Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Trzech 13-latków pomogło w zatrzymaniu nietrzeźwej kierującej


Niby tylko 13 lat, a w sercu ogromna wrażliwość, empatia i wielka odpowiedzialność, której czasami brakuje dorosłym. Trzech nastolatków ze Szczytna wykazało się odwagą reagując na bezmyślne zachowanie kobiety, która podjechała pod sklep i wyrzuciła ze swojego pojazdu czworonoga. Oprócz tego sprawiała wrażenie nietrzeźwej. Nastolatkowie o wszystkim powiadomili oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy. 47-latka z promilem w organizmie została zatrzymana, a zwierzę trafiło pod opiekę wolontariuszy ze schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie.We wtorek (13.04.2021r.) tuż przed godziną 18:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 13-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który powiedział, że pod jeden ze sklepów przy ul. Warszawskiej podjechała autem kobieta i wyrzuciła z pojazdu psa.

 

- Z relacji 13-latka wynikało również, że kierującą może znajdować się pod działaniem alkoholu - dodaje sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 13 lat, którzy powiedzieli policjantom, że zauważyli kierującą, która jadąc od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie w kierunku ul. Warszawskiej, zatrzymała się pod jednym ze sklepów, otworzyła drzwi od samochodu i wyrzuciła z niego psa.

 

- Chłopcy od razu zareagowali i zwrócili jej uwagę - mówi policjantka. - Oburzona kobieta wysiadła z samochodu i weszła do pobliskiego marketu, pozostawiając czworonoga przy samochodzie. Jej zachowanie od razu wzbudziło podejrzenie w młodzieńcach. Wydawało im się, że kierująca jest nietrzeźwa, gdyż nie mogła utrzymać równowagi i była bardzo opryskliwa.


Reklama

 

Policjanci we wskazanym przez nastolatków sklepie zastali kierującą mercedesa. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie. 47-latka przyznała się do tego kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i osadzili ją w policyjnej celi.

 

Podziękowali również trzem 13-latkom za ich właściwą reakcję, odwagę i postawę godną naśladowania. Następnie na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przewieźli czworonoga do Schroniska „Cztery Łapy, gdzie został on objęty specjalistyczną opieką.

 

47-latka po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci wyjaśnią również, dlaczego kobieta chciała porzucić swojego czworonoga.

Reklama

Przypominamy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, pozostawienie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź inną osobę, pod której opieką zwierzę się znajduje jest karalne. Za znęcanie nad zwierzętami, w świetle prawa rozumiane jako zadawanie bólu, cierpienia albo pozostawienie w okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Sebastian

Wielkie gratulacje dla tych młodych chłopaków!! Serce z dumy rośnie, że młodzież potrafi zareagować odpowiednio!! Wielkie gratulacje dla Was chłopaki!!

Napisz

Reklama


Komentarze