Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli


W ubiegłorocznej edycji, kiedy to Szczytno włączyło się do tego przedsięwzięcia pierwszy raz w historii, wzięło udział niemal 3 tysiące osób. Przygotowania do kolejnego orszaku już trwają. Organizatorzy zapraszają chętnych do współpracy przy jego tworzeniu. - Przyda nam się naprawdę każdy – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie – Zapraszam.



Osoby, które chciałyby wspomóc pomysłami, swoją obecnością, czy pracą Orszak Trzech Króli w Szczytnie mogą kontaktować się z księdzem Szymonem Wawrzyńczakiem (tel. 512-961-503 lub mailowo: wawrzynczak.szymon@gmail.com) oraz z Katarzyną Bruździak (tel. 511-678-373).


Reklama

 

- W ubiegłym roku było zaangażowanych w ten projekt 300 osób, wolontariuszy – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Pracy jest naprawdę sporo, trzeba rozdać korony, królewskie peleryny, rozdawać kubeczki do herbaty, miseczki do zupy... Od takich drobiazgów, ale naprawdę bardzo ważnych aż po przygotowanie scen, rozstawianie stolików, czy przygotowanie aktorów, dekoracji... Naprawdę jest to logistycznie bardzo duże przedsięwzięcie.

 

 

Liczba uczestników ubiegłorocznego orszaku przekroczyła oczekiwania organizatorów.

Reklama

 

- I to o wiele – mówi ksiądz Andrzej. - W tym roku nie spodziewamy się, że będzie więcej osób, a być może i mniej. Ale nie chodzi o ilość, a o przeżycia. Dla mnie największą radością tej uroczystości to jest to, że zakładam koronę i normalnie jestem królem, czuję, że pan Bóg powołał mnie do czegoś więcej. W ubiegłym roku, co prawda zabrakło dla mnie korony, ale siedziałem wśród królów i czułem się znakomicie. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w orszak i robili naprawdę piękne rzeczy. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać i w tym roku.

 

Samo wydarzenie odbędzie się oczywiście, 6 stycznia, który w przyszłym roku przypada na poniedziałek.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Od kiedy funkcja radnego to działalność społeczna?Działacz społeczny swoją działalność wykonuje bezinteresownie.

    Lola


    2020-10-29 18:36:44
  • Ekologiczne Osiedle nad Jeziorem zaprasza (zdjęcia)
    Jak widać jak komuś się chce to i w Szczytnie może powstać coś ładnego i praktycznego Ile za m2 ?

    Szczytnianin


    2020-10-29 18:03:47
  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Dziękuję za tę szczerą, rzeczową relacje. Takie słowa pionizują.

    Jolanta Magierowska


    2020-10-29 17:32:21
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Skąd przekonanie, że problem sam by się wiele lat temu rozwiązał? Zauważyłeś wśród protestujących osoby niepełnosprawne, czy może tak dobrze znasz ich rodziny, że nawet odwiedzałeś matki na oddziale patologii ciąży? Po wielogodzinnym wysiłku umysłowym ulepiłeś żenujący żart „logiczny” i postanowiłeś zabłysnąć? Jeśli nie wiesz, o co to wszystko, nic nie pisz. A co do wizerunku, zapoznaj się z jego ochroną i prawem prasowym. Darmowych korepetycji nie będzie.

    Do mańka


    2020-10-29 17:06:36
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzisiaj widziałem takie hasło: \" Kinga powiec tacie, żeby nie zaglądał nam w gacie\". Czy nie lepsze niż \" zamknij PiS..\" ale skoro młodzież woli mowę rynsztoku.

    X-Men


    2020-10-29 16:55:02
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Brawo, a do tych których wulgaryzmy odrzucają, niech dobrze przemyślą swoje priorytety jako ludzie.

    Mateusz


    2020-10-29 16:33:35
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dlaczego autor tekstu zasłania twarze uczestnikom? Przecież są w miejscu publicznym i chyba nie wstydzą się swojego protestu! Fajnie, że w dobie zagrożenia Covidem pójdą potem do domu i poczęstują wirusem swoich najbliższych :) Brawo wy! I jeszcze jedna dygresja. Gdyby rodzice tych młodych ludzi reprezentowali ich poglądy problem sam by się wiele lat temu rozwiązał :)

    maniek


    2020-10-29 14:15:01
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Śmieci sortować a nie manifestować i łap po 500+ nie wyciągać.

    emeryt


    2020-10-29 14:12:18
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Popieram wywód Faceta. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Wulgaryzmy napisane są złe - natomiast wulgaryzmy wypowiadane są do przyjęcia? Młodzież - żeńska i męska - krzyczy nam starym, że - cytując klasyka - Wersal się skończył. To reakcja młodych ludzi (ale nie tylko) na to, jak urządzają nam wszystkim świat i przyszłość politycy, których celem jest jedynie utrzymanie władzy za wszelką cenę. Bujać to my, ale nie nas. Więcej ściemy nie zniesiemy. My, Naród.

    Śmieszek


    2020-10-29 12:54:47
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Ojej, młode dziewczyny na ulicach! Tak, bo młodość nie zna szarości. Dziś to, co się w kraju dzieje, jest dla nich po prostu CZARNE. Młodość jest odważna, energiczna, bezpośrednia i zawsze taka była. Wszyscy ci, którzy krytykują tych młodych ludzi, niech przypomną sobie, co sami wyprawiali w młodości. Czas swojego dorastania uznajemy za wzór, to czysta socjologia. A że przeklinają... To z kolei bolesny stereotyp. Stereotyp kobiety ciepłej, kojarzonej z bezpieczeństwem i domowym ogniskiem. Czy kogoś zdziwiłyby wulgaryzmy, gdyby na ulicach szaleli mężczyźni? Wielu z nich dziś opiekuje się dziećmi i gotuje. Zmiany kulturowe są bardzo złożone i nie da się ich zamknąć w pustym zwrocie „ta dzisiejsza młodzież...”. A wpajane nam przez lata bzdury tkwią w nas bardzo głęboko. Pijany chłop pod drzewem nikogo nie dziwi. A jakie są reakcje, gdy przez miasto przetacza się pijana kobieta? No właśnie! Wielu obecnych zachowań nie popieram, ale je rozumiem. Natomiast w kwestii aborcji mój głos miałby znaczenie, gdybym był kobietą. Nie jestem, a to przecież o ich ciała chodzi. O ich prawo wyboru i walkę w głowie z konsekwencjami swojej decyzji przez resztę życia. To akurat nie jest takie trudne, wystarczy odrobina empatii.

    Facet


    2020-10-29 11:33:24