nic za darmo, za ziemię trzeba uczciwie zapłacić, a chcemy przecież, żeby nasze państwo było uczciwe.
  Autor: Magda
  2019-09-17 18:14:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Rada Miejska jest złożona w większości z ludzi PSL, udających niezależne obywatelskie komitety w wyborach 2018. Każdy, kto obserwuje to, co dzieje się w mieście, to wie. Radnymi w mieście są urzędnicy powiatowi. Będą walczyć z H. Żuchowskim, który jest PiS. Będą się nadymać \"w trosce o dobro miasta\". Ale jak PiS wygra te wybory do sejmu - a na to się zanosi, to tę działkę przyniosą mu w zębach. Bo będą chcieli władzy się podlizać, jak to PSL - obrotowa partia: wygrywa nasz koalicjant. Taka prawda. Bo tu nie chodzi o \"dobro miasta\" tylko przepychankę w piaskownicy: bo to moje wiaderko i ci go nie dam. Na razie - tylko do wyborów. Mogą sobie tak robić, ale jak przyszło do stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - to wojewoda po prostu przejął plac i tyle.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-17 18:05:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Niech już w tym mieście nic nie będzie poza ratuszem. Wszyscy niepotrzebni niech wyjadą do większych miast, po to, aby strzyc ich, jak przyjadą tu do rodzin, albo na wczasy. Niech już tu nic nie będzie! Zaorać, zasiać trawę i kosić - no to przynajmniej \"siano\" będzie z tego.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-17 17:51:31
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Nalezalo by wprowadzić adpowiedzialność finansową wobec radnych jak i samego burmistrza za podejmowane decyzje by odpowiadali własnym majątkiem za błedy, pomyłki i fanaberie, ktorymi czestokroć się kierują. O ile burmistrz ma odrobinę dbałosci o interesy miasta i mieszkańców powinien to zaproponować na najbliższym posiedzeniu rady i poddać dyskusji.
  Autor: Dariusz
  2019-09-17 15:30:01
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno nie ma żadnych korzyści z tego, że siedziba KRUS była na terenie miasta. Tylu pracowników ilu pracowała będzie nadal pracowało, nie mam pojęcia o jakich utraconych podatkach wygaduje HŻ? Podatek od nieruchomości? Jakieś 500 zł rocznie w porównaniu z 350.000,00 zł.
  Autor: Norbert
  2019-09-17 12:25:21
 • Bezdomni umierają na naszych oczach
  I to jest radna? Bredzi. Niech przyjmie do domu kilku alkoholików z ulicy i podtrzyma ww. słowa. Wtedy będzie stała murem za alkomatem na dzień dobry.
  Autor: Ja
  2019-09-17 11:42:27
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  tylk ozaskakujacym jest ze zawsze to musi byc ktos spoza Szczytna badz okolic, po wiezy cisnien i hotelu na Pasymskiej do zludzenia przypominajacego stacje benzynową , banada z Pl Juranda sie nic nie nauczyła. Ktos sobie kupi kolejny teren jako lokate kapitalu pod kredyty banklowe a w miescie kolejna dziura w dupie bedzie. Nie mozna w naszym miescie zawiazac partnerstwa Cywilno publicznego i zrobic to we wlasnym zakresie?!
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:16:19
 • Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut
  policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:12:40
 • Browar z pewnymi akcjami i planowaną przyszłością (rozmowa „Tygodnika”)
  to cos co nazywa sie piwo Jurand nie nadaje sie do pica a za cene 6 zeta to juz wogole. Mocz pawiana, kup[ilem dwa razy pierwszy i ostatni. Gratuluje spierdol.. legendy.
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:10:24
 • Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?
  niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 10:54:28