Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli


W ubiegłorocznej edycji, kiedy to Szczytno włączyło się do tego przedsięwzięcia pierwszy raz w historii, wzięło udział niemal 3 tysiące osób. Przygotowania do kolejnego orszaku już trwają. Organizatorzy zapraszają chętnych do współpracy przy jego tworzeniu. - Przyda nam się naprawdę każdy – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie – Zapraszam.



Osoby, które chciałyby wspomóc pomysłami, swoją obecnością, czy pracą Orszak Trzech Króli w Szczytnie mogą kontaktować się z księdzem Szymonem Wawrzyńczakiem (tel. 512-961-503 lub mailowo: wawrzynczak.szymon@gmail.com) oraz z Katarzyną Bruździak (tel. 511-678-373).


Reklama

 

- W ubiegłym roku było zaangażowanych w ten projekt 300 osób, wolontariuszy – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Pracy jest naprawdę sporo, trzeba rozdać korony, królewskie peleryny, rozdawać kubeczki do herbaty, miseczki do zupy... Od takich drobiazgów, ale naprawdę bardzo ważnych aż po przygotowanie scen, rozstawianie stolików, czy przygotowanie aktorów, dekoracji... Naprawdę jest to logistycznie bardzo duże przedsięwzięcie.

 

 

Liczba uczestników ubiegłorocznego orszaku przekroczyła oczekiwania organizatorów.

Reklama

 

- I to o wiele – mówi ksiądz Andrzej. - W tym roku nie spodziewamy się, że będzie więcej osób, a być może i mniej. Ale nie chodzi o ilość, a o przeżycia. Dla mnie największą radością tej uroczystości to jest to, że zakładam koronę i normalnie jestem królem, czuję, że pan Bóg powołał mnie do czegoś więcej. W ubiegłym roku, co prawda zabrakło dla mnie korony, ale siedziałem wśród królów i czułem się znakomicie. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w orszak i robili naprawdę piękne rzeczy. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać i w tym roku.

 

Samo wydarzenie odbędzie się oczywiście, 6 stycznia, który w przyszłym roku przypada na poniedziałek.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-03-27 13:12:18

Trwają inwestycje drogowe w gminie Jedwabno

  • Czwartek, 2020-03-12 10:36:51

Przygotowania do wiosny i... awansu

  • Wtorek, 2020-02-04 19:31:53

Do trzech razy... przetarg

  • Piątek, 2020-01-31 11:10:27

Do trzech razy... porażka

Reklama


Komentarze

  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

    Mieszkaniec Szczytna


    2020-06-02 07:46:37
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

    Śmieszek


    2020-06-02 00:39:56
  • Dozór policyjny za stalking
    Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

    Abstynent


    2020-06-01 22:34:26
  • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
    Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

    M.P.


    2020-06-01 19:27:32
  • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
    Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

    Jagoda


    2020-06-01 19:23:50
  • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
    Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

    Mieszkaniec Gizewa


    2020-06-01 10:35:54
  • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
    Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

    emerytka


    2020-06-01 08:00:32
  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

    X-Men


    2020-06-01 07:06:02
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Ustawa narzuca 50 podpisów

    Taka ustawa


    2020-05-31 22:23:49
  • Pasym z kolejnym busem
    Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

    $


    2020-05-31 20:24:00